Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

UK Audi A5 F5 2017 2.0 TDI 190KM Białe Coupe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Idealnie siedzi ;)

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, czarny69 napisał:

Idealnie siedzi ;)

:hi:

Opublikowano
  • Autor

Więc ciąg dalszy modzenia :wink:

Wczoraj wpadły skórzane podłokietniki. Swoją drogą solidnie to siedzi, trzyma je aż 16 wkrętów :decayed: 

Same podłokietniki, niby detal, ale jasne przeszycia dodają uroku temu wnętrzu, ciężko to uchwycić na zdjęciach: 

20211119_185046.jpg

20211120_123846.jpg

20211121_132211.jpg

 

Druga rzecz jaką się udało zrobić, to dodatkowe podświetlenie ambiente. Mój samochód nie jest wyposażony w pełny pakiet QQ2 i w miejscu gdzie jest pasek nad klamką nie ma podświetlenia, tak jak jest to w pełnej wersji. 

Natomiast samochody wyposażone w Audi Side Assist/ Exit Warning Assist mają wszystko co potrzeba, aby rozświetlić ten pasek, poza diodą :facepalm: Dotyczy to również A4 B9. Widać to na zdjęciu poniżej, w "tubkę" na końcu której powinien być moduł led, jest wstawiona zaślepka( zaznaczone na czerwono):

20211119_18335911.jpg

 

Zatem zaślepka wyleciała i wpadł ori moduł led, który wpiąłem w piny od reszty światła ambiente: 

 

20211119_183435.jpg

20211119_184146.jpg

20211119_211241.jpg

 

Wszystko działa jak należy i współpracuje z Audi Exit Warning, czyli białe światło gaśnie po aktywacji systemu, widać to na filmiku poniżej: 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

W 8t podłokietnik drzwi podobnie przykręcony, multum śrub. Przyjemne mody, lubię takie :cool1:

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, liquid8p napisał:

W 8t podłokietnik drzwi podobnie przykręcony, multum śrub. Przyjemne mody, lubię takie :cool1:

Dzięki kolego :thumbup1: Co tam z Lexem się dzieje ? :D

Opublikowano
Godzinę temu, dazwid napisał:

Dzięki kolego :thumbup1: Co tam z Lexem się dzieje ? :D

Lex stoi w garażu, zmieniłem tylko ostatnio na koła zimowe i wpadły wentylki z logo "L" na koła. W przyszłym roku planuje większe mody :wink:

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, liquid8p napisał:

Lex stoi w garażu, zmieniłem tylko ostatnio na koła zimowe i wpadły wentylki z logo "L" na koła. W przyszłym roku planuje większe mody :wink:

Będę śledził temat :wink:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Postanowiłem w końcu zadbać trochę o poczciwą B-ósemkę, bo ostatnimi czasy stoi zapomniana.

Wpadł nowy komplet opon, a jako, że samochód służy już tylko do dojazdów do pracy nie chciałem wydawać dużych pieniędzy na markę "premium". Dlatego wybór padł na Dębica UHP2, moim zdaniem jeżeli chodzi o opinie to jedne z lepszych opon jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości. Za małe pieniądze dostajemy naprawdę fajny produkt. I mam polski akcent na samochodzie :thumbup:

No i jeżeli ktoś by się pytał czemu kupuję letnie opony na zimę, to w UK nikt nie zmienia opon na zimowe, bo tutaj nie ma śniegu i bardzo rzadko są mrozy, więc jeździ się cały rok na letnich :D

20211209_113815.thumb.jpg.cad151e03d5bba029a0049fe4f8dee96.jpg

20211209_113923.thumb.jpg.5ce9366d2e95d6d1adcf10dca6f0d222.jpg

 

Opublikowano

jeśli zima bez śniegu to świetny wybór :)

Opublikowano

Te 245/40R18 na jaką szerokość felgi zakładasz? Masz fotkę jak to siedzi? Czy opona jest narówno czy balonik?

Opublikowano
  • Autor
15 godzin temu, Ivanek napisał:

Te 245/40R18 na jaką szerokość felgi zakładasz? Masz fotkę jak to siedzi? Czy opona jest narówno czy balonik?

Szerokość felgi 8J. Ten rozmiar opony fabrycznie był montowany na 18 cali w B8. Raczej delikatny balonik plus ten model opony ma mocną ochronę rantu. Foto: 

20211215_091343.thumb.jpg.c37d9a03a0486276a4cedb1fc91ec114.jpg

20211215_091125.thumb.jpg.bb42e44b3d2eb32df69c66203e847ec5.jpg

Edytowane przez dazwid

Opublikowano

Dzięki, polowałem na używane 245/40 właśnie ale nie znalazły się cztery takowe, padło na 225/40 no i jest naciąg przez co porysowałem sobie już felgi. Następnym razem do mojej B6 lądują 245 ;) 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wczoraj udało mi się ogarnąć kolejny mały problem który nękał mój samochód. Mianowicie, z dwóch czujników parkowania umieszczonych w atrapie chłodnicy zaczął odchodzić lakier:

20211227_145838.thumb.jpg.9771e5c1435bb13afb20895706d64ff6.jpg

20211227_145907.thumb.jpg.8497855732ba44fcef093886c7fdf941.jpg

 

Zeszlifowałem resztki papierem ściernym, i na to podkład+ kolor L1RR 

20211227_153745.thumb.jpg.82d37910c09e8172fc50d568cc12cd09.jpg

20211227_163156.thumb.jpg.6e7ac7c9a60eb350514b72d48f3b2fe4.jpg

 

Efekt końcowy:

20211228_124721.thumb.jpg.fec13066683d6e8aeb301f203dd3beb5.jpg

20211228_145038.thumb.jpg.bf91aa35402e7cbfde30c26d80a3666d.jpg

20211228_142557.thumb.jpg.0a694facc85b2f76d0490f4608ad4254.jpg

 

Myślę, że kolorystycznie się to dobrze zgrało z resztą grilla i co najważniejsze już mnie nie drażni :decayed:

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dotarły do mnie w zeszłym tygodniu chromowane obudowy lusterek w stylu S5 z aliexpress: 

20220110_134908.thumb.jpg.a8cb6c558f5c56f9d0f251dab0427d0d.jpg

 

I tak się zastanawiam, zakładać, czy jednak zostawić białe tak jak jest :eusathink::eusathink: Sama jakość jak najbardziej w porządku. Akurat mam okazję porównać z oryginałem, bo mam w domu ori obudowę do jednego lusterka tylko nie ma miejsca na leda od asystenta martwego pola. Więc jeżeli chodzi o jakość, praktycznie nie ma możliwości ich rozróżnić w dotyku czy kolorze. Wydają się być wokonane z identycznego materiału. 

Po prawej ori, po lewej zamiennik z aliexpress: 

20220110_135143.thumb.jpg.0ea50d9d67523760a9651893e842ae0a.jpg

20220110_135212.thumb.jpg.6e64cb5f8efc25c150294a0850901855.jpg

Opublikowano

Te zamienniki z ali mają nawet logo audi i czasami numer części. Do mnie niedawno przyszedł emblemat Lexusa w grill z ali i niczym się nie różni od oryginału. Numer części jest nabity i dumnie podpisane made in japan ;) Ja bym założył te satyny, zawsze możesz wrócić do poprzedniej wersji.

Edytowane przez liquid8p

Opublikowano
  • Autor
W dniu 10.01.2022 o 19:51, liquid8p napisał:

 Ja bym założył te satyny, zawsze możesz wrócić do poprzedniej wersji.

Przymmierzałem i jakoś nie mogłem się przekonać, więc póki co został oryginał :decayed:

Natomiast kurier wczoraj dostarczył graty do elektrycznego składania lusterek:

 

20211119_134206.thumb.jpg.98c8ea0d4052655460180640e802165e.jpg

20211119_192409.thumb.jpg.7ca80f24ebda56109f36cf0d2e8a5ef4.jpg

 

Więc od razu zabrałem się za przeszczep: 

 

20211119_133023.thumb.jpg.897ed851a5dd6ed1a085ffa2b7cac625.jpg

20211119_134201.thumb.jpg.26783ad30052fa64e64a03161bc3b09b.jpg

20211119_143602.thumb.jpg.d967763449ed5da9a23df52b124ab6e4.jpg

 

Kodowanie i efekt końcowy: 

 

 

 

 

Opublikowano

Przyjemny gadżet, u mnie w "L" lusterka jak są ustawione na "auto" rozkładają i składają się przy otwieraniu i zamykaniu auta. W audi z tego co pamiętam rozkładają się przy starcie silnika, co uważam jest lepszym rozwiązaniem. U mnie po prostu bez sensu się rozkładają, przy każdym otwieraniu auta. Jedynym rozwiązaniem jest wyłaczenie funkcji "auto" i klikanie manualne :wink:

Mod oczywiście na plus :thumbup1:

Edytowane przez liquid8p

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, liquid8p napisał:

Przyjemny gadżet, u mnie w "L" lusterka jak są ustawione na "auto" rozkładają i składają się przy otwieraniu i zamykaniu auta. W audi z tego co pamiętam rozkładają się przy starcie silnika, co uważam jest lepszym rozwiązaniem. U mnie po prostu bez sensu się rozkładają, przy każdym otwieraniu auta. Jedynym rozwiązaniem jest wyłaczenie funkcji "auto" i klikanie manualne :wink:

Mod oczywiście na plus :thumbup1:

Dzięki kolego :wink:

Tak, w Audi rozkładają się dopiero po uruchomieniu silnika. Dla mnie również jest to lepszym rozwiązaniem, bo czasem jak idę do samochodu po jakąś rzecz którą zapomniałem to bez sensu jest, aby lusterka się rozkładały. 

Znajomy natomiast ma nowego Seata i jemu rozkładają się lusterka po otwarciu auta. Niby Audi i Seat grupa VAG, a jednak inne rozwiązanie. Możliwe, że to kwestia kodowania :eusathink:

Opublikowano
14 minut temu, dazwid napisał:

Dzięki kolego :wink:

Tak, w Audi rozkładają się dopiero po uruchomieniu silnika. :eusathink:

Nie do końca, uruchomienie zapłonu rozkłada lusterka:wink:

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Nie do końca, uruchomienie zapłonu rozkłada lusterka:wink:

Masz rację, doprecyzując, to uruchomienie zapłonu rozkłada lusterka :wink: Jednak rzadko mi się zdarza włączanie tylko zapłonu bez startu silnika. Jedynie jak robię jakieś kodowania lub zmieniam ustawienia auta w MMI :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.