Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po zmianie wiązki drzwi nic nie działa


Kali 4444

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącz VCDS i skasuj błędy. Czasami po odpięciu wiązki może zapisać się stały błąd w sterowniku komfortu i odłącza całkowicie aż do usunięcia błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Podłącz VCDS i skasuj błędy. Czasami po odpięciu wiązki może zapisać się stały błąd w sterowniku komfortu i odłącza całkowicie aż do usunięcia błędu.

Niestety nic to nie dało do tego zauważyłem że jak zapale swiatla czy radio,wycieraczki to wszystko przygasa na moment i za chwilę wraca do normy  widać że co chwilą robi się zwarcie i tak co 3 sekundy to samo.Do tego na vcds przybyło błędów i nie można ich usunąć. 

20220106_163322.jpg

20220106_163305.jpg

20220106_163218.jpg

20220106_163102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza klimatronikiem, kierownicą, i błędem z odblokowaniem lewych drzwi, wszystkie są wynikiem braku komunikacji z drzwiami kierowcy. Czy zamek się rygluje? To chyba jedyne, co ma osobne zasilanie, nie idące z modułu (silniczka). Możliwe, że sam silniczek się uszkodził a on odpowiada za komunikację z całą resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

Poza klimatronikiem, kierownicą, i błędem z odblokowaniem lewych drzwi, wszystkie są wynikiem braku komunikacji z drzwiami kierowcy. Czy zamek się rygluje? To chyba jedyne, co ma osobne zasilanie, nie idące z modułu (silniczka). Możliwe, że sam silniczek się uszkodził a on odpowiada za komunikację z całą resztą.

Drzwi sie nie rygluja.Jest jakis sposob zeby sprawdzic ten modul w drzwiach bez podmiany na inny?Po za tym dziwna sprawa jak dla mnie wczesniej wszystko prawie bylo ok a tak nagle uszkodzil sie modul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz te drzwi i zobacz, czy czasem piny się nie pozaginały w środku, czy wilgoć się nie dostała, bezpieczniki sprawdź, tam nie ma nic skomplikowanego. Pokaż jeszcze jak ta wtyczka w środku wygląda i w słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka raczej dobrze wygląda jeszcze fabtryczny smar jest na niej ta druga w słupku była w trochę gorszym stanie potraktowałem ją kontaktem więc raczej łączy ale sprawdzę to jeszcze jutro 

20220106_175159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień nie przyniósł żadnych rezultatów odłączyłem kostkę od drzwi i patrzyłem czy dalej będzie zwarcie No o niestety jest dalej więc raczej w drzwiach kierowcy jest wszystko wporzadku jeśli prąd nie dochodził a zwarcie dalej jest. Pomyślałem ze odłączę parę bezpieczników głównie moduł komfortu,radio,centralny zamek i będę sprawdzał czy dalej jest zwarcie i niestety dalej to samo ehh niewiem juz gdzie szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Langista napisał:

W takim razie możliwe, że padł sterownik po stronie kierowcy.

A jak on się "fachowo" nazywa i w którym miejscu miejscu znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Langista napisał:

Jest razem z silnikiem od otwierania/zamykania szyby.

Hm jeśli chodzi Ci o ten w drzwiach kierowcy to wiem który nawet zauważyłem na nim jakiś biały nalot u dołu na plastiku możliwe że woda się tam dostała ale jeśli dobrze rozumuję jeśli odłączyłem kostkę między drzwiami a słupkiem i dalej było zwarcie to trzeba chyba gdzieś indziej szukać bo przecież w danym momencie drzwi i ten moduł były odłączone od prądu chyba że coś źle rozumiem to proszę o poprawienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Langista napisał:

Zrób pełen skan. Sprawdzałeś te bezpieczniki?

Tak żaden nie był spalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to ma coś wspólnego z sprawa ale jak wyciagnelem bezpiecznik nr 13 od kolumny kierowniczej to zamki przestały stukać a swiatla i zegary migać ale gdy otworzyłem prawe tylne drzwi to spowrotem to samo może to tylko taki zbieg okoliczności tylko ze akurat w danym momencie nie robiło się zwarcie.Jutro zrobię pełen skan i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki przypadek miałem w B5 po dołożeniu full FIS, przed tym wszystko działało a po dołożeniu masy z każdych z drzwi, światła mrugały przy otwarciu. Ostateczną diagnozą była któraś krańcówka w zamku do wymiany ale auto zdążyłem sprzedać zanim to naprawiłem. U Ciebie ten błąd powoduje brak komunikacji z modułem w drzwiach kierowcy, który to z kolei łączy w sobie wszystkie drzwi i dopiero później daje sygnał na licznik/moduł komfortu.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Langista napisał:

Ja taki przypadek miałem w B5 po dołożeniu full FIS, przed tym wszystko działało a po dołożeniu masy z każdych z drzwi, światła mrugały przy otwarciu. Ostateczną diagnozą była któraś krańcówka w zamku do wymiany ale auto zdążyłem sprzedać zanim to naprawiłem. U Ciebie ten błąd powoduje brak komunikacji z modułem w drzwiach kierowcy, który to z kolei łączy w sobie wszystkie drzwi i dopiero później daje sygnał na licznik/moduł komfortu.

Usterka usunięta włożyłem drugi moduł ten co jest w drzwiach kierowcy  tak jak pisałeś I jak ręka odjął już wszystko hula jak powinno szyby,centralny zamek,itp.Dzieki Kolego Langista za trafne zdiagnozowanie usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Langista napisał:

Cieszy mnie, że tym razem się nie myliłem i komuś pomogłem :decayed:

Dopiero byłem usunąć błędy których przybyło po odłączeniu aku i chciałem zaprogramowac pilot centralnego zamka a jednak błędy w module komfortu dalej są mogę zamykać tylko po włożeniu zamek.Hm niewiem co dalej jest nie tak wiazka jest ok a dalej coś z napięciem  w drzwiach kierowcy .20220108_193026.thumb.jpg.fbc92f0da54b033ad8f248d6080dbb1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś zna sie zna I wie czy te 2 sterowniki zamka i szyb czymś się różnią bardziej chodzi mi o te liczby które zaznaczyłem na zdjęciach.

11915c40438bb2b550453ee4bf1e.jpeg

20220101_104944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla samego działania w aucie nie ma znaczenia ten numer SW. Jest to numer wersji oprogramowania, nowsza ma pewnie jakieś drobne zmiany, ale nikt nie wie jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...