Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki problem


Digital566

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Kolejny problem z moim gruzem za  który nie wiem jak się zabrać a już długo mi utrudnia życie, wycieraczki po przekręceniu na zapłon uruchamiają się machną kilka razy i się zatrzymują w losowym miejscu, na innych trybach pochodzą chwilę zatrzymują się na pół minuty i tak w kółko również zatrzymując się w losowych miejscach. Dzieje się tak z wycieraczkami z przodu i z tyłu-ta z tyłu słychać tylko jak silnik buczy bo prawdopodobnie się coś zerwało i wycieraczka się nie rusza.

Problem pojawił się przy dużych mrozach. Mógłby ktoś podpowiedzieć od czego zacząć? Błędy jakie wyskoczyły :

01753 - windshield wiper motor (v) stage 1 

31 - 10 - open or short to ground - intermittent

01754 - windshield wiper motor (v) stage 1 

 

31 - 10 - open or short to ground - intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Martinfifi23 napisał:

Miałem kiedyś podobny problem z przednimi wycieraczkami. Okazało się że padł mi moduł swiateł? Moduł znajduje sie nad pedałami sprzegla/hamulca/gazu...

To nie jest moduł świateł tylko centralnej elektryki:wink:

Poza tym błąd ten wskazuje na usterkę w instalacji silniczka wycieraczek lub samego silniczka. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie brałem pod uwagę usterkę silnika wycieraczek ale zastanawia mnie to ze po przekręceniu zapłonu odpalają się wycieraczki zarówno z przodu jak i z tyłu i nie wiem na ile możliwe aby oba silniczki padły w tym samym czasie, a czy są jeszcze jakieś oznaki uszkodzonego MCE które mogłyby na niego wskazywać czy nie ma reguły i mogły paść przez niego same wycieraczki  a reszta działa bez problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blokach pomiarowych poszukaj, gdzieś tam jest widoczna pozycja czy wycieraczki zostały aktywowane, widoczne napięcie zasilania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie modułu mce, czy przy jego wymianie przepina się tylko wtyczki ze starego i koduje czy trzeba coś lutować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie odnośnie mce. 

Czy wszystkie numery muszą się pokrywać 8e0 907 279 d dodatkowo nad data jest nr 0606 czy ten numer też musi się pokrywać z nowym modułem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skoro vcds pokazuje pracę manetki od wycieraczek tak samo pokazuje pracę wycieraczek w mce można wykluczyć że te dwa elementy powodują problemy z wycieraczkami i zacząć szukać problemu w silniczkach? Czy to że vcds widzi pracę wycieraczkę oraz zmianę ich prędkości niczego na 100% nie dowodzi? Są jakieś newralgiczne miejsca w a4b6 gdzie może zostastac uszkodzona jakąś elektryka bądź przewody które powodowałyby te problemy i powinno się  je sprawdzić w pierwszej kolejności? 

Edit. Dodam że podmieniłem mce o tych samych numerach i nic to nie zmieniło w pracy wycieraczek 

Edytowane przez Digital566
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostań się do wtyczki silniczka wycieraczek przednich i zobacz czy nie jest zielona w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...