Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Odgłos silnika prawie jak w dieslu


uwencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Sprawa się tyczy odgłosu silnika. Problem polega na tym, że zwłaszcza po rozgrzaniu silnika słychać przez moment (ok. 2-3 minuty) tak jakby nie był to mój ADR a zwyczajny diesel. Nie wiem gdzie tkwi problem. Po upływie kilku minut silnik pracuje cichutko i normalnie, ale po chwili znowu słychać klekotanie. Co może być przyczyną?

Próbka odgłosu:

praca jak u diesla: http://w342.wrzuta.pl/plik/05jso5IIxsh/glosno

a tutaj normalnie jak to ADR o ile coś słychać :/ http://w342.wrzuta.pl/plik/65IPhftXAMl/normalnie

Z góry dzięki za wszelkie info

pozdr. Łukasz

PS. Próbki niestety są nie najlepszej jakości - nagrane telefonem i to w dodatku z rozszerzeniem *.amr. Jeśli ktoś z Was ma QuickTime Player to spokojnie powinien co nieco usłyszeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki (mój też) lubią zamlaskać... Hmmm... A może to czujnik przy przepływomierzu Ci cyka... Ale tak ma być;]

no nie wiem czy to jest cykanie. Ja nadal obstaje za klekotaniem. Jutro postaram się raz jeszcze zrobić małą próbkę dźwięku.

Jeśli zaczyna sie robic z 1,8 benzyny diesel to czas na pomiar cisnienia oleju :naughty:

owszem będę musiał sprawdzić, jednak kontrolka oleju w ciągu ostatnich 8 m-cy (czyli od momentu kupna) zapliła się tylko raz. Ba, i w dodatku to było tylko króciutkie ledwo widoczne mrugnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak klekotało jak miałem mało oleju oraz gdy był dawno nie wymieniany. Poprzedni właściciel chyba z głupoty olał ten olej i wyszło jak wyszło. Wymieniłem olej i działa jak nowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym odgosie slychac jakby lancuszek uderzal w obudowe sprawdz to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...