Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0 ALT - rozrząd ASO


Nowy1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , tak jak w tytule, auto z Niemiec 1 właściciel, udokumentowana pierwsza wymiana rozrzadu przy 187.000 km, książka serwisowa, faktura z wymiany, i mail napisany do serwisu w celu potwierdzenia i upewnienia, kiedy następna wymiana? ??  Obecnie 225 tys nalotu pytalem w serwisie odpisali że kolejna przy 360.000 km lub 5 lat , czy 180 km to nie jest zbyt dużo? ?  Mogę prosić o opinie mądre głowy??  Jeden mechanik mówi co 50 , drugi spokojnie co 90 , inny 120 , a żaden nie chce słyszeć o 180 :D Znaczki na pasku VW AUDI dołączam zdj, pewnie temat wałkowany wiele razy więc sorki za otwarcie nowego. Pozdrawiam 

IMG_20210705_002731.jpg

IMG_20210705_002722.jpg

IMG_20210705_002710.jpg

IMG_20210705_002956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana ma być przy 120k km, każda kolejna ma być skrócona o 10%, czyli kolejna przy 230k km jeśli części są Ori. Twój wypada wymienić przy 290k km, skoro przy 180k km był zmieniany. Jak wymienisz przy 290k km, kolejna znowu skrócona o 10%, czyli przy 390k km itd.

Jak nie chcesz przepłacać za Ori, dobrym zestawem jest komplet rozrządu na napinaczach INA, pompa wody HEPU i paski Contitech. Za te słabszej jakości należy liczyć mniejsze przebiegi między wymianami.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem zawsze co 120-130tyś. I paski z rolkami zawsze wyglądały dobrze. Ale ja głównie jedzilem po trasach. Dla mnie nie ma sensu skracać drastycznie terminy wymiany rozrządu. Tak samo w drugą stronę. To nie jest jakaś droga impreza. Ja płaciłem za części z robocizną chyba coś koło 700zł. Przy moich przebiegach raz na 3 lata to żaden wydatek :)

Dla przykładu napiszę że co producent to inne pomysły. U mnie w skodzie producent stwierdził że pasek nie podlega wymianie :eusathink: Później wyszła informacja że kontrola po 200tys. Za jakiś czas że wymiana ewentualnie co 180tys lub 6 lat. Na tą chwilę chyba zalecają 160 co 6 lat. Niby jakiś pasek pokryty kewlarem. Ja mam nalatane 125 tys,jeszcze od nowości rozrząd. W te wakacje i tak go wymienię. Dla świętego spokoju :) Plusem to że nigdzie nie znalazłem żeby komuś zerwało rozrząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...