Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zamkiem bagażnika


Giorgi98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Kupiłem b5-tkę i mam problem z zamkiem w bagażniku. Da się go otworzyć z kluczyka. Normalnie zamyka się i otwiera lecz przy próbie otworzenia go ręcznie nie odpuszcza. Rocznik 99. 
 

Ma ktoś pomysł jak się za to zabrać i co sprawdzić najpierw ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 12:19, stachubar napisał:

Może siłownik?

Trochę zielony jestem jeśli chodzi o taki zamek. Rzucam filmik pomocniczy. Dodam pompka działa poprawnie zamyka i otwiera auto. Bagażnika też po zamknięciu nie da się otworzyć. Teraz jak nagrywałem to raz gdy otworzyłem bagaja z kluczyka i naciskałem przyciski na klapie to raz zadziałał i odpuścił. Jakiś pomysł co sprawdzić najpierw ? Z góry dzięki jeśli mógłbyś mi to jakoś wytłumaczyć na chłopski rozum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej padła cała listwa, możesz spróbować to wymontować i przeczyściclć, sprawdzić czy coś się nie ułamało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich niechęciach zabrałem się za sprawdzenie tego co tam się stało. Na szczęście do naprawy wystarczył wkrętak, klucz 10, trochę papieru ściernego i kropelka w żelu ?.
 

Okazało się że do przycisków na listwie wlała się woda i dostawał się brud. Blaszki które są w środku były całe zaśniedziałe i obklejone błotem co spowodowało to, że nie klikały w przełącznik. Wystarczyło je oskrobać a następnie przeszlifować papierkiem ściernym po czym złożyć na nowo. Jako, że uszczelka trochę sparciała już to na brzegach zakleiłem ją kropelką w żelu. W razie kolejnej awarii najwyżej się kupi już nowe przyciski.

Sposób demontażu też jest banalny. Wystarczy odkręcić wewnętrzną osłonę klapy ( nie zapomnieć o śrubkach w klamce ? ) . Potem odpiąć kostki, a następnie odkręcić bębenek zamka w listwie a następnie samą listwę.Zamek niech sobie wisi jedynie uwaga żeby go nie uszkodzić podczas dalszych zabaw z demontażem. Po czym podważając ostrożnie wyciągamy oba przełączniki. 
 

Ot cała filozofia. Jedyne co to uwaga, bo może wam wlecieć w te żeberka klapy klucz lub nasadka tak jak mi i będzie ciężko wyciągnąć ?
 

 

Może się komuś to przyda. Strzała ?

FA1B79B2-13CF-423E-A85C-2DC567130844.jpeg

FDCA2ABC-1BC2-41CC-9B55-96176FB7FF39.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. 
Przy okazji można sobie porobić zaprawki pod listwą jak ja. Tutaj często pojawia się w rogach ruda a tak to przy okazji można podmalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...