Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak możliwości zamykania klapy z kluczyka


Zaborek21

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem A4b9 i zauważyłem, że klapę bagażnika można otworzyć z przycisku na drzwiach kierowcy oraz z pilota. Wyczytałem, że można również ją zamykać jednym z tych przycisków jednak u mnie to nie działa. Czy ktoś wie, jak to włączyć?? Może potrzeba jest włączyć tę opcję w VCDS??

 

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoisz za daleko od auta. Zamykanie klapy pilotem działa tylko do pewnej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 19:34, Muskel1 napisał:

Stoisz za daleko od auta. Zamykanie klapy pilotem działa tylko do pewnej odległości.

Stoje obok klapy bagaznika i nie dziala z pilota slychac tylko dźwięk zamka.

Z przycisku na drzwiach zamyka sie przy wlaczonym zaplonie i wtedy jest dzwiek zamykania. 

Jaki moze byc powód? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz stanąć bezpośrednio za klapą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. W żaden sposób nie mogę zamknąć klapy z pilota, nieważne czy stoję blisko czy daleko, z przodu czy z tyłu.

Wcześniej miałem uszkodzony mikro-styk w klamce klapy i o dziwo klapa zamykała się z pilota, ba zamykała się sama nawet jak zamknąłem drzwi przednie lub tylne. 

Ogólnie zamykała się sama kiedy i jak chciała. ( żona dostała nawet kilka razy w głowę wyjmując zakupy z bagażnika)

Po wymianie klamki w klapie wszystko działa jak należy tylko nie chce się zamykać z pilota.

Błędów w VCDS dotyczących klapy nie ma.

Może jakieś kodowanie trzeba wykonać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kodowanie lub adaptacje nie były zmieniane to nic nie trzeba kodować, bo fabrycznie jest zakodowane tak jak ma być.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kokos73 napisał:

 

Ogólnie zamykała się sama kiedy i jak chciała. ( żona dostała nawet kilka razy w głowę wyjmując zakupy z bagażnika)

 

Najwidoczniej masz czujnik gestu pod zderzakiem i czasami gdy wsuniesz nogę pod zderzak, czujnik błędnie interpretuje zamiar zamknięcia lub otwarcia klapy. Też mi się to kilka razy zdarzyło. Nie ma to nic wspólnego z klamką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 15:50, Muskel1 napisał:

Najwidoczniej masz czujnik gestu pod zderzakiem i czasami gdy wsuniesz nogę pod zderzak, czujnik błędnie interpretuje zamiar zamknięcia lub otwarcia klapy. Też mi się to kilka razy zdarzyło. Nie ma to nic wspólnego z klamką.

Na pewno nie gdyż mój wóz nie jest wyposażony w Keylees. Sprawdzałem pod zderzakiem i nie ma żadnych kabli czy czujników.

Problemy z samo zamykaniem klapy były tylko wtedy jak była uszkodzona klamka w klapie. Klapa zamykała się po chwili nawet jak nikogo nie było przy niej, czy np. ktoś zamknął któreś drzwi.

Po wymianie przycisku wszystko działa idealnie oprócz zamykania z pilota. Da się z tym żyć ale czasami by się przydało.

Pytanie dodatkowe.

Czy nie posiadając systemu keylees  można zamontować czujnik klapy do otwierania nogą.

Przyznam że to by się bardzo przydało szczególnie pod Biedronką :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...