Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fabryczne Radio - Pokrętło


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, posiadam identyczne fabryczne radio co na zdjęciu, i ten guzik od podgłośnienia i przyciszania zarówno od on/off mi szwankuje, jak mocniej tak jakby przycisnę pokrętło to ścisza, nie dodaje volume a na odwrót jest natomiast, nie powinien oczywiście kręcę w dobrą stronę żeby nie było :grin: Natomiast jeśli tak delikatnie to jest oki, myślę że jest wyrobiony czy coś takiego, co do off/on to działa poprawnie. Orientuje się ktoś jak się z tym uporać czy dam radę jakoś to poradzić? W kierownicy nie mam przycisków ściszania i podgłośnienia :)

000000366320.jpeg

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szarik napisał:

Do czyszczenia lub wymiany

Co masz na myśli do czyszczenia? Jak to można wyczyścić, wymiana chodzi Ci o całe radio czy te pokrętło jeśli da się je zdjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany problem w praktycznie każdym radiu Audi z tego okresu to padający potencjometr tej gałki. Trzeba go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Langista napisał:

Znany problem w praktycznie każdym radiu Audi z tego okresu to padający potencjometr tej gałki. Trzeba go wymienić.

Niestety lata robią robotę... Jest wgl gdzieś dostępny taki potencjometr do kupienia? No i czy da się - jest częścią wymienną?.
Kurcze nie chce na razie całego radia bo w originale i tak pewnie nie znajdę w lepszym stanie, a zmienik nie przemawia jakoś do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szarik napisał:

Trzeba go wylutować i czyścić jeśli to coś da lub całkiem wymienić

Dzięki obczajam ten temat pomału to tą gałkę mogę ściągnąć, ale tam nie wiele zdziałam jedynie tak jak mówisz, jednak nie wiem czy sprawa jest warta zachodu bo to troszkę pracy jak nie pomoże, ewentualnie wymienić, na razie chyba się rozmyśliłem dopóki to całkiem nie przestanie działać chyba tak będę jeździł.

 

2 minuty temu, pelonek1 napisał:

Albo zamontować multifunkcję i wtedy nie będzie praktycznie potrzebny :wink:

Tak jak najbardziej przydatna rzecz :D

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...