Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmierdzący problem


FalloutBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z klimatyzacją. Samochód kupiłem w zeszłym roku i czasami było czuć, że z klimy zalatuje. Później przez okres zimowo wiosenny było spoko. Latem znów zaczęło śmierdzieć. Jak na razie dwa razy byłem na odgrzybianiu klimatyzacji. Jedno polegało na wymianie filtra i ozonowaniu + uzupełnieniu klimy. Drugim razem w innym salonie miało być jakieś mycie parownika + ozonowanie. Po około 2 tyg problem wraca i z kratek znów śmierdzi. Nie wiem za bardzo co robić dalej. Facet od klimy twierdził, że jak i to nie pomoże to czeka mnie wymiana parownika. Dzwoniłem do jeszcze jednej firmy tamci twierdzą, że czasami parownik trzeba "myć" kilkukrotnie. Macie jakiś pomysł co zrobić? Czy jeśli jestem kompletnym laikiem to dam radę samemu się dogrzebać do parownika i go umyć? Jakimi środkami powinienem to zrobić?

Może macie jakieś inne pomysły jak sobie poradzić z tym smrodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy faktycznie ktoś mył ten parownik,czy tylko zainkasował pieniądze. Dzisiaj raczej trudno o dobrego uczciwego fachowca. Gdzieś na forum jest post gdzie po zdjęciu schowka pasażera należy nawiercić otwór i jest dojście do parownika i można tam zapodać chemię, ale raczej trzeba mieć sprzęt do tego.

Edytowane przez indyczes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na YT jak się dostać do parownika, nie wydaje się to skomplikowane. Płyn to koszt koło 50 zł. Więc, podczas urlopu może spróbuję. Raczej kupowanie środków do odgrzybiania do nawiewu nic nie pomogą, więc muszę chyba jakoś z tym parownikiem powalczyć. Co do jego uczciwości to ciężko powiedzieć. Usługa trwała coś koło 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ipa za 20zl i Ci starczy. Poza tym zdemontuj obudowę filtra kabinowego i zobacz jaki tam jest syf i zgnilizna. Nie stosuj też żadnych pianek, bo po pewnym czasie jeszcze bardziej śmierdzi. Przed myciem jak i po porządnie wysusz parownik, z 10 minut włączone ogrzewanie na maksa, obieg zamknięty. 

U mnie praktycznie zniknął smród z klimy po wymianie osuszacza, a też walczyłem na różne sposoby wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a może ja jestem przewrażliwiony. Bo u mnie śmierdzi z klimy po uruchomieniu silnika przez jakieś 1-5 min. Później jest już ok. Najbardziej śmierdzi zawsze z rana po nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FalloutBoy napisał:

Słuchajcie a może ja jestem przewrażliwiony. Bo u mnie śmierdzi z klimy po uruchomieniu silnika przez jakieś 1-5 min. Później jest już ok. Najbardziej śmierdzi zawsze z rana po nocy.

Jak jest ok to nie powinno wcale śmierdzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...