Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Uszkodzona świeca żarowa


smite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przed Bożym Narodzeniem miałem identyczny problem. Rano, po mroźniej nocy nie mógł zapalić. :kox:

Jedyną metodą było podłączenie kablami drugiego akumulatora i w tedy w bólach zapalał. Na początku pracował bardzo nierównomiernie.

Po podłączeniu do VAG'a okazało się, że 3 świece są nieczynne. Wymieniłem u mechanika cały komplet BERU -> NGK. VAG nie pokazuje błędów, ale teraz przy drugiej fali mrozów widzę, że rozrusznik ponownie ma ciężką pracę.

Chyba czeka mnie jeszcze wymiana akumulatora. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKJAM - nie masz co się bać, ja nie jestem jakimś mechanikiem ,tylko z reguły wszystko robie sam .

prosta sprawa tak jak kolega opisał ,tylko te podłączenia świec żarowych to ściągałem długimi płaskoszczypami żeby nic nie uszkodzić, śrubokrent potrzebowałem przy dociśnięciu podłączen na sam koniec.

A świece żarową kupiłem drugą,ale już BERU ,która rużni się ostatnią cyferką-009 a orginał ma-004 ale tylko takie mają po sklepach ,a silnik mój BLB to jest 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.D.

Panowie- dokończę to co szybciej opisywałem.

Kupiłem na Allegro przekażnik ten od swiec żarowych ( 461 ) miał być nowy, co sprzedający zapewniał ,a wysłał używany,ale na szczęście po zamontowaniu okazało się ,że jest dobry .

Auto pali jak należy ,nic nie zadymi, nie zatrzęsie, rano jest OK. Czyli winą awari była spalona świeca i przekaznik. Usterka usunięta za kwotę 115 zł. robocizna własna.

:good: Zostało mi jeszcze do usunięcia mrugający prawy ksen w trakcie hamowania i brak mocy , ale to już gdzie indziej do opisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie świece zakładacie - oznaczenia/model?

BERU - wszystko jest w tym temacie, wystarczy poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...