Jump to content

Problem z datą produkcji oraz 1 rejestracją pojazdu

Arbatorix
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie 

Mam dość poważny problem, otóż kilka dni temu kupiłem Audi A4B5 2.4 Quattro , niestety po podpisaniu umowy dopiero w domu popatrzyłem do dokumentów
i tam okazało się że jest poważny bubel. Po Vin wychodzi że wyprodukowany w 2000 roku a w dokumentach jest jako 2017 :/ 
tak samo 1 rejestracja wychodzi że niby w 2017 to samo widnieje w karcie pojazdu  a na umowie z gościem napisałem że rocznik 2000. Byłem na Okręgowej stacji i diagnosta powiedział że trzeba załatwić datę pierwszej rejestracji  w Niemczech 

od sprzedającego wiem tyle że poprzedni właściciel sprowadził samochód w zeszłym roku i mam z nim kontakt tylko o co pytać