Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Autoalarm + opcja PROTURBO ?


micekm

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie wyboru jednego z wielu autoalarmów i znalazłem takie coś w jednym z nich jak opcja Proturbo. Oto cytat znaleziony w necie.

"...Pro Turbo jest urządzeniem, które chroni turbosprężarkę podtrzymując jej pracę po wyjęciu kluczyka w celu ochłodzenia do bezpiecznej temperatury.

Moduł Pro Turbo pozwala nam całkowicie zapomnieć o zagrożeniach związanych z niewłaściwą eksploatacją turbosprężarki, a jego koszt jest niewspółmiernie niski w porównaniu do nakładów wiążących się z naprawą niewłaściwie użytkowanej sprężarki..."

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=610760167 - to jest link do aukcji gościa który tym handluje.

I tu zwracam się z pytaniem, czy ktos ma i uzywa tego zestawu lub jakaś opinia na temat tej opcji proturbo? Czy w takim autoalarmie jest mnozliwość zainstalowania takiego modułu, czy to tylko chwyt reklamowy i czysta ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty z daleka wyglądają na lipne. Jak chcesz bajerów to zainwestuj w EXUS'a choćby.

różnica jest tylko 1 zł między exus'em a tym podanym na początku :)

http://www.allegro.pl/item612412628_super_alarm_exus_v10_wroclaw_fv.html

Tylko do tego pierwszego dokładają bardzo fajna instrukcje do danego modelu. Sprawdzone bo znajomy instalował sam w passacie, kompletnie nie majac pojecia o elektryce itd.. i poszło za 1 razem i działa.

Exus chyba przychodzi bez takiej instrukcji ma tylko podstawową producenta ogólną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro Turbo jest urządzeniem, które chroni turbosprężarkę podtrzymując jej pracę po wyjęciu kluczyka w celu ochłodzenia do bezpiecznej temperatury.

jedynym urzadzeniem,jakie napedza turbine w aucie,jest silnik,a wlasciwie jego spaliny,wiec jesli wyjmiesz kluczyk ze stacyjki,silnik nie pracuje,a tym samym turbo-ale osobiscie uwazam,ze to sciema i gosc liczy na niewiedze kupujacego...nie ma spalin-nie ma czynnika napedzajacego turbo i nie ma odpowiedniego ssania powietrza i tym samym jego kompresji... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to nie działa na zasadzie ze nie pozwoli ci przez około minute wyłączyć silnika nawet jak wyłączysz stacyjkę chyba to nawet było montowane w jakichś dieslach oryginalnie ale nie jestem pewny

mi się też tak wydawało na początku. Dlatego pytam tutaj :) licząć że ktoś definitywnie to potwierdzi luz zaprzeczy.

Zapytałem sprzedającego o to i ciekaw jestem co odpisze.

Dam znać jak dostane od niego jakiś opis zasady działania tego proturbo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro Turbo jest urządzeniem, które chroni turbosprężarkę podtrzymując jej pracę po wyjęciu kluczyka w celu ochłodzenia do bezpiecznej temperatury.

jedynym urzadzeniem,jakie napedza turbine w aucie,jest silnik,a wlasciwie jego spaliny,wiec jesli wyjmiesz kluczyk ze stacyjki,silnik nie pracuje,a tym samym turbo-ale osobiscie uwazam,ze to sciema i gosc liczy na niewiedze kupujacego...nie ma spalin-nie ma czynnika napedzajacego turbo i nie ma odpowiedniego ssania powietrza i tym samym jego kompresji... :gwizdanie:

a jak dziala turbotimer? to nie to samo bedzie w tym alarmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micekm - jeśli ktoś nie ma pojęcia, to niech się weźmie za to co potrafi i tyle; a nie...eh

Jak bierze zabaweczki, to takiego co będzie miał radio-powiadamianie i rozruch - bo za tydz zmieni zdanie.

Funkcja w takich alarmach polega na tym (dla nie doinformowanych) - po wyjęciu kluczyka ze stacyjki ma za zadanie zgasić silnik dopiero po ustalonym czasie (30s - 2 min) - w prostocie ujmując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micekm - jeśli ktoś nie ma pojęcia, to niech się weźmie za to co potrafi i tyle; a nie...eh

Jak bierze zabaweczki, to takiego co będzie miał radio-powiadamianie i rozruch - bo za tydz zmieni zdanie.

Funkcja w takich alarmach polega na tym (dla nie doinformowanych) - po wyjęciu kluczyka ze stacyjki ma za zadanie zgasić silnik dopiero po ustalonym czasie (30s - 2 min) - w prostocie ujmując.

czyli to co napisłem w swoim poscie a ten kolega to potwierdza zaprzeczając :shocked: debilloo????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem panowie ale kolega sady zamieszał jak dla mnie :kox:

Morał taki że sprzedawca nie ma pojęcia co sprzedaje i na moje pytanie wysłał mi kopiowany tekst ze stronki która wyskakuje po wpisaniu proturbo w google..

Podziękowałem i zapytałem :

" ...Witam.

Dziękuję za odpowiedź, ale to samo znalazłem w Internecie. Chciałbym się dowiedzieć jak to działa w praktyce?

Czy po wyjęciu kluczyka , silnik nadal pracuje przez określony czas?

Czy w instrukcji instalowania alarmu , również jest opisane jak to podłączyć aby działało?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam..."

Na co dostałem odpowiedź tej treści :

Dzień dobry.

nie jest to opisane w instrukcji a jak działa niestety nie wiem ponieważ nie zajmuję się montażem.

