Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala silnik błąd 4377


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro dobiorę się do tego czujnika ale widzę że on jest niedostępny jako nowa część ? na allegro same używki. Na stronie intercarsu także brak. Nie dobrze ?

Edytowane przez darekaudi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czujnik zdemontowany ale wygląda jak nowy tak samo jak kostka, przewody i piny . Nowy jest niedostępny, zostaję zakup nowej pompki z czujnikiem lub używki. 

20211230_133644.jpg

20211230_133654.jpg

20211230_133703.jpg

20211230_133711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj wymieniłem czujnik sprzęgła na używany i zobaczymy, myślę że tydzień max dwa i będzie wiadomo. Ale po wymianie już widzę różnicę ponieważ na starym czyjniku było tak że po wciśnięciu kluczyka włączał się zapłon i po wciśnięciudrugi raz silnik odpalał tak miałem od samego początku jak kupiłem auto. Teraz po wymianie jest tak że wciskam kluczyk i włącza sie zapłon I od razu odpala. Pytanie jak jest u Was jak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli możliwe że od początku ten czujnik szwankował, a ja nie wiedziałem bo myślałem że tak ma być. No nic teraz testujemy i dam znać czy to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, darekaudi4 napisał:

Teraz po wymianie jest tak że wciskam kluczyk i włącza sie zapłon I od razu odpala. Pytanie jak jest u Was jak powinno być?

pod warunkiem że masz wciśnięte sprzęgło to odpala, jeśli nie to tylko zapłon

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Wydaje mi się że temat rozwiązany minął tydzień i 1200km za mną i problemu z odpalaniem nie bylo ani razu czyli wychodzi na to że był winny czujnik położenia pedału sprzęgła. Chciałem jeszcze dodać że po dołożeniu dodatkowego kabla do rozrusznika nawet przy -10 stopniach mrozu rozrusznik kręci jak szalony i silnik odpala dużo szybciej także warto dołożyć taki przewód.

 

Temat uważam za zakończony i dziękuję wszystkim którzy mi pomagali na forum.

Edytowane przez darekaudi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darekaudi4 napisał:

Chciałem jeszcze dodać że po dołożeniu dodatkowego kabla do rozrusznika nawet przy -10 stopniach mrozu rozrusznik kręci jak szalony i silnik odpala dużo szybciej także warto dołożyć taki przewód.

jakie były objawy? ciężko kręcił czy wolno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno kręcił szczególnie z rana jak było chłodno, na początku myślałem że akumulator pada więc wymieniłem i żadnej poprawy. Po dochodzeniu co jest nie tak padło na przewód który był w opłakanym stanie. Teraz auto odżyło odpala jak nówka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darekaudi4 napisał:

Po dochodzeniu co jest nie tak padło na przewód który był w opłakanym stanie. Teraz auto odżyło odpala jak nówka 

przewód od rozrusznika do aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przewód jest w całości od alternatora przez rozrusznik do puszki i ten u mnie został a dodatkowo dołożyłem przewod od rozrusznika do puszki i drugi od alternatora do puszki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...