Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gruszka afn


NazguL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, mój problem polega na tym, że po regeneracji turbiny było na chwile dobrze (turbina regenerowana w sierpniu 2021), a wczoraj miałem sytuację że wpadł mi w tryb awaryjny na drugim biegu przy 2tyś obrotów, dzisiaj to już wgl chyba z 2-3 razy w trakcie powrotu z pracy. Zczytałem dzisiaj błąd i pokazuje przeładowanie turbiny, gdy zdejmuję wężyk z gruszki na wolnych obrotach to sztanga stoi w miejscu, tak powinno być? na moje to ona powinna się poruszać i opadać o kilka cm chociaż, a ona ani drgnie, jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powinna się ruszać. Możesz sprawdzić czy geometria nie jest zblokowana płaskim kluczem. Sprawdź wężyki podciśnieniowe, może któryś spadł albo jest dziurawy lub zapchany. Przy przeładowaniu może jeszcze być N75. Generalnie jest o tym od groma tematów na forum, poczytaj jest tam wszystko wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RaThek napisał:

Nie, nie powinna się ruszać. Możesz sprawdzić czy geometria nie jest zblokowana płaskim kluczem. Sprawdź wężyki podciśnieniowe, może któryś spadł albo jest dziurawy lub zapchany. Przy przeładowaniu może jeszcze być N75. Generalnie jest o tym od groma tematów na forum, poczytaj jest tam wszystko wyjaśnione.

jak mogę sprawdzić płaskim kluczem czy geometria stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego geometrię sprawdź vcds em lub na biegu jałowym geometria jest ustawiona na max doładowanie więc ściągając wężyk z gruszki sztangą ma błyskawicznie opaść. Analogicznie zakładając węży geometria ma się podnieść. Warunkiem tego test jest szczelność układu podciśnienia i oczywiście około -0.7 bara 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 17:18, NazguL napisał:

jak mogę sprawdzić płaskim kluczem czy geometria stoi?

Sztanga w połowie ma zgrubienie, dobierz odpowiedni klucz (coś około 10-ki im dłuższa tym lepiej) i podpierając go o coś obok możesz sprawdzić czy się rusza czy nie. Sztanga powinna chodzić 2-3 cm.

Edytowane przez RaThek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 20:18, sebaaa692 napisał:

Kolego geometrię sprawdź vcds em lub na biegu jałowym geometria jest ustawiona na max doładowanie więc ściągając wężyk z gruszki sztangą ma błyskawicznie opaść. Analogicznie zakładając węży geometria ma się podnieść. Warunkiem tego test jest szczelność układu podciśnienia i oczywiście około -0.7 bara 

Sprawdzałem to i po odpaleniu samochodu na biegu jałowym zajrzałem tam gdy zdjąłem wężyk z króćca to sztanga momentalnie opadłą na dół, centymetr może dwa, jak go założyłem to poszła do góry, więc tutaj chyba jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...