Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SWAP 3.0 ASN --->2.8 AQD

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. A4B6

Zmagam się że swapem 3.0 asn na 2.8 AQD .

Silnik 2.8 wrzucony do budy . Problem elektryczny ponieważ 2.8 w a4b6 nigdy nie występowało ,wiec zakupiłem wiązkę że sterownikiem od 2.4 BDV .

Pytanie czy w b6 immo z licznika idzie po can ? Ponieważ blokuje wszystko nawet pompa się nie uruchamia . Jakieś pomysły ?

 

2.4 BDV ma sterowniki Bosch me7.1

A 2.8 chyba me7.5

Edytowane przez BartezMBL

Opublikowano
19 minut temu, BartezMBL napisał:

Pytanie czy w b6 immo z licznika idzie po can ? Ponieważ blokuje wszystko nawet pompa się nie uruchamia . Jakieś pomysły ?

Podłącz się vcds z ecu i zrób test elementów wykonawczych,jeżeli pompa paliwa się nie załączy to jest problem elektryczny 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, pila24 napisał:

Podłącz się vcds z ecu i zrób test elementów wykonawczych,jeżeli pompa paliwa się nie załączy to jest problem elektryczny 

Jest problem bo w ogóle nie chce się komp połączyć ze sterownikiem . Może ma ktoś opis pinów sterownika ?

Opublikowano
4 godziny temu, BartezMBL napisał:

Jest problem bo w ogóle nie chce się komp połączyć ze sterownikiem . Może ma ktoś opis pinów sterownika ?

Pin 43 ECU me7.5 musisz połączyć z linią K z OBD. 

Z tego co widzę BDV też na pinie 43 ma linie K.

W b5 wygląda to tak, że K-line idzie do zegarów i za ich pośrednictwem (W-Line) masz diagnostykę ECU. Z tego co widzę to w b6 zegary nie pośredniczą w komunikacji przez obd z ECU więc teoretycznie powinna być możliwość połączenia z sterownikiem.

Edytowane przez Fazii

Opublikowano

trzeba Immo off zrobić bo komunikacja Immo zegary-> ECU tylko po CAN w b6 idzie ( w starszych służyła do tego linia W ) 

 

a te sterownik BDV z czego wrzucony? możesz ECU z 2.8 wpiąć bo ma kompatybilną wiązkę , to te same silniki , ten 2.8 na ECU z 2.4 nie będzie do końca dobrze pracował ( kwestia mieszanki ) 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 23.09.2021 o 23:37, Banan napisał:

trzeba Immo off zrobić bo komunikacja Immo zegary-> ECU tylko po CAN w b6 idzie ( w starszych służyła do tego linia W ) 

 

a te sterownik BDV z czego wrzucony? możesz ECU z 2.8 wpiąć bo ma kompatybilną wiązkę , to te same silniki , ten 2.8 na ECU z 2.4 nie będzie do końca dobrze pracował ( kwestia mieszanki ) 

Sterownik 2.4 z a4b6 . Mam też sterownik 2.8 z A6 C5 z podobno wyciętym immo , lecz dalej sterownik nie chce się komunikować

Opublikowano

Tak jak @Fazii napisał pinout w większości jest zgodny w sterownikach me7 ( na pewno lini K , wiem bo podpinam różne motronici na stole ) - skoro nie masz komunikacji diagnostycznej sprawdź czy jest linka K ma pinie 43 ECU i czy jest przejście na pin 7 wtyczki obd 

 

co do pompy paliwa musisz porównać schematy które @Fazii wrzucił i znaleść różnice jak jest ona zasilana i jak jest sterowany jej przekaźnik

 

 

Edytowane przez Banan

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.