Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaśnie i nie odpala


Zyga16

Rekomendowane odpowiedzi

Audi a4 b5 1.8T ANB 2000r 

Mam taki problem, że samochód czasem gaśnie podczas jazdy a czasem po prostu nie odpala, raz na ciepłym a raz na zimnym i nie mam pojęcia co może być przyczyną. Wymieniłem już pare rzeczy m. in.: 

-Czujnik cieczy chłodzącej
-świece zapłonowe
-czujnik położenia wałka rozrządu

-czujnik położenia wału korbowego 

-moduł zapłonowy

-pompa paliwa

-przekaźnik pompy paliwa 

-zawór odpowietrzający bak paliwa 

Na komputerze brak błędów, zostały mi na uwadze cewki zapłonowe i ostatnio odkryłem gdy sprawdzałem iskre, że iskry nie było w cewkach a przy ostatniej cewce nagle sie pojawiła i wróciłem jeszcze raz do poprzednich cewek i iskra się pojawiła na wszystkich i po złożeniu wszystkiego samochód odpalił. Co może być przyczyną że iskra raz jest raz jej nie ma? Samochód ładnie kręci ale nie odpala, paliwo podaje ładnie świece mokre ale widać, że brakuje iskry. Samochód czasem odpala ale strach nim jeździć bo potrafi od tak zgasnąć i nie odpalić, chociaż po wymianie pompy paliwa nie zdarzyło mi się żeby zgasł w drodze. Może ktoś z was wpadnie na jakiś pomysł bo ja już nie wiem :facepalm:. Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono:)

Pacjent a4 3,0 v6 ASN 2003 rok. Mam duży problem z nią,a mianowicie podczas jazdy traci moc i gaśnie. Objawy są takie,że jadę i nagle jakby coś odcinało prąd dławi się,brak mocy i obroty wzrastają. Najdziwniejsze jest to,że zgaśnie i za chwilę odpala i jadę dalej. Nie byłoby to tak kłopotliwe gdyby nie to,że stało mi się to nawet na skrzyżowaniu i stanowie zagrożenie dla Siebie i dla innych bo ktoś może mi wjechać w dupke tak delikatnie mówiąc. Czy miał ktoś taki przypadek kiedyś proszę o pomoc bo rozkładam ręce już. Na kompie brak błędów nie wiem do czego się przyczepić czy to wina przepustnicy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...