Skocz do zawartości
IGNOROWANY

UK Audi A5 2017 2.0 TDI 190KM Białe Coupe


dazwid

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Muskel1 napisał:

To jest samopoziomowanie. 

ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tom.1 napisał:

Dzieki. To moze bedziesz wiedzial cos o swiatlach . Kiedys jadacz uk na kontynent przyklejalismy naklejki na lampy zeby zmienic kat swiatla. A mam te LED-y i slyszalem ze nie trzeba naklejac bo one koryguja strumien swiatla. :eusathink:

Miałem okazję być dziś u dilera Audi, i z ciekawości zapytałem. Oficjalna wersja jest taka, że światła LED w B9 to zupełnie inna technologia, niż xenony w B8. Strumień światła jest rozprowadzony równomiernie po obu stronach, przez co nie ma znaczenia czy ruch jest prawostronny czy lewostronny. Nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach świateł, nie będą razić samochodów z naprzeciwka, dlatego nie ma żadnej opcji w MMI. Można spokojnie z UK jechać na kontynent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dazwid napisał:

Miałem okazję być dziś u dilera Audi, i z ciekawości zapytałem. Oficjalna wersja jest taka, że światła LED w B9 to zupełnie inna technologia, niż xenony w B8. Strumień światła jest rozprowadzony równomiernie po obu stronach, przez co nie ma znaczenia czy ruch jest prawostronny czy lewostronny. Nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach świateł, nie będą razić samochodów z naprzeciwka, dlatego nie ma żadnej opcji w MMI. Można spokojnie z UK jechać na kontynent. 

Dzieki za info. Tak dla uscislenia to mam a5 f5 model . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 14:07, dazwid napisał:

Więc ciąg dalszy modzenia :wink:

Wczoraj wpadły skórzane podłokietniki. Swoją drogą solidnie to siedzi, trzyma je aż 16 wkrętów :decayed: 

Same podłokietniki, niby detal, ale jasne przeszycia dodają uroku temu wnętrzu, ciężko to uchwycić na zdjęciach: 

20211119_185046.jpg

20211120_123846.jpg

20211121_132211.jpg

 

Druga rzecz jaką się udało zrobić, to dodatkowe podświetlenie ambiente. Mój samochód nie jest wyposażony w pełny pakiet QQ2 i w miejscu gdzie jest pasek nad klamką nie ma podświetlenia, tak jak jest to w pełnej wersji. 

Natomiast samochody wyposażone w Audi Side Assist/ Exit Warning Assist mają wszystko co potrzeba, aby rozświetlić ten pasek, poza diodą :facepalm: Dotyczy to również A4 B9. Widać to na zdjęciu poniżej, w "tubkę" na końcu której powinien być moduł led, jest wstawiona zaślepka( zaznaczone na czerwono):

20211119_18335911.jpg

 

Zatem zaślepka wyleciała i wpadł ori moduł led, który wpiąłem w piny od reszty światła ambiente: 

 

20211119_183435.jpg

20211119_184146.jpg

20211119_211241.jpg

 

Wszystko działa jak należy i współpracuje z Audi Exit Warning, czyli białe światło gaśnie po aktywacji systemu, widać to na filmiku poniżej: 

 

 

Kolego, trochę odkopałem - masz może nr tego modułu? Trzeba coś lutować czy tylko wpinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 09:17, czarny69 napisał:

Kolego, trochę odkopałem - masz może nr tego modułu? Trzeba coś lutować czy tylko wpinka?

Nr. modułu 8W0 947 356 F. Trzeba się podpiąć pod obecne światło ambient, ja to zrobiłem bez lutowania. Otworzyłem kostkę i wpiąłem dwa piny razem :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...