Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie podczas jazdy


Ziomal1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Pacjent a4 b6 1.8 bfb, napęd na przód. Od jakiegoś czasu słyszę buczenie podczas jazdy tak powyżej 60km/h a przy 70km/h najbardziej. Myślałem że to na pewno łożysko i pojechałem do mechanika. Tam panowie stwierdzili że łożyska są dobre(była próba drogowa i podnośnik) i zasugerowali wymianę opon. Zmieniłem koła z letnich na zimowe i bez efektu dalej buczy. Przy wymianie kół zobaczyłem że jest luz na półosiach i nie wiem czy to może mieć związek. Buczenie podczas jazdy jest na biegu na i na luzie, tak samo z wciśniętym sprzęgłem. Prosze o jakieś  rady może miał ktoś taki przypadek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mnie łożysko LP buczało dopiero od 60 km/h, na podnośnikach nie do wychwycenia, także wymieniłem trochę na ślepo bo 100% pewności nie było, ale był to strzał w 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ustaleniem które łożysko huczy nie jest takie proste. U mnie zaczęło huczeć z tyłu to usiadłem na tylnej kanapie i nadsłuchiwałem podczas gdy kolega prowadził auto, i na 100% słyszałem z prawej strony. Więc poszło łożysko na wymianę z prawej a dalej huczało.... pojechałem na warsztat w którym mieli sprzęt który napędzał tylko 1 koło (taki silnik elektryczny z dużym i szerokim kołem )z dociskiem, podczas gdy auto było na podnośniku. I okazało się że to lewa strona huczała,a słychać było z prawej wewnątrz auta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę chyba spróbować w innym warsztacie albo wymienić dwa łożyska ?. Martwi mnie trochę też ten luz na półosiach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to pewne ale znajomy mechanik od 10 lat prawie robi auta i mówił mi, że bardzo rzadko zabierał się za wymianę tylnych łożysk w B5 czy B6 bo zwyczajnie nie było potrzeby, zawsze to te przednie padały. Moim zdaniem silnik przed przednią osią w Audi + 'Polskie drogi' daje im popalić, przez to bardzo często padają te z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Langista napisał:

Nie wiem czy jest to pewne ale znajomy mechanik od 10 lat prawie robi auta i mówił mi, że bardzo rzadko zabierał się za wymianę tylnych łożysk w B5 czy B6 bo zwyczajnie nie było potrzeby, zawsze to te przednie padały. Moim zdaniem silnik przed przednią osią w Audi + 'Polskie drogi' daje im popalić, przez to bardzo często padają te z przodu.

A takie kombi daje możliwość załadowania 200kg do bagażnika i wówczas te z tyłu mają też ciężko ? u mnie po zakupie sprężyny z tyłu były uklepane mocno,poprzednik często obciążał auto z tyłu i łożyska dostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej z tyłu nie było nic wożone. Auto jest trochę obniżone na samych sprężynach. Raczej nie da się tam wiele zapakowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...