Pozdrawiam,

Czyli jest, ale nie do końca wiemy czy działa i jak działa i jak to ustawić..

No poczekam na odpowiedź odnośnie tego czy ich instrukcja montazu którą się tak szczycą obejmuje wyjasbnienie jak to ustawić żeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego micekm opcja PROTURBO działa na takiej samej zasadzie jak turbo-timer, ale w twoim roczniku masz immo w liczniku i nawet jak podłączysz ten alarm to ta opcja nie będzie poprawnie działać, też chciałem kupić ten alarm i z tego powodu zrezygnowałem.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Działa to tak jak opisujecie, że po wyjęciu kluczyka autko nadal pracuje.

Kiedys montowałem juz podobny wynalazek i immo nie przeszkadza.

Podłącza się dodatkowe zasilanie z alarmu pod ten zaworek na pompie i pod komputer w odpowienie miejsca opisane w instrukcji montażu alarmu. Podłączając się według instrukcji można nauczyć się jak uruchomić silnik diesla z pominięciem wszystkich zabezpieczeń.

Moja opinia jest taka, że ten alarm pomaga uruchomić auto, jeżeli chodzi Ci o zabezpieczenie auta to odpuść sobie. Wybierz alarm posiadający jak nawięcej czujników (drzwiowy, ruchu lub mikrofalowy chroniący wnętrze, uderzeniowy to jest podstawa w opcji jeszcze możesz zainwestować w czujnik poziomu pomagający w przypadku gdy ktos ładuje auto na lawetę). Niezależnie od alarmu zamontuj odcięcie paliwa lub jakieś inne zabezpieczenie unieruchamiające auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja zamieszałem? Coś jeszcze prościej trzeba?

Właśnie tak polega brak pojęcia o temacie i sprzedaż - nie jest to opisane w instrukcji a jak działa niestety nie wiem

Ma za zadanie podtrzymanie pracy silnika po wyjęcia kluczyka przez określony czas - immo załatwiasz przez dodadkową pastylke albo wygrzebujesz z klucza i zostawiasz koło pętli.

Według schematu należy podpiąć instalacje - dodatkowo przydało by się w skrzyni manualnej zrobić czujnik położenia lewarka biegów w pozycji "N" (można to zrealizować choćby przy pomocy kontraktora).

Co jeszcze jest tu nie do zrozumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem rtx tornado i jestem zadowolony z czujnikami ruchu i czujnikiem wstrząsowym, ma tez dodatkowe odcięcie zapłonu i domykanie szyb dałem za niego coś koło 150zł na allegro od gościa dzik02 np. aukcja: http://allegro.pl/item609535604_alarm_rtx_2x_scyzoryk_duzo_funkcji_czujnik_ruchu.html

pozdro

ps jak będzie ci trzeba schematy to pisz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak polega brak pojęcia o temacie i sprzedaż - nie jest to opisane w instrukcji a jak działa niestety nie wiem

A co Ty się tak bulwersujesz, ja napisałem ja to się podłącza skoro właściciel nie wie. Trzeba miec sporą wiedzę, żeby to podłącyzć bo trzeba zabezpieczenia pominąć.

A pomysł z zostaieniem kostki immo w aucie :wallbash: :wallbash: :wallbash: ręce opadają, jeszcze przed drzwiami połóż wycieraczkę a pod nią zostawiaj kluczyki i dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak polega brak pojęcia o temacie i sprzedaż - nie jest to opisane w instrukcji a jak działa niestety nie wiem

A co Ty się tak bulwersujesz, ja napisałem ja to się podłącza skoro właściciel nie wie. Trzeba miec sporą wiedzę, żeby to podłącyzć bo trzeba zabezpieczenia pominąć.

A pomysł z zostaieniem kostki immo w aucie :wallbash: :wallbash: :wallbash: ręce opadają, jeszcze przed drzwiami połóż wyciekaczkę a pod nią zostawiaj kluczyki i dokumenty.

dobre :polew: a i racja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze jest tu nie do zrozumienia?

kolego-to Forum jest dla Ludzi,ktorzy chca sie czegos dowiedziec i dlatego zadaja pytania-jesli uwazasz,ze tutaj sa sami specjalisci i znaja sie na wszystkim-to pomyliles Forum AUDI a4 z serwisem Audi

codzien wychodzi na rynek jakis nowy Hit majacy wszystko-dobrze mily to opisal-zakladajac ten alarm-obchodzisz wszystkie istniejace juz zabezpieczenia-a przecierz nie o to chodzi...jesli posiadasz dostatecznie duza wiedze-to sie nia podziel,a jesli nie chcesz to nie mow,ze to jest proste,bo instalacja alarmu taka nie jest dla laika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, Sady ma rację a tak na niego napieracie.

Szkoda, bo bo wie co mówi. :cool1:

Co do takiej opcji, jeśli to zostanie odpowiednio podłączone, aby podtrzymywało przez jakiś czas napięcia dla sterownika, to nawet nie trzeba będzie pastylek, bo immo ma za zadanie przed startem sprawdzić warunki zezwolenia na start. Nie może wyłączać silnika, kiedy wcześniej zezwoliło. Jest to m.in. prawnie zabronione w Europie jak i anty-napady.

Po prostu nie może się samochód, nawet prowadzony przez złodzieja zatrzymać na środku skrzyżowania.

A urządzenie to (opisane w temacie) ma prostą zasadę, nie wyłącza silnika przez ileś tam sekund po wyłączeniu stacyjki. ProTurbo = Turbo Timer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...