Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 Avant 3.0 TDI 218 KM Quattro


Deamian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Wszyscy coś wrzucają to i ja ?

Auto kupione dość spontanicznie. Bo jako że spodziewamy się z żoną naszego pierwszego maleństwa postanowiliśmy z jeszcze przed urodzeniem zmienić naszego DS5 na coś innego. W planach był DS7. No ale przeglądając ogłoszenia trafił się ten egzemplarz. Jak na razie jesteśmy zadowoleni. Oby tak dalej ?

 

 

IMG_20210709_130413.jpg

IMG_20210709_130550.jpg

IMG_20210709_214420.jpg

IMG_20210709_214723.jpg

IMG_20210619_181652.jpg

IMG_20210619_181635.jpg

IMG_20210619_181549.jpg

IMG_20210619_181440.jpg

IMG_20210619_181412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie CRTC skoro już 3.0 i quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Muskel1 napisał:

Dlaczego nie CRTC skoro już 3.0 i quattro?

A tego nie wiem. Ten kod silnika znalazłem w książce serwisowej razem z numerem VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod się zgadza. Moje pytanie było, dlaczego skoro już wybrałeś 3.0 TDI z quattro  nie kupiłeś tego z mocniejszym silnikiem CRTC? :wink:

Jeżeli już płacić za 3 litry to mieć ten mocniejszy i ze skrzynią tiptronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa ? Ale gafa ? ha ha ?

Tak poprostu się trafiło. Szukaliśmy czegoś innego ale spodobał nam się. Miał to co chcieliśmy więc wersja silnikowa nie miała zbytnio znaczenia. Wiadomo że koni nigdy za dużo no ale nie odrzuciliśmy go ze względu tylko na ilość koni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jeszcze nie jest źle, można zawsze trochę podnieść moc,  ale skrzynia s-tronic.

W każdym razie gratulacje i bezawaryjności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest przewaga tiptronica? Jedynie chyba poza jednym dodatkowym biegiem?  

Przed zakupem wcale się nie interesowałem o wersjach skrzyń i silników. Także wynikało to rozwiez i z niewiedzy ?

Edytowane przez Deamian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-tronic to skrzynia, która wymaga dużo uwagi i lubi się zepsuć (mechatronika siada). Do tego dochodzi koniecznoś wymiany oleju co 60.000 km i tu trzeba na 100% pilnować, by był olej najpóźniej przy 60 kkm był wymieniony. Ta skrzynia nie wybacza błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wcześniej nie wiedziałem ? No ale jest co jest ? Trzeba dbać i tyle ? Teraz staram się czerpać z tego forum wiedzy ile się da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

S-tronic to skrzynia, która wymaga dużo uwagi i lubi się zepsuć (mechatronika siada). Do tego dochodzi koniecznoś wymiany oleju co 60.000 km i tu trzeba na 100% pilnować, by był olej najpóźniej przy 60 kkm był wymieniony. Ta skrzynia nie wybacza błędów.

Co najmniej jak by tip był idealny. Podjedź na warsztat który specjalizuje się w naprawie automatów i zobacz ile Tipów tam stoi. Nie jeden specjalista od skrzyń powie Ci że Tip sypie się bardziej niż s-tronic

Edytowane przez kamelus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kamelus_ napisał:

Nie jeden specjalista od skrzyń powie Ci że Tip sypie się bardziej niż s-tronic

Nie ma skrzyń, które się nie psują ale w porównaniu ZF8HP do s-tronic, niestety ta druga jest bardziej awaryjna i kosztowniejsza więc nie masz racji.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie ma skrzyń, które się nie psują ale w porównaniu ZF8HP do s-tronic, niestety ta druga jest bardziej awaryjna i kosztowniejsza więc nie masz racji.

Większość awarii tych skrzyń wynika z zaniedbań serwisowych ale jest to stosynkowo nie duży procent. Wiele osób traktuje jako awarię  wymianę sprzęgieł czy dwumasa zapominając że to zwykłe elementy eksploatacyjne. Zła opinia o skrzyni S-tronic to naciągane fakty często dotyczące wymian eksploatacyjnych niż faktycznych awarii. Typowo mechanicznie sypie się więcej tipów. Powie Ci to każdy serwis skrzyń automatycznych.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby s-tronic sie nie sypał, nie pojawiłby się zestaw naprawczy (mechotronika). Początkowo wymieniali kompletne skrzynie. Obecnie wymienia się mechatronikę, główną przyczynę awarii. Proponuje przerwać tą dyskusję w temacie kolegi bo nie o tym tu mowa.

