Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Odnowienie uchwytów w drzwiach


plastuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych!

Postanowiłem odnowić uchwyty w boczkach mojej Audicy gdyż ich wygląd był poprostu tragiczny! I przy tejże okazji zrobiłem małe fotostory.

Pacjent:

e47711175741c835med.jpg

Lista rzeczy których będziemy potrzebować:

-śrubokręt krzyżowy

-śrubokręt płaski

-nożyk do cięcia papieru

-papier ścierny (ja użyłem 360 wodny)

-szmatka

-rozcieńczalnik ekstrakcyjny (lub inny środek do odtłuszczania powierzchni)

-lakier w sprayu (w moim przypadku kolor: RAL 9005 MAT )

-taśma papierowa

Kiedy będziemy mieć już wszystko przystępujemy do działania. Najpierw rozmontowujemy drzwi nie będę powielał tego tematu więc daje link do tematu jak to zrobić:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t32144.0.html;highlight=boczek

Kiedy już mamy pacjęta przed sobą zdejmujemy okładzine wygłuszającą i odpinamy rączkę będze ona zapięta takimi zatrzaskami:

4ba9b47eaa30faeamed.jpg67adab219bb339e8med.jpg

Najlepiej będzie je podważyć śrubokrętem płaskim i delikatnie wypychać rączkę z całego boczku. Gdy już to zrobimy trzeba będzie wymontować sterownik lusterek elektrycznych będzie on zapięty na zatrzaski w tych miejscach:

b95e4aaa186e3a83med.jpg

Odpinamy go za pomocą śrubokrętu płaskiego.

Niestety po wielu próbach wyjęcia przełączników szyb ele. odpuściłem i zakleiłem je taśmą papierową. Robimy to bardzo starannie gdyż przecież nie chcemy ich pomalować i powinno to wyglądać mniej więcej tak:

4164c4b8ceacef8fmed.jpg

Gdy oklejanie przełączników mamy już za sobą matowimy wszystko i odtłuszczamy rozcieńczalnikiem a następnie nanosimy lakier.

Czekamy aż lakier wyschnie składamy wszytko w odwrotnej kolejności i cieszymy się odnowioną rączką

Mi wyszło tak:

db25c80f0abc3a94med.jpg

Zdjęcia z efektu końcowego:

4da7badbe2b505e9.jpg

Dożucam jeszcze fote po wymianie materiału z podłokietników:

f28db7030e728582med.jpg

jak dla mnie to sie prezentuje pięknie :decayed:

Dziękuje za przeczytanie mojego wątku. Mam nadzieje że komuś pomogłem!

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie,ale podczas uzywania farba nie bedzie sie luszczyc i scierac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyda się na pewno nie mam aż tak styranych tych rączek, ale odnowione wyglądają bardzo nice :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie,ale podczas uzywania farba nie bedzie sie luszczyc i scierac??

bieniek Cięszko to stwierdzić! W moim przypadku fabryczna powłoka się złuszczyła więc dlatego to odnowiłem. Żeby temu zapobiec matujemy powierzchnie papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zmatowienie powierzchni w celu lepszego "trzymania" farby niewiele da.Poprostu od uzywania farba sie wytrze i to calkiem szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zmatowienie powierzchni w celu lepszego "trzymania" farby niewiele da.Poprostu od uzywania farba sie wytrze i to calkiem szybko...

Teoretycznie można się udać do lakiernika w celu położenia lakieru bezbarwnego z utwardzaczem i wtedy napewno szybciej sprzedasz auto nim ta powłoka się zetrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zmatowienie powierzchni w celu lepszego "trzymania" farby niewiele da.Poprostu od uzywania farba sie wytrze i to calkiem szybko...

Teoretycznie można się udać do lakiernika w celu położenia lakieru bezbarwnego z utwardzaczem i wtedy napewno szybciej sprzedasz auto nim ta powłoka zetrze :)

Praktycznie najlepiej zmyć łuszczącą się powłokę do zera i tak zostawić,nie będzie miało się co wycierać :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio regenerowałem sobie te małe kołpaki przy felgach aluminiowych co zasłaniają śruby, plastikową powierzchnię najpierw zmatowiłem papierem wodnym 400 , odtłuściłem, a na to za poradą sklepikarza nałożyłem "Lakier zwiększający przyczepność" firmy MOTO-K , ACRYL LACK SPRAY dostępny w sklepach z lakierami samochodowymi, no i na to dopiero nakładałem farbę.

farba trzyma sie super - polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem u siebie uchwyty ale nie malowałem ich, ze względu na to że jak ktoś już wspomniał zwykła farba zejdzie, może gdyby to była specjalna farba np foliatec itp do plastyku to może i było by i ok. ale przyznam że malowanie matem sprawia że wyglądają jak nowe.

Myślałem aby oddać uchwyty do piaskowania, wtedy powłoka była by porowata i wyglądała by zapewne ok ale koszta nie wiem czy opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu pomalować jakimś akrylowym lakierem i na to klar z utwardzaczem - będzie dość twardy, nie wytrze się;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile takie plastiki kosztuja w ASO... niektore plastikowe rzeczy nie sa drogie. Orientowal sie ktos? Ja na szczescie mam czarne te plastiki a farba odskoczyla tylko delikatnie w malo widocznych miejscach co przy czarnym nie rzuca sie w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do b6 ten plastik w drzwiach co umieszone sa przyciski do otwierania szyb okolo 34zl.Po dzisiejszym kursie EUR mysle ze kolo 40zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim lakierem to zrobić i jak to zdemontować :mysli:

Ja bym to w czarny mat zrobił, jakimś akrylem!! W poniedziałek będe miał troche czasu to sprawdze jak to rozmontować! ewentualnie opcja :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zmatowienie powierzchni w celu lepszego "trzymania" farby niewiele da.Poprostu od uzywania farba sie wytrze i to calkiem szybko...

Podkład do plastiku, kolor i na koniec matowy/pol matowy klar :good:

Kolego jeden pisał że w ASO nowy ten panel to koszt około 120-130zł, więc raczej zakupie taki. :good:

8D1867171BW18 74.66 zł :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...