Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

UK Audi A5 F5 2017 2.0 TDI 190KM Białe Coupe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dużo roboty z polerką wydechu? u mnie w esce by się przydało..

Opublikowano
  • Autor

 

1 godzinę temu, egon47 napisał:

Tak wejdą poprzedni wlasciciel mojej A5 mial właśnie takie parametry tylko oponę 255/30/20

Dzięki. Szukam do swojej felg peak forged z Audi RS4/ RS5 i są dwa rozmiary ET22 i ET26. Znalazłem w ogłoszeniach tu w UK jedną S5 na tych felgach i na zdjęciu wydają się wystawać poza budę.... Ale nie mam pewności jaki to jest rozmiar, mogę tylko zgadywać, że ET22, dosyć agresywny setup: 

 

peak forged1.jpg

forged 2.jpg

f26667d6462c4b759308924288060bcc.jpg

788e1908a526414692d621770ecbb79d.jpg

 

43 minuty temu, jedrekx napisał:

dużo roboty z polerką wydechu? u mnie w esce by się przydało..

Nie, tą pastą to jest moment, w moim zajęło mi to 3-5 minut. Pasta na szmatkę, wyczyścić cały syf z wydechu, a potem wypolerować czystą szmatką i gotowe :thumbup1: Chociaż wiem, że w TFSI wydechy się brudzą duuużo bardziej niż w TDI, znam to ze swojej B8 1.8tfsi..... Tutaj nie było tak źle, a jak kupowałem B8 to wydech był tak czarny, że nie było widać ani kawałka chromu. 

Opublikowano
W dniu 26.10.2021 o 20:32, dazwid napisał:

A  przód z tyłem równo na tych sprężynach siedzi? Masz może jakieś fotki przed/ po? Widziałem Twój wątek z czarną A5, ale tam pisałeś, że miałeś założone Eibach sportline? 

Teraz mam polift 2020. Wątek mam na a5-klub. Niestety nie mam zdjęcia przed bo założyłem sprężyny w trakcie naprawy auta. Na zdjęciu jeszcze bez dystansów. 

IMG_4375.JPG

Opublikowano
W dniu 31.10.2021 o 02:10, dazwid napisał:

Tyle to ja wiem, dlatego rozmyślałem o atrapie wydechu z S5, ale sobie chyba odpuszczę :) 

Tam jest tak mało miejsca, że ja drutowałem ostro... Końcówki ciąłem na pół bo było tak płytko. Lipa :/ 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, czarny69 napisał:

Teraz mam polift 2020. Wątek mam na a5-klub. Niestety nie mam zdjęcia przed bo założyłem sprężyny w trakcie naprawy auta. Na zdjęciu jeszcze bez dystansów. 

IMG_4375.JPG

Pięknie Ci usiadł na pro-kit i prawie równiutko. Ja już zamówiłem zestaw sprężyn w tamtym tygodniu, czekam aż przyjdą i będę działać w niedługim czasie jak pogoda pozwoli bo mam zamiar sam sobie zamontować :) BTW. śliczny polift. 

59 minut temu, czarny69 napisał:

Tam jest tak mało miejsca, że ja drutowałem ostro... Końcówki ciąłem na pół bo było tak płytko. Lipa :/ 

Miałem ochotę też coś zdrutować jak zobaczyłem nowe S5 TDI z atrapą wydechu, ale odpuszczam, jednak to dla większości ludzi druciarstwo i trochę wiocha :decayed:  I ciężko by mi było to zrobić tak, żeby dwie strony wyglądały idealnie tak samo. 

Opublikowano
19 godzin temu, dazwid napisał:

Pięknie Ci usiadł na pro-kit i prawie równiutko. Ja już zamówiłem zestaw sprężyn w tamtym tygodniu, czekam aż przyjdą i będę działać w niedługim czasie jak pogoda pozwoli bo mam zamiar sam sobie zamontować :) BTW. śliczny polift. 

Miałem ochotę też coś zdrutować jak zobaczyłem nowe S5 TDI z atrapą wydechu, ale odpuszczam, jednak to dla większości ludzi druciarstwo i trochę wiocha :decayed:  I ciężko by mi było to zrobić tak, żeby dwie strony wyglądały idealnie tak samo. 

A dziękuję dziękuję. :thumbup1:

Na foto nie stoję centralnie od boku więc może tak się wydawać, zrobie jakieś fotki to może dorzucę. 

Co do wydechu pełna racja, dziś bym się na to nie zdecydował. Końcówki się różniły delikatnie, w zimę dmuchało tylko z jednej strony, jak ktoś jechał za mną to widział czarną blaszkę wewnątrz końcówek itp itd... Zrobiłem to głównie dlatego że kupiłem oryginalny nowy dyfuzor z pakietu czerń od S5 za 200 zł 

Opublikowano
  • Autor

Dziś dotarły do mnie sprężyny, miałem kupić dopiero na wiosnę, ale nie mogłem się powstrzymać :facepalm: Postaram się ogarnąć montaż w przyszłym tyg. 

20211105_131146.jpg

20211105_130936.jpg

Edytowane przez dazwid

Opublikowano
30 minut temu, dazwid napisał:

Dziś dotarły do mnie sprężyny, miałem kupić dopiero na wiosnę, ale nie mogłem się powstrzymać :facepalm: Postaram się ogarnąć montaż w przyszłym tyg. 

20211105_131146.jpg

20211105_130936.jpg

Oryginalnie masz 1BE? Ładuj tę prokity jestem ciekaw jak ci to siadzie :decayed:

Opublikowano
  • Autor
55 minut temu, egon47 napisał:

Oryginalnie masz 1BE? Ładuj tę prokity jestem ciekaw jak ci to siadzie :decayed:

Tak 1BE. Zobaczymy, na zagranicznych forach jak czytałem to ludziom ładnie siadało na 1BE zarówno w A4 jak i A5. 

Opublikowano
  • Autor

Udało mi się dziś zamontować Eibach-y. Pierwszy raz wymieniałem sprężyny w samochodzie, zajęło mi to ok. 7 godzin... Natomiast ogólnie wymiana jest dosyć prosta w B9. 

Kilka fotek z instalacji, kończyłem już po ciemku i nie było za bardzo jak zrobić zdjęć efektu końcowego. Dam im kilka dni, aby się ułożyły i wrzucę zdjęcia :thumbup1:

20211110_113833.jpg

20211110_184113.jpg

20211110_171600.jpg

 

Porównanie sprężyn - po lewej OEM (ósma kategoria wagowa), po prawej - Eibach. Kolejno przód i tył: 

 

20211110_120752.jpg

20211110_184122.jpg

 

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Kolejne fanty dotarły dziś do mnie, skórzane podłokietniki do drzwi :thumbup: 

20211116_121029.jpg

 

podlokietnik 1.1.jpg

 

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Mała aktualizacja jeśli chodzi o Eibach Pro-kit. Minął ponad tydzień od instalacji, wczoraj udało mi się zrobić kilka zdjęć. 

Od razu powiem, że moim celem nie było uzyskanie gleby jak na gwincie,  głównie chodziło mi o obniżenie tyłu, ponieważ sterczał mocno do góry w porównaniu z przodem. Druga rzecz to nie chciałem poświęcać komfortu jazdy i powiem krótko, gdyby ktoś podmienił mi sprężyny z 1BE na pro-kit bez mojej wiedzy, na 99% nigdy bym się nie zorientował. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy jest bardziej twardo/sztywno niż przed, jak dla mnie jest dokładnie tak samo :eusathink:

Podsumowując jestem zadowolony z efektu. Poniżej zdjęcie jak to mniej-więcej wyglądało wcześniej gdzie tył był wyraźnie wyżej od przodu: 

przed.jpg

Tutaj pomiar wysokości przed/po z przodu, różnica 1cm:

20211119_223834.jpg

Pomiar z tyłu, różnica 2cm: 

20211119_223744.jpg

Tak się samochód prezentuje teraz: 

20211119_110956.jpg

20211119_110948.jpg

20211119_112750.jpg

20211119_112522.jpg

20211119_110310.jpg

Przód:

20211119_112233.jpg

Tył:

20211119_112254.jpg

 

Opublikowano

Czyli reasumując uzyskałeś to co chciałeś, komfort i prowadzenie to samo, za to aspekt wizualny....:hi:B)

Opublikowano

Idealnie siadła chyba na wiosnę kupie pro kity :wink:

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, Ivanek napisał:

Czyli reasumując uzyskałeś to co chciałeś, komfort i prowadzenie to samo, za to aspekt wizualny....:hi:B)

Dokładnie tak, subtelne obniżenie które nie wpłynęło na komfort i poprawa wizualna na plus ;)

 

6 godzin temu, egon47 napisał:

Idealnie siadła chyba na wiosnę kupie pro kity :wink:

Od siebie mogę polecić, chyba jedyne wyjście, jeżeli z auta nie chce się zrobić betonu :decayed: I montaż w naszych B9 bardzo prosty :thumbup1:

Opublikowano

Ładnie siadło :thumbup1:

Opublikowano

Dobry efekt  :wink:  - obniżałeś samymi springami ? Bez amorów ?  Jeśli tak nie masz efektu piłeczki pingpongowej,?  na wybojach wtedy jednak praca całego zwieszenia jest inna.. Wiem bo w b8 założyłem same springi H&R , fajnie siadło ale na wybojach jednak inczaej się prowadziło. 

Edytowane przez dawid195a

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, WojtekA6C7 napisał:

Ładnie siadło :thumbup1:

:hi:

 

Godzinę temu, dawid195a napisał:

Dobry efekt  :wink:  - obniżałeś samymi springami ? Bez amorów ?  Jeśli tak nie masz efektu piłeczki pingpongowej,?  na wybojach wtedy jednak praca całego zwieszenia jest inna.. Wiem bo w b8 założyłem same springi H&R , fajnie siadło ale na wybojach jednak inczaej się prowadziło. 

Dzięki :wink: Tak, tylko sprężyny wymieniłem. Wczoraj zrobiłem trasę po autostradzie, na której jest 2km odcinek który ma dużo dołków i wzniesień i nie zauważyłem efektu ping-ponga. Sprężyny H&R bardziej obniżają i utwardzają zawieszenie niż pro-kit, myślę, że można by je porównać do Sportsline od Eibach-a na których zawieszenie siada jeszcze 10mm niżej i wtedy pewnie już było by czuć różnicę.  

Edytowane przez dazwid

Opublikowano

Idealnie siadło, jak u mnie :D Czekam na wrażenia z jazdy, szczególnie szybko w zakręcie :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki :wink: W zakrętach bardzo przyjemnie lata :decayed:

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.