Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Dziwne odgłosy na zimnym silniku


Skaza86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki mały problem z moja audi, a mianowicie na zimnym silniku podczas przyspieszania (nawet lekkiego nie mówię o gazie do deski) slychac takie dziwne klekotanie. W miarę rozgrzewania sie silnika odglosy zanikaja a przy 90 stopniach juz nic nie slychac. Nie wiem co to moze byc prosze o jakies sugestie i podpowiedzi z gory dzieki POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im gestszy olej tym popychacze sa mniej slyszalne.... takze musialbys jezdzic na full syntetyku jak np. ja. Jak narazie sobie chwale. Nie ubywa i jest cichy (porownywalem otstanio z 1.8t z tym ze po lifcie byla audiczka.... moje byl 2x cichsze... musial mu sie napinacz chyba spierniczyc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do AEB powinno sie lać 5W40, 10 nie nie jest wskazana ze wzgledu na turbine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód olejowy który idzie do turbiny taki w oplocie jest dość cieńki i wygięty pod srednio ciekawym kątem. Powoduje to że olej musi spelniac bardziej rygorystyczne normy. Pelny synt. ma wiecej skladników utrzymujących czystość el. smarowanych jak równierz przewodów olejowych. Rozpuszcza pokost. Nie powoduje zatykania tego przewodu. Jest bardziej neutralny jezeli chodzi o temp. Do AEB mechanik z ASO bełtowski przegonił mnie jak dałem mu połsytnetyk :kox: Poleciał po pełny i jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile ja już zrobiłem na 10W40, to jeszcze się nic nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile ja już zrobiłem na 10W40, to jeszcze się nic nie stało.

oczywiście, Twój wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja audi mam przejechane 102 tys km czyli cale g... moim zdaniem a po wymianie oleju na Mobil syntetik 5W40 jest tylko lekka poprawa ale dalel klekocze jak zimny czyli wniosek z tego ze padl ktorys z tych hydrallicznych regolatrow luzu zaworowego. A mam jeszcze takie male pytanie do posiadaczy silnika 1.8T a mianowicie ile wam pali ten motor?? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...