Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 b6 tdi, 2004 zapala się kontrolka esp błąd G85


Przemek6313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Mam na imię Przemek. Jestem tu nowy więc na wstępie chciałbym się z wszystkimi gorąco przywitać. :) 

Mam nadzieję że jest to odpowiedni dział dla mego problemu... Jeśli nie to proszę o wyrozumiałość.

Do sedna. Kupiłem niedawno A4 b6, avant tdi AVF, 2004r. Dziś nagle pojawił się problem zapalającej się kontrolki ESP. Zapala się od razu po odpaleniu auta, jak się rozpędze powyżej ok 50km/h gaśnie. Gdy się zatrzymam lub zwolnie do kilku km/h i manewruje znowu się zapala. Dodam że zapala się TYLKO kontrolka ESP  (abs ani nic innego się nie zapala). Byłem u kolegi na kompie i wyświetliło błędy widoczne na zdjęciu. G85 od czujnika kąta skrętu. Po skasowaniu te dwa dolne się usunęły a ten błąd 18265 zostaje. 

Ogólnie przerabiał to kto?

Podobno jest możliwość kalibracji ale czy to pomoże? Możliwe że zepsuł się ten czujnik w kolumnie kierowniczej?

Proszę o porady bo bardzo mnie to irytuje a nie chce rozbierać bez potrzeby połowy samochodu.

 

263803390_482284289880861_2092158966181034583_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło odłączyć akulumator, podłączyć ponownie, następnie skalibrować obrotami kierownicy i przejechaniem krótkiego odcinka. Jak widać nikt na forum nie pomaga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego, że temat ten bardzo często opisywany był tu na forum i wystarczyło tylko poszukać zamiast  zakładać kolejny. Jest to po prostu brak motywacji, w kółko odpowiadać na te same tematy.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że jak błąd się pojawił raz to pewnie zaraz znowu wyskoczy, a winy jest czujnik kąta skrętu, jego wymiana to około 30 min łącznie z kalibracją. Koszt to pewnie koło 50zl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...