Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odblaski tylnego zderzaka zagadka


WOLFENSTEIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie proste pytanie jak kłębek drutu:decayed:

Posiadam a4b9,sedan tfsi z USA i mam z tyłu w zderzaku odblaski,ale jakie zdziwko mnie zaskoczyło jak położyłem się pd ten zderzak i zobaczyłem że są tam tez podświetlenia i kable ,czyli nie są to odblaski ale są elektrycznie podświetlane czyli pytanie do was w stanach były nie odblaski ale paliły się one elektrycznie?? na czerwono?? tylko czemu u mnie się nie palą ??co bym nie włączył jaki nie przycisk na desce one są nieme! czyli co zostały wyłączone komputerem bo są niezgodne z naszym prawem??

Aha pytanie drugie na desce po lewej mam przycisk włączenia dodatkowych świateł oświetlających pobocza mocne halogeny do czego te ustrojstwo służy bo do jazdy to ni jak takie dodatkowe nic nie wspomaga...Na dole zdjęcie owego przycisku

1.png

Edytowane przez WOLFENSTEIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Cytuję instrukcję:

Światła uniwersalne. Przednie oświetlenie zostaje automatycznie tak nastawione, że np. przy nawierzchni mokrej od deszczu rażenie świateł jest ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblaski są odblaskami, przewody które widzisz są to przewody prowadzące do bocznych czujników zderzaka. Na tylnej części odblasku znajduje się mocowanie tej wiązki, co sprawia wrażenie, jakby przewody wpięte były w tylną część odblasku.

 

Na przełączniku masz pozycję świateł, które określane są światłami uniwersalnymi, zastępują one niejako światła przeciwmgielne.

Spełniają one także funkcje doświetlania w czasie skrętu przy niskich prędkościach.

 

20210811_181844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz doświetlania zakrętów, powinny się odpalać przy cofaniu. Również przy wyhamowaniu np do przejścia dla pieszych. Do 40km/h nawet oświetla pobocze jadąc na wprost. Tu podejrzewam kamerę w lusterku, która nie wiem, widzi pobocze i chce je doświetlić. Nie znam mechanizmów w 100%. To tylko wnioski z obserwacji :D
Także sprawdź czy się odpala na wstecznym :) Inna sprawa to kwestia wzrostu i ustawienia fotela. Moja druga połówka ma 164 cm, nisko fotel i tez mówi że nic nie widzi. :P

Edytowane przez M4R1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wuPiotrek napisał:

Da się zakodować to 'doświetlanie' ? Nie zauważyłem żeby się u mnie zapalało.

Jakie masz lampy LED czy LED Matrix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe lampy xenon, mam ten przycisk i po wciśnięciu świecą się te (analogiczne do tych na zdjęciu) światła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampach xenonowych siedzi w innym zaznaczonym na zdjęciu  miejscu, żarówka H8

20211207_100340.jpg

20211207_100356.jpg

Screenshot_20211207-100431_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może wiedzę czy da się z tego uruchomić doświetlanie zakrętów?

Albo jakie są kodowania dla doświetlania dla LED to sprawdzę czy tutaj zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zmienić następująco:

Sterownik 09

Byte 33

Bit 1 na 0

Bit 2 na 1

Bit 3 na 0

Ale bez gwarancji, że ruszy.

Uprzednio zapisz sobie kodowanie by przywrócić w razie czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ruszyło. Może producent nie przewidział takiej opcji. Bity 1 i 3 miałem tak jak piszesz, bit 2 zmieniałem na 1 i nie działało doświetlanie (światła na auto).

Czy może to się aktywuje jakoś z MMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie ma takiej możliwości przy bi-xenonach. Przynajmniej nigdzie innych kodowań nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 21:38, wuPiotrek napisał:

Niestety nie ruszyło. Może producent nie przewidział takiej opcji. Bity 1 i 3 miałem tak jak piszesz, bit 2 zmieniałem na 1 i nie działało doświetlanie (światła na auto).

Czy może to się aktywuje jakoś z MMI?

Spróbuj zatem:

Sterownik 09

Byte 03 aktywuj Bit 2 

Byte 33 aktywuj Bit 2 i Bit 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czarodziej :D

Działa doświetlanie zakrętów w xenon :) Aktywuje się przy skręceniu kierownicą lub wrzuceniu kierunku, przy niskiej prędkości.

Dziękuję @Muskel1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klona vcds i jak koduję bit 3 zaznaczam bajt ptaszkiem 2 to powstaje błąd a w bicie 33 zaznaczam 2i4 to gaśnie podświetlenie deski rozdzielczej wiec co się dzieje??

Oto zdjecia podpowiedzcie moze nie w tym kodowaniu zaznaczam??

IMG_20211212_094730.jpg

IMG_20211212_101352.jpg

IMG_20211212_102212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód bixenon doświetlanie boczne halogen,postojówki led,kierunki zwykle

Screenshot_20211207-100431_Opera.jpg.290906c8c3d5ecbbb41847c0fcf7b593.jpg

Edytowane przez WOLFENSTEIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to podane kodowanie powinno przyjąć. Zmień w obu Byte i dopiero zatwierdź, czyli wejdź do Byte 03, aktywuj Bit 2 i nie wychodząc ze sterownika przeskocz do Byte 33 i aktywuj Bit 2 i 4. Dopiero teraz wyjdź i zatwierdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...