Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompy wspomagania


JohnJohnsons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, więc z góry przepraszam za wszystkie błędy i proszę o zrozumienie i pomoc, a więc, mam problem z układem wspomagania w silniku 2.5 TDI V6(AYM), problem polega na tym że, pompa wspomagania wyje, została wymieniona na nową, problem po wymianię pompy nie zniknął, na uruchomionym silniku płyn w zbiorniczku kręci się jak w pralce ,,frani'', znalazłem na forum A6 że problem może leżeć po stronie zobooniczka, więc moje pytanie brzmi, czy może to być przyczyną usterki, jeżeli ktoś miał podobny problem prosił bym o jakieś rady i wskazówki od czego zacząć  szukanie przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź czy w zbiorniczku sitko nie wypadło, jeśli wypadło trzeba wsadzić na swoje miejsce lub jak się nie da i nie będzie trzymało, to wymień zbiorniczek na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dopiero dziś miałem czas żeby sprawdzić te sitko w zbiorniczku, sitko rzeczywiście nie było na swoim miejscu, po ułożeniu go na swoim miejscu problem nie znikał, nadal mam gejzer w zbiorniczku, więc nadal jestem w punkcie wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że sitko jest całe zajrze dziś tam jeszcze raz, żeby być pewnym w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitko pełni funkcję filtra płynu nie tylko z zanieczyszczeń ale rozbija też pęcherzyki powietrza, które wytwarzają się kiedy płyn wpada do zbiorniczka. Im więcej pęcherzyków tym mniejsze właściwości smarne ma płyn, przez co pompa zaczyna wyć i drastycznie spada jej wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Sitko pełni funkcję filtra płynu nie tylko z zanieczyszczeń ale rozbija też pęcherzyki powietrza, które wytwarzają się kiedy płyn wpada do zbiorniczka. Im więcej pęcherzyków tym mniejsze właściwości smarne ma płyn, przez co pompa zaczyna wyć i drastycznie spada jej wydajność.

Dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...