Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klimą


BanFinger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam mały problem chodzi o klime mianowicie gdy auto stoi na LO (klima włączona) dmucha takie powiedział bym nie "za chłodne" powietrze sytuacja zmienia się podczas jazdy wtedy klima dmucha naprawdę zimnym powietrzem ale jak zatrzymam auto to z powrotem przestaje dmuchać chłodek.... i tu mam pytanie czy  ktoś coś wie co to może być??

Klima nabijana i szczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wentylator się nie załącza. Podepnij pod komputer i odczytaj błędy. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Pewnie wentylator się nie załącza. Podepnij pod komputer i odczytaj błędy. 

"Majster" mówił ze był tylko jeden w historii błąd od czujnika ciśnienia  (nie pamiętam jakiego):(  i on stwierdził ze albo zawór od kompresora albo sam kompresor a chciałem się zapytać by nie wywalić kasy na nie potrzebne wymiany bo już miałem taka sytuacje cos mi koło prawe przednie boksowało inny mechanik stwierdził ze pewnie piasta po wymianie było to samo wiec wymienił łożysko i gdy montował łożysko zakładając koło zobaczył ze opona dostała guza i to było przyczyna założył zapas i problem znikł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to czujnik ciśnienia czynnika ma usterkę/błąd, to jest to jedna z możliwych przyczyn/powodów, dlaczego wentylator nie załącza się. Skoro w czasie jazdy klima normalnie działa to kompressor jest ok.

Tego mechanika też powinieneś zmienić bo coś mi się wydaje, że klima nie jest jego domeną.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli to czujnik ciśnienia czynnika ma usterkę/błąd, to jest to jedna z możliwych przyczyn/powodów, dlaczego wentylator nie załącza się. Skoro w czasie jazdy klima normalnie działa to kompressor jest ok.

Tego mechanika też powinieneś zmienić bo coś mi się wydaje, że klima nie jest jego domeną.

Wczoraj jeszcze z "somsiadem" rozmawiałem na ten temat i i przyszedł zobaczyć c osie tam dzieje i mówił ze klima się włącza i wyłącza po słychać po silniku jak dostaje obciążenie...

To w pierwszej kolejności wymienić czujnik ciśnienia?    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności odczytać błędy co dokładnie jest zapisane w sterownikach. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Muskel1 napisał:

W pierwszej kolejności odczytać błędy co dokładnie jest zapisane w sterownikach. 

ok jutro pojadę do kogoś innego niech mi zczyta błędy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobi pełny autoscan i protokół wrzuć tutaj. Nie tylko sam kod odczytanego błędu. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 12:30, Muskel1 napisał:

Niech zrobi pełny autoscan i protokół wrzuć tutaj. Nie tylko sam kod odczytanego błędu. 

Już wszystko jasne czemu był błąd czujnika ciśnienia kompresor nie szczelny cieknie na wszystkich łączeniach....

ok Dzięki za pomoc i za zainteresowanie się moim problemem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...