Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Po jakim odcinku 3.0 TFSI łapie 90 stopni?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jak w temacie, po jakim odcinku łapie Wam 3.0 TFSI 90 stopni? U mnie jadąc drogą wojewódzką, po za miastem, bez świateł i terenu zabudowanego, jednostajna jazda 80-90 km/h  w temperaturach 0-5 stopni dopiero 90 stopni mam po 12-15 km. Ten typ tak ma, czy może termostat mam do wymiany?

Edytowane przez audicoman

Opublikowano
2 godziny temu, audicoman napisał:

Witam

Jak w temacie, po jakim odcinku łapie Wam 3.0 TFSI 90 stopni? U mnie jadąc drogą wojewódzką, po za miastem, bez świateł i terenu zabudowanego, jednostajna jazda 80-90 km/h  w temperaturach 0-5 stopni dopiero 90 stopni mam po 12-15 km. Ten typ tak ma, czy może termostat mam do wymiany?

U mnie po przejechaniu może 4-5 km jest 90 na blacie. Najpierw zmień czujnik ale na ori z ASO, jak nie pomoże to zostaje termostat.

Daj VIN to wrzucę Ci nr części 

Opublikowano
2 godziny temu, audicoman napisał:

Ten typ tak ma, czy może termostat mam do wymiany?

Zobacz tutaj:

A6KLUB.PL

Witam Zmieniłem samochód na A6 3.0 TFSI Quattro i wydaje mi się, że wolno się rozgrzewa (w porównaniu do BMW 530d E60). Dzisiaj przy 0 st C jadąc obwodnicą prze

Chyba nie jestes jedyny ;) albo termostaty padaja jak muchy

Opublikowano
  • Autor

Teraz wracałem z pracy to po 13 km złapał 90.  Podjechałem na stację sprawdzić ciśnienie w oponach i po 5 min 80 stopni i kilometr do domu juz nie wzrosła temperatura.

Opublikowano

Termostat 

Opublikowano
  • Autor

Do wymiany termostatu trzeba zrzucać kompresor, dużo z tym roboty?

Opublikowano
1 godzinę temu, audicoman napisał:

Do wymiany termostatu trzeba zrzucać kompresor, dużo z tym roboty?

Jakieś 15 minut ale musisz zdjąć dolną osłonę bo będzie leciał Ci płyn na nią.

Zadzwoń do mnie po 10tej to Ci powiem co I jak.

Opublikowano
  • Autor

Zadzwonię jak będę zabierał się do roboty, bo narazie auto idzie do lakiernika ?

W 3.0 tfsi nie ma przypadkiem drugiego termostatu do Tiptronica?

 

Edytowane przez audicoman

Opublikowano
22 godziny temu, Dev napisał:

U mnie po przejechaniu może 4-5 km jest 90 na blacie. Najpierw zmień czujnik ale na ori z ASO, jak nie pomoże to zostaje termostat.

Daj VIN to wrzucę Ci nr części 

Potwierdzam, u mnie tez po podobnym dystansie jest już 90 stopni

Opublikowano
7 godzin temu, audicoman napisał:

Zadzwonię jak będę zabierał się do roboty, bo narazie auto idzie do lakiernika ?

W 3.0 tfsi nie ma przypadkiem drugiego termostatu do Tiptronica?

może byc, daj VIN

Opublikowano
  • Autor
W dniu 30.11.2021 o 17:09, Dev napisał:

może byc, daj VIN

WAUHGAFC8CN107497

Edytowane przez audicoman

Opublikowano
15 godzin temu, audicoman napisał:

WAUHGAFC8CN107694

termostat silnika - 06E 121 111 AL

termostatu skrzyni nie widzę

Opublikowano
  • Autor

Przy okazji zmiany termostatu i faktu że kompresor będzie na wierzchu zastanawiam się nad zmianą kółka kompresora na mniejsze. Zwykłym ściągaczem do kół wielorowkowych da radę?

Opublikowano
6 godzin temu, audicoman napisał:

Przy okazji zmiany termostatu i faktu że kompresor będzie na wierzchu zastanawiam się nad zmianą kółka kompresora na mniejsze. Zwykłym ściągaczem do kół wielorowkowych da radę?

a jak załozysz nowe, hm ? nap....alania młotkiem odradzam, uszkodzisz łozysko

ja zawsze wyciagam kompresor i odkrecam od niego cały korpus z kołem, przy okazji spuszczam z niego olej

oskę wyciskam na prasie a potem wciskam nowe kółko

od razu tez smaruje łozyska igiełkowe od wirników które sa w srodku kompresora

Edytowane przez Dev

Opublikowano
Godzinę temu, audicoman napisał:

Podobno po podgrzaniu da się je założyć bezinwazyjnie. Sugeruję się oczywiście tym nagraniem: https://www.youtube.com/watch?v=aaPnqkyo0yQ

jestes na dobrej drodze do rozyebania sobie kompresora 

Edytowane przez Dev

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, Dev napisał:

jestes na dobrej drodze do rozyebania sobie kompresora 

Dev uzasadnij swoją odpowiedź. Na necie różne opinie krążą, że np na gorąco pasują tylko kółka APR, z innymi różnie bywa...

Już się zastanawiam czy jest wogóle sens robić stage 2, czy tylko sama zmiana softu bez kółka i okolice 400 KM.

Opublikowano

Zmieniłem już tych kółek z 10

W niecałą godzinę mam zdjęty kompresor, rozebrany, nasmarowane łożyska, wymieniony olej, kółko i poskładany na aucie.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Wczoraj wymieniłem termostat. Troszke mi uciekło płynu przy wymianie. Płyn uzupełniłem próżniowo. Po wymianie wszystko ok, 90 stopni po 7-8 km. Próbowałem odpowietrzyć kompresor tymi odpowietrznikami z tyłu ale nic płyn się nie pojawia.  Z nawiewów leci ciepłe powietrze ale tylko z bocznych kratek.

 

Opublikowano
3 godziny temu, audicoman napisał:

Wczoraj wymieniłem termostat. Troszke mi uciekło płynu przy wymianie. Płyn uzupełniłem próżniowo. Po wymianie wszystko ok, 90 stopni po 7-8 km. Próbowałem odpowietrzyć kompresor tymi odpowietrznikami z tyłu ale nic płyn się nie pojawia.  Z nawiewów leci ciepłe powietrze ale tylko z bocznych kratek.

Rozgrzej go dobrze i rano sprawdz stan, on się sam odpowietrza, możesz się posiłkować odpowietrznikami na kompresorze.

Koło zmieniłeś ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.