Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 Avant 3.0 TDI 218 KM Quattro


Deamian

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje i auto samo zaparkuje jak żona będzie miała problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet stylistyczny zewnętrzny zrobił by robotę :thumbup1:

A tak super gablota i konfiguracja silnik + skrzyniah:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vvalery napisał:

auto samo zaparkuje jak żona będzie miała problem?

Ha ha ? Na szczęście nie ma z tym problemu i bez obawy można jej dawać auto. Chociaż jak jej o tym wspomniałem to jako bajer spodobało się jej bardzo. Ciekawe tylko czy kiedykolwiek się z niego skorzysta ?

 

Godzinę temu, nerwos napisał:

Pakiet stylistyczny zewnętrzny zrobił by robotę

Co masz dokładnie na myśli? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Deamian napisał:

Ha ha ? Na szczęście nie ma z tym problemu i bez obawy można jej dawać auto. Chociaż jak jej o tym wspomniałem to jako bajer spodobało się jej bardzo. Ciekawe tylko czy kiedykolwiek się z niego skorzysta ?

 

Co masz dokładnie na myśli? ?

Damian ja skorzystałem w ciągu 3 lat bardziej z ciekawości. Natomiast nie wyobrażam sobie życia bez kamer 360 stopni bo mam fatalny wjazd do garażu, jak i samo parkowanie wewnątrz. Ułatwiają one życie bardzo. Pakiet stylistyczny pewnie chodziło mu o czerń :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vvalery napisał:

Damian ja skorzystałem w ciągu 3 lat bardziej z ciekawości. Natomiast nie wyobrażam sobie życia bez kamer 360 stopni bo mam fatalny wjazd do garażu, jak i samo parkowanie wewnątrz. Ułatwiają one życie bardzo.

Mysle że u mnie podobnie będzie że skorzysta się z raz lub dwa z ciekawości albo dla śmiechu ?

No kamery fajna sprawa. Chociaż wydaje mi się że w poprzednim aucie mimo że była tylko kamera cofania i na pewno gorszej jakości to łatwiej można było się zorientować ile brakuje jeszcze do przeszkody. No chyba że to kwestia wyczucia jeszcze. 

Co do kamery 360 brakuje mi żeby można było włączyć widok z bocznej kamery np na przednie koło. Dobre by było np. przy parkowaniu bokiem przy krawężniku. No ale i bez tego jest fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Deamian napisał:

Mysle że u mnie podobnie będzie że skorzysta się z raz lub dwa z ciekawości albo dla śmiechu ?

No kamery fajna sprawa. Chociaż wydaje mi się że w poprzednim aucie mimo że była tylko kamera cofania i na pewno gorszej jakości to łatwiej można było się zorientować ile brakuje jeszcze do przeszkody. No chyba że to kwestia wyczucia jeszcze. 

Co do kamery 360 brakuje mi żeby można było włączyć widok z bocznej kamery np na przednie koło. Dobre by było np. przy parkowaniu bokiem przy krawężniku. No ale i bez tego jest fajnie. 

Wyczujesz ile brakuje do przeszkody, kwestia czasu. Z tym przednim i tylnym kołem byłoby dobre :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vvalery napisał:

Z tym przednim i tylnym kołem byłoby dobre :-)

No zwłaszcza że po liftingu już to jest. I wygląda całkiem fajnie. No ale przecież musieli sobie jakiś zapas zostawić aby mieć co po fl dodać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się uruchomić kilka drobnych bajerów jak Test Zegarów, Lap Timer i widok komputera sportowego. 

Zastanawiam się co jeszcze ciekawego można włączyć? 

Widziałem opcje Easy Entry. Tylko gdzie dokładnie to znaleźć? I czy wie ktoś czy można zmienić aby po otwarciu auta zamiast świateł mijania zapalały się z przodu same DRL? Wydaje mi sie to bardziej atrakcyjna opcja z wyglądu. 

IMG20210807221544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Deamian napisał:

Dzisiaj udało się uruchomić kilka drobnych bajerów jak Test Zegarów, Lap Timer i widok komputera sportowego. 

 

IMG20210807221544.jpg

Komputer sportowy nie będzie działał pomimo uruchomienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

Komputer sportowy nie będzie działał pomimo uruchomienia. 

No właśnie miałem sprawdzić przy pierwszej okazji bo tego się spodziewałem. Mała strata. Dzięki. Przy następnej okazji się wyłączy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz elektryczne siedzenia z funkcją memory?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Masz elektryczne siedzenia z funkcją memory?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To easy entry będzie dało się uruchomić. Osobiście uważam tę funkcję za zbędną. Nie wiem też, czy na dłuższą metę warto ją uruchamiać. Fotele nie są po to, żeby jeździć nimi kilka razy dziennie.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktywacji vcds pojawia się chyba możliwość włączania i wyłączania w MMI. Więc zawsze szybko można wyłączyć. 

A czy opóźnienie w otwieraniu bagażnika z pilota dotyczy też otwierania z ruchu nogą? Bo właśnie przy ruchu nogą zauważyłem opóźnienie. I wydaje mi się ono za duże bo np żona niejednokrotnie próbowała już drugi raz otwierać wykonując ten ruch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Deamian napisał:

Po aktywacji vcds pojawia się chyba możliwość włączania i wyłączania w MMI. Więc zawsze szybko można wyłączyć. 

 

Tak w mmi będzie podpunkt, który można zaznaczyć lub odhaczyć. Pomimo wszystko nie widzę sensu uruchamiania skoro odhaczysz.

10 godzin temu, Deamian napisał:

A czy opóźnienie w otwieraniu bagażnika z pilota dotyczy też otwierania z ruchu nogą? Bo właśnie przy ruchu nogą zauważyłem opóźnienie. I wydaje mi się ono za duże bo np żona niejednokrotnie próbowała już drugi raz otwierać wykonując ten ruch. 

Jeżeli klapa została bezpośrednio przed ponownym otwarciem zamknięta lub odwrotnie, przed zamknięciem otwarta, wtedy otwieranie nogą nie działa. 

Dodatkowo musisz znajdować się z kluczykiem w odległości ok. 20 cm od auta oraz musisz stać po środku zderzaka. Między gestem otwarcia a otwarciem klapy musi być pewne opóźnienie, byś mógł oddalić się od auta aby nie uderzyła Cię otwierająca się klapa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Tak w mmi będzie podpunkt, który można zaznaczyć lub odhaczyć. Pomimo wszystko nie widzę sensu uruchamiania skoro odhaczysz.

No właśnie. Żeby sprawdzić. Może akurat dla mojej żony która aktualnie jest w ciąży było by to na jakiś czas ułatwienie. 

 

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Dodatkowo musisz znajdować się z kluczykiem w odległości ok. 20 cm od auta oraz musisz stać po środku zderzaka. Między gestem otwarcia a otwarciem klapy musi być pewne opóźnienie, byś mógł oddalić się od auta aby nie uderzyła Cię otwierająca się klapa

Czytałem instrukcje i oglądałem filmiki jak prawidłowo to robić. Tylko czas od wykonania ruchu do sygnału ostrzegawczego wraz wydaje mi się długi. Bo przecież dopiero po sygnale od auta odsuwa się od auta. A klapa też przecież nie wystrzeliwuje niewiadomo jak szybko. No ale jeśli nie da się jakoś łatwo tego dopasować to i nie ma co zmieniać. Nie przejmuje się takimi drobnostkami. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie nogą jest rozwiązaniem, które zastosowano z myślą o osobach nie mających wolnych rąk do otwarcia klapy. Niosąc np. duży ciężki przedmiot, nie jesteś tak zwinny i szybki jak bez niego. Dlatego jest ten odstęp czasowy byś mógł swobodnie bez stresu oddalić się od klapy z tym przedmiotem. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 23:50, Muskel1 napisał:

To easy entry będzie dało się uruchomić. Osobiście uważam tę funkcję za zbędną. Nie wiem też, czy na dłuższą metę warto ją uruchamiać. Fotele nie są po to, żeby jeździć nimi kilka razy dziennie.

Nie powinno im to zaszkodzić. W firmowym A6 C7 z nalotem 235k fotel jeździ codziennie, rano jedzie jedna osoba, po południu druga. Na ten moment (odpukać) wszystko sprawne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem fotel i tak rusza się w przód i tył tylko o 2,5 cm. Npmw takim Citroenie C5 odjeżdżał mi chyba prawie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Kilka drobiazgów. ?

IMG_20210824_212110.jpg

Edytowane przez Deamian
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...