Skocz do zawartości
IGNOROWANY

UK Audi A5 2017 2.0 TDI 190KM Białe Coupe


dazwid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Pozdrawiam z UK. Po blisko 6 latach obecności na forum postanowiłem, że i ja w końcu założę swój wątek.

Po prawie 7 latach z czarnym Audi A4 B8, przyszedł czas na białe Audi A5 F5: 


20210620_182816.jpg

 

20210912_165732.jpg
 

20210912_165810.jpg

 

20210912_170452.jpg

 

20210912_170532.jpg

 

20210912_1700411.jpg

 

Trochę o samochodzie:

- Rocznik: 2017

- Silnik: 2.0 TDI 190KM 

- Skrzynia: S- tronic

- Napęd: Przód

- Kolor: LY9C White Ibis

- Przebieg w momencie zakupu: 64,000 km 

- Rozmiar felgi: 19 cali

- 1 poprzedni właściciel 

Wyposażenie:

Nic szczególnego, na pewno daleko temu pojazdowi do full opcji, ale w UK ciężko tak ową znaleźć. Za przykład podam, że bardzo mało samochodów na rynku wtórnym z tamtych lat posiada VC, i jak dwa lata temu kupowałem ten samochód to musiałem się bardzo dużo naszukać i wyczekać, aby auto spełniło moje 3 podstawowe wymagania. Czyli musiało być białe, posiadać Audi Virtual Cockpit i mieć pakiet S-line. A więc wyposażenie to:

- S-line

- Grzane fotele

- Fotele regulowane elektrycznie 

- Pół-skóra z alcantarą, Soul black/ szara nić 

- Audi Side Assist

- Audi Pre-sense 

- Virtual Cockpit 

- Zwykłe białe podświetlenie ambiente 

- Czujniki PDC przód i tył, kamera cofania 

- Kierownica spłaszczona u dołu, skóra perforowana 

- Tył LED z dynamicznymi kierunkowskazami 

- Przód LED 

- Klima 3- strefowa 

- Android Auto/ Apple Car Play

- Audi connect 

 

Jak wspomniałem, samochód zakupiłem prawie dwa lata temu, ale z braku czasu nie mogłem mu go zbytnio poświęcić, mam zamiar to teraz zmienić. Naczytałem się forum i zaraziłem chęcią modyfikacji :D

Do tej pory, jedyne poważniejsze modyfikacje jakie zaszły w samochodzie to dystanse przód i tył bo koła fabrycznie były mocno schowane przy feldze 8.5 J, ET 32: 

 

20200809_114134 (1).jpg

 

Oraz był mały i krótki romans z Rotorem, ale ten związek się nie udał :decayed: :

 

20210304_175457.jpg

 

W planach mam wiele modyfikacji, zobaczymy czy budżet i czas pozwolą, ale będę wątek aktualizował w miarę postępów. 

Również wrzucę wkrótce jakieś fotki środka, bo aktualnie nie posiadam nic sensownego. 

Pozdrawiam,

dazwid :thumbup1:

 

 

Edytowane przez dazwid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mod w drodze do mnie :D

Udało mi się dziś zakupić skórzane boczki konsoli środkowej. Polowałem na nie od bardzo długiego czasu, wszystkie używane które pojawiały się na ebay lub allegro były albo zniszczone, albo z czerwoną nicią z RS. Dziś loguje się na ebay a tu szok, panele w stanie idealnym w promocyjnej cenie :D A już miałem kupować nówki z ASO... :facepalm:

 

mod.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i bezawaryjnej jazdy!

Nie było ładnych kolorów?:decayed::wink: 

Boczki skórzane tunelu wyglądają dużo lepiej niż plastiki (też mam u siebie).

Rotory do F5 jak i A4 B9 moim zdaniem nie pasują. 

To czekamy z niecierpliwością co wymodzisz. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Muskel1 :thumbup1:

Ten kolor najładniejszy :decayed: 

Co do skórzanych boczków, nie widziałem na żywo, ale na zdjęciach podobają mi się dużo bardziej niż plastiki. Teraz będę polował na obszyte skórą uchwyty/ podłokietniki w drzwiach. 

Rotory to był niewypał w tej budzie, samochód wyglądał o kilka lat starzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dazwid napisał:

Dzięki @Muskel1 :thumbup1:

Ten kolor najładniejszy :decayed: 

Co do skórzanych boczków, nie widziałem na żywo, ale na zdjęciach podobają mi się dużo bardziej niż plastiki. Teraz będę polował na obszyte skórą uchwyty/ podłokietniki w drzwiach. 

Rotory to był niewypał w tej budzie, samochód wyglądał o kilka lat starzej. 

Początkowo biały tak średno mi się podobał bo zawsze czarne auta kupywałem. Teraz będą chyba tylko białe:decayed:

Skórzane boczki drzwi i uchwyty bardzo ładnie wyglądają i całkiem inaczej w ręce siedzą. Podnoszą wizualnie wartość wnętrza:thumbup1: Szukaj i przekładaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Początkowo biały tak średno mi się podobał bo zawsze czarne auta kupywałem. Teraz będą chyba tylko białe:decayed:

Biały i czarny są swoimi przeciwieństwami, ale jak dla mnie równie piękne. Jednak jeżeli chodzi o walory użytkowe z białym się żyje po prostu dużo łatwiej. Już nawet nie chodzi o utrzymanie czarnego w czystości, ale każdy mankament lakieru rzuca się w oczy x1000 bardziej, niż w przypadku jasnych kolorów. Z tego powodu nie wrócę już do czarnego :decayed:

 

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Skórzane boczki drzwi i uchwyty bardzo ładnie wyglądają i całkiem inaczej w ręce siedzą. Podnoszą wizualnie wartość wnętrza:thumbup1: Szukaj i przekładaj.

Właśnie trwają negocjacje na allegro :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki środka. 

Zdjęcia nie najlepszej jakości, ale pogoda ostatnio nie rozpieszcza do robienia zdjęć. 

20210930_173017.jpg

 

20210930_173432.jpg

 

20210930_174929.jpg

 

20210930_175202.jpg

 

20210930_175329.jpg

 

20210930_175727.jpg

 

20210930_175911.jpg

 

20210930_175820.jpg

 

:hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! :thumbup1:Troche ciężko się przyzwyczaić do tej kierowcy po prawej stronie:decayed:

Człowiek patrzy na te zdjęcia i jakiś wewnętrzny głos podpowiada, coś tu jest nie tak:decayed:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Super ! :thumbup1:Troche ciężko się przyzwyczaić do tej kierowcy po prawej stronie:decayed:

Człowiek patrzy na te zdjęcia i jakiś wewnętrzny głos podpowiada, coś tu jest nie tak:decayed:

Podziękował :hi:

He he domyślam się, że dla kierowców z Polski wygląda to dziwnie :decayed: Ja już od 13 lat z kierownicą po prawej, także czy z tej czy z lewej nie robi już dla mnie różnicy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyszukiwaniu kolejnych modów, zacząłem zastanawiać się nad dodatkami z S5. Dolna kratka wlotu powietrza i lusterko w chromie? Wiem, że w dzisiejszych czasach ludzie wolą czarne akcenty, mi wciąż podoba się chrom :D S kontra A :eusathink:

s vs a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło dzisiaj zaskoczony, przyszła paczka z fantami :decayed:

Od razu zabrałem się za czyszczenie i w tym miejscu chciałbym polecić środek do czyszczenia skór Autoglym. Wiem, że zabrzmi to jak reklama, ale używam go już od lat i skóry po nim wyglądają jak nowe. Super usuwa wszystkie tłuste ślady, olejki, i zostawia skórę matową w wyglądzie, szczególnie polecam do użycia na kierownicy :thumbup1: Zdjęcie poniżej przed i po, panel i tak wydawał się mega czysty: 

skora.jpg

 

Co do samych paneli, zdecydowałem, że powstrzymam się jeszcze z ich montażem. Na początku myślałem, że podmiana będzie szybka, ale niestety trzeba rozbierać górę tunelu środkowego. W takim wypadku trzeba korzystać z okazji i zamontować Auto-hold. W weekend zamówiłem przycisk z ASO który kosztował mnie 38eur i wiązkę kabli z Aliexpress za 13eur. Mam nadzieję, że dotrze to do mnie w najbliższe 2-3 tyg. 

kable.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 16:33, dazwid napisał:

Miło dzisiaj zaskoczony, przyszła paczka z fantami :decayed:

Od razu zabrałem się za czyszczenie i w tym miejscu chciałbym polecić środek do czyszczenia skór Autoglym. Wiem, że zabrzmi to jak reklama, ale używam go już od lat i skóry po nim wyglądają jak nowe. Super usuwa wszystkie tłuste ślady, olejki, i zostawia skórę matową w wyglądzie, szczególnie polecam do użycia na kierownicy :thumbup1: Zdjęcie poniżej przed i po, panel i tak wydawał się mega czysty: 

skora.jpg

 

Co do samych paneli, zdecydowałem, że powstrzymam się jeszcze z ich montażem. Na początku myślałem, że podmiana będzie szybka, ale niestety trzeba rozbierać górę tunelu środkowego. W takim wypadku trzeba korzystać z okazji i zamontować Auto-hold. W weekend zamówiłem przycisk z ASO który kosztował mnie 38eur i wiązkę kabli z Aliexpress za 13eur. Mam nadzieję, że dotrze to do mnie w najbliższe 2-3 tyg. 

kable.jpg

 

 

Auto bardzo ładne, biały kolor na A5 mocno mi się podoba, z tego względu kupiłem A5 8W 2020 i nie mogę się na nią napatrzeć :D

 

2 pytania:

- jakie dystanse wrzuciłeś? Bo u mnie też koła pochowane a nie chce mi się na oko brać

- podrzucisz nr wiązki oraz przycisku? I może link do ali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarny69 dzięki :thumbup1:

Dystanse: tył 15mm, przód 12mm- siedzą idealnie moim zdaniem na tej feldze.

Nr. przycisku autohold do samochodu z kierownicą po lewej stronie: 4M1927143B lub 8W1927143A oba numery się zgadzają.  

Link do przewodu który ja kupiłem, ale jeszcze nie dotarł. 

WWW.ALIEXPRESS.COM

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com

8W1927143A8W1927143A 8W1927143A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś naprawić pewną usterkę która męczyła mnie odkąd kupiłem samochód. 

Otóż z tyłu na boczku nie świeciło się światło ambiente po jednej stronie. Myślałem, że to jakiś problem z kablami, lub nie działający led. Bałem się za to zabrać bo żeby zdjąć ten panel w coupe to trzeba pół samochodu rozebrać, łącznie z wyciągnięciem tylnej kanapy. 

Przestudiowałem dziś zdjęcia tej tapicerki na internecie i stwierdziłem, że może się uda dobrać do tego modułu led bez wyciągania całego panelu. Więc tak też zrobiłem, pociągnąłem panel z zatrzasków przy słupku B i udało mi się jakoś wcisnąć rękę i dosięgnąć moduł. Okazało się, że led działał, wyskoczył tylko z zatrzasku? Dziwne to trochę, bo zatrzask nie był pęknięty i ładnie LED wskoczył i zaklinował się na swoim miejscu tam gdzie powinien być. Wydaje mi się, że auto mogło już tak wyjechać z fabryki, a poprzedni właściciel tego nie zauważył bo w coupe z tyłu zazwyczaj nikt nie jeździ. 

 

245210271_830939704269271_630322376939764285_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne autko i co najważniejsze jest biały. Również od niedawana mam białe auto, oczywiście perła i ten lakier jest po prostu piękny o zachodzie słońca. Co do dodatków z "S-ki" to jak najbardziej. Tylko to nie jest chrom, a satynowe srebro. Na ali dostaniesz zamienniki, nieodbiegające od oryginału + możesz sobie dołożyć dynamiczny kierunkowskaz w lusterku.

Będę śledził temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@liquid8p dzięki :hi:

Czy Twój samochód to Lexus RC? Biała perła w Lexusie to jest po prostu LUX! Piękny kolor. Mój to zwykły białas :wink:

Tak wiem, że ten chrom w Audi to jest satyna i bardzo mi się właśnie to podoba. Większość ludzi okleja w czarny połysk.

W temacie się będzie działo dużo, może nie jakieś drastyczne zmiany, ale będzie modzone. Codziennie mam nowy pomysł,  muszę zwolnić bo nie wyrobię finansowo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dazwid napisał:

@liquid8p dzięki :hi:

Czy Twój samochód to Lexus RC? Biała perła w Lexusie to jest po prostu LUX! Piękny kolor. Mój to zwykły białas :wink:

Tak wiem, że ten chrom w Audi to jest satyna i bardzo mi się właśnie to podoba. Większość ludzi okleja w czarny połysk.

W temacie się będzie działo dużo, może nie jakieś drastyczne zmiany, ale będzie modzone. Codziennie mam nowy pomysł,  muszę zwolnić bo nie wyrobię finansowo :decayed:

Dokładnie tak, od niedawna zmieniłem markę na lexa i jestem bardzo zadowolony. Myślałem  nad nową piątką, albo a7. Ale stwierdziłem że czas na coś zupełnie innego i jest RC :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie w tym tyg. kabelek z Aliexpress do montażu Auto Hold. 

Udało się to dziś ogarnąć, oczywiście zamontowałem też w końcu skórzane boczki tunelu środkowego :naughty: 

 

20211022_123949.jpg

 

20211022_140824.jpg

 

20211022_165859.jpg

 

20211022_165803.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...