Gratuluję jeszcze raz zakupu i życzę bezawaryjnej jazdy i przyjemności bo auto jest bardzo dobrze wyposażone i cieszy.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał:

Gdyby s-tronic sie nie sypał, nie pojawiłby się zestaw naprawczy (mechotronika). Początkowo wymieniali kompletne skrzynie. Obecnie wymienia się mechatronikę, główną przyczynę awarii. Proponuje przerwać tą dyskusję w temacie kolegi bo nie o tym tu mowa.

Gratuluję jeszcze raz zakupu i życzę bezawaryjnej jazdy i przyjemności bo auto jest bardzo dobrze wyposażone i cieszy.

Nie mówię że się nie sypię bo jak sam napisałeś nie ma skrzyń idealnych jednak z całą pewnością mechanicznie nie jest bardziej awaryjny od Tipa. Fakt jest droższa w eksploatacji i z tym trzeba się liczyć. Jednak przyzwyczaiłeś nas na forum że zawsze w każdym temacie wiesz wszystko najlepiej... :grin:

Koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować nowego nabytku, życzę bezawaryjności i tylko wizyt na stacjach paliw i raz w roku na wymianę oleju u mechanika.

Nie wiem co jest w tym kolorze skór ale ilekroć widzę audi to zastanawiam się jaki ma kolor a może ten "brązowy".

@edit

To fakt, ja mam amaretto braun w pełnej skórze.

 

 

 

 

Edytowane przez Aleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aleq napisał:

Nie wiem co jest w tym kolorze skór ale ilekroć widzę audi to zastanawiam się jaki ma kolor a może ten "brązowy"

No właśnie ten kolor skóry prezedewszystkim nas urzekł. 

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Gratuluję jeszcze raz zakupu i życzę bezawaryjnej jazdy i przyjemności bo auto jest bardzo dobrze wyposażone i cieszy.

Jak to się mówi "nie dziękuję " ?

No z wyposażenia niestety z tego co się zorientowałem brakuje mi wentylacji skór, masażu, pakietu schowków i ogrzewania postojowego. Poza tym chyba reszta jest. Najbardziej żałuje tej wentylacji skór no ale przecież nie będzie się z tego powodu skreślać auta ?

Dzisiaj poczyniłem pierwsza mała modyfikacje która strasznie denerwowała mnie w poprzednim DS5. Czyli wyłączenie systemu Start-Stop.

IMG20210710160721.jpg

IMG20210710161536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Deamian napisał:

No z wyposażenia niestety z tego co się zorientowałem brakuje mi wentylacji skór, masażu, pakietu schowków i ogrzewania postojowego.

Mam u siebie:decayed: powiem Ci szczerze, że wentylacje w A4 jest bardzo ciężko znaleźć. Szukałem i czekałem bardzo długo na ten konkretny. Oczywiście nie należy z tego powodu przekreślać auta. Masz dużo bardziej przydatne rzeczy jak HUD czy Matrix:wink:

Moduł S/S  też wsadziłem u siebie.

Tu masz pomysł na kolejnego prostego moda:wink:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Muskel1 napisał:

Mam u siebie:decayed: powiem Ci szczerze, że wentylacje w A4 jest bardzo ciężko znaleźć. Szukałem i czekałem bardzo długo na ten konkretny. Oczywiście nie należy z tego powodu przekreślać auta. Masz dużo bardziej przydatne rzeczy jak HUD czy Matrix:wink:

Czytałem oczywiście Twój temat ? Super wersja ? Co do wentylacji jeszcze to klima dobrze działa a brązowa nie nagrzewa się chyba tak mocno jak czarna. Więc nie ma tragedii. Ja niestety musiałem kupić auto w Szwajcarii, a tutaj rynek niestety niewielki. 

28 minut temu, Muskel1 napisał:

Tu masz pomysł na kolejnego prostego moda:wink:

Ten mod jest już w fazie realizacji ?

Jak jeszcze inne drobnostki ? niestety w tak wyposażonym egzemplarzu nie ma dużego pola do popisu ? Na szczęście mam jeszcze chwilowo 407 gdzie coś można samemu bez strachu porobić ?

Edytowane przez Deamian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Deamian napisał:

 

Ten mod jest już w fazie realizacji ?

:decayed::thumbup1:

 

10 godzin temu, Deamian napisał:

Jak jeszcze inne drobnostki ? niestety w tak wyposażonym egzemplarzu nie ma dużego pola do popisu ? 

Zgadza się:rolleyes:

Sprawdź sobie czy Twój hak jest objęty akcją serwisową 66M6.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 09:30, Muskel1 napisał:

Sprawdź sobie czy Twój hak jest objęty akcją serwisową 66M6.

Udało się dzisiaj sprawdzić. Żadnego punktu nie mam tam więc wychodzi na to że i mój nie jest objęty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...