Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1,9 TDI 96KW problem z doładowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Po regeneracji turbiny silnik zbierał sie jak na 130 KM przystalo.

Po kilku miesiacach znany temat tryb awaryjny i ledwo kulasiedo 120km/h.

Pospiesznie posłuchałem znajomego mech. i wymienilem zawór N75. Bez zmian.

Wrzucam logi statyczne.

Grupa 001: http://www.vaglogi.pl/log-001_tLlAZ73.html
Grupa 003: http://www.vaglogi.pl/log-003_0z5gDO9.html
Grupa 004: http://www.vaglogi.pl/log-004_0hD9g.html
Grupa 011: http://www.vaglogi.pl/log-011_925yHNB.html
Grupa 013: http://www.vaglogi.pl/log-013_6W29JiG.html
Grupa 018: http://www.vaglogi.pl/log-018_eBGUds.html
Grupa 023: http://www.vaglogi.pl/log-023_UOYIhu.html

 

Po naladowaniu bateryjki w lapku wykonam dynamiczne.

 

Opublikowano
  • Autor

VCDS-Lite Version: Release 1.2

Control Module Part Number: 038 906 019 FP

  Component and/or Version: 1,9l R4 EDC G000SG  1467

           Software Coding: 00002

            Work Shop Code: WSC 63351

                      VCID: 6AA741AB0567

           Additional Info: WAUZZZ8E12A140408     AUZ6Z0A0264344

1 Fault Found:

17965 -  Charge Pressure Control: Positive Deviation

        P1557 - 35-00 -   -

Opublikowano

Dane wskazują na awarię czujnika ciśnienia doładowania.

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, Tomnik napisał:

Dane wskazują na awarię czujnika ciśnienia doładowania.

Mozna go miernikiem  sprwadzic?

Opublikowano
  • Autor

Kilka lat temu rozsadzilo mi intercoler.

Walilo olejem z turbiny i podejrzewam ze po czesci to by powod rozsadzenia.

Po wymianie colera wywalilo mi raz ten blad,

1 Fault Found:

17965 -  Charge Pressure Control: Positive Deviation

        P1557 - 35-00 -   -

poza tym bylo ok.

Nie mialem wtedy mozliwosci wykonania logow.

Moze olej w dolocie przyczynil sie do uszk. czujnika ciśnienia.

Teraz mam maly wyrzut oleju z separatora.

Zastanawiam sie nad wykonaniem obiegu separatora w miejscu odmy.

 

 

Opublikowano
  • Autor

 

Opublikowano

Olej temat oleju w dolocie i wymień ten czujnik sprawdzając najpierw wzrokowo jego okablowanie.

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, Tomnik napisał:

Dane wskazują na awarię czujnika ciśnienia doładowania.

Mozna go miernikiem  sprwadzic?

Opublikowano
  • Autor

Przeczyscilem plynem do pol. Elektr. styki przeplywki i czujnika cis. I auto odzylo. Wykonam logi i zobaczymy czy to byl powod zamieszania z doladowaniem.

Wystarcza logi bloku 11 i 03?

 

 

Opublikowano
  • Autor

Po czyszczeniu styków czujnika ciśnienia .

Powinienem od tego zaczac.

Pierwsze odczucia , wszysko ok.

Wrzucam logi dla pewnosci.

Grupy 003, 011: http://www.vaglogi.pl/log-003_011_Aec7v.html

 

Opublikowano

Nie. To tylko efekt placebo. Czujnik do wymiany ale najpierw obejrzyj kabelek idący do niego szczególnie przy wtyczce.

Opublikowano
  • Autor

Zrobie jeszcze raz logi.

Cos jest nie tak z zapisem.

log opisany jest 17/07/15:44

A w tabelce jest data i godz starego logu 16/07/ 20:52

Tak jakby vcds wrzucil stare dane

i przez to sa identyczne .

Opublikowano
  • Autor

Pierwsza tabela jest z 16tego i log trwa 43sec.

Na dole jest tabela z 17tego i trwa 13 sec. 

Nie wiem czemu tak zapisal.

Opublikowano
20 minut temu, greg791 napisał:

Nie wiem czemu tak zapisal.

Bo nadpisujesz cały czas ten sam plik :wink:

Opublikowano
  • Autor
54 minuty temu, Pieterb napisał:

Bo nadpisujesz cały czas ten sam plik :wink:

Ok rozumiem, nie jestem biegly w vcds, jak zreszta widac?.

Po za tym poprawa widoczna, tylko czy jest w normie, czy jednak czujnik do sprawdzenia lub wymiany?

Opublikowano
Godzinę temu, greg791 napisał:

Po za tym poprawa widoczna, tylko czy jest w normie, czy jednak czujnik do sprawdzenia lub wymiany?

Poprawa jakąś jest ale nie jest dobrze.

Opublikowano
  • Autor

Grupy 003, 011: http://www.vaglogi.pl/log-003_011_MY1b6vP.html

POZA TYM ZLAPAL BLAD

1 Fault Found:

17965 -  Charge Pressure Control: Positive Deviation

        P1557 - 35-00 -   -

Czy jest sposob na sprwadzenie miernikiem czujnika?

Czy jedynie podmiana na sprawny i wykonanie logów?

Opublikowano

Czujnik działa poprawnie. Pewnie chwilę jeździłeś tak z tym czujnikiem i sie geometria zapiekła. Raczej przegonienie auta nic nie da bo za duzo pompuje i spaliny mają niską temperaturę żeby to wypalić.

Ja bym odkręcił dwie nakrętki pod gruszką i delikatnie bym rozruszał geometrię ciągnąc delikatnie za gruszkę przód-tył.

Dopiero po tym jakby dalej przeładowywał to turbo na stół do czyszczenia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.