Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Choinka błędów ?


Coldfire28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Jadąc wczoraj zapaliły mi się chyba wszystkie błędy na liczniku. Od skrzyni biegów , po napęd i inne typu hamulec ręczny, TPMS itd. 
 

Po skasowaniu błędów wczoraj wieczorem było Ok a rano znów choinka.

Jadąc dziś raz miałem przygodę ze ruszyłem i nagle nie chciał jechać jakby zrzucił bieg na N. 
 

Wrzucam autoscan. 
 

Pozdrawiam.Log-06.12.21.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wersja VCDS nie nadaje się do tego modelu.

2. Posprawdzaj wiązki pod maską czy nie są gdzieś podgryzione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muskel1 napisał:

1. Wersja VCDS nie nadaje się do tego modelu.

2. Posprawdzaj wiązki pod maską czy nie są gdzieś podgryzione.

 

1. Masz racje bo to jeszcze wersja z ex b7 wiec pytanie na co wymienić ? Myślałem na obd eleven pod iOS. Co myślisz ?

 

2. Przeglądałem wiązki i wydawać się Ok :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Do tej platformy VCDS HEX V2, aktualna wersja 21.9

Nie używam obd11, bo moim zdaniem to zabawka a nie program diagnostyczny. Do odczytania błędów i niektórych zmian kodowań oraz adaptacji wystarczy. Ma dużo zwolenników i dużo przeciwników. 

2. 

Moim zdaniem przy tak wielu takich błędach musi gdzieś być uszkodzona wiązka kub kostka gdzieś nie łączy. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał szukać dalej, może tym razem od spodu auta.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 09:40, Coldfire28 napisał(a):

Witam, 

 

Jadąc wczoraj zapaliły mi się chyba wszystkie błędy na liczniku. Od skrzyni biegów , po napęd i inne typu hamulec ręczny, TPMS itd. 
 

Po skasowaniu błędów wczoraj wieczorem było Ok a rano znów choinka.

Jadąc dziś raz miałem przygodę ze ruszyłem i nagle nie chciał jechać jakby zrzucił bieg na N. 
 

Wrzucam autoscan. 
 

Pozdrawiam.Log-06.12.21.txt

Hej mnie dzisiaj przydarzyło się to samo jakie były przyczyny w twoim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc. Od 3 tygodni mam choinkę błędów na desce. Na przemian pojawiają się i znikają. Raz wyrzuca błędy ABS, czujnika ciśnienia opon, poduszek powietrznych, ręcznego, auto-hold, świateł długich i innych. Na następny dzień problem znika i znowu pojawia się za dzień lub dwa. Kasowanie błędów VCDS nic nie daje, problem wraca po jednym lub 2 dniach. Sam samochód działa bez zarzutu w momencie kiedy błędów nie ma, kiedy się pojawią siadają określone systemy. Wrzucam świeży zrzut z VCDS.

Log-WAUZZZF43HA044427-155549km.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyjrzeć się dokładnie wiązce, wtyczce i tylnemu lewemu czujnikowi ABS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za info. Jutro rano sprawdzę przewody czy nie sa przegryzione i psiknę wtyczke kontaktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorganizuj sobie drugą osobę do pomocy (jako kierowcę), podłącz VCDS, wejdź w sterownik ABS (03), następnie w rozszerzone bloki pomiarowe i wybierz z listy bloki pomiarowe wszystkich czujników ABS. Następnie niech kierowca ruszy i jedzie, a Ty obserwuj wskazania. Przy jeździe na wprost pokazane wartości prędkości z czujników powinny być niemal identyczne. Przypatrz się dobrze wskazaniom z tylnego lewego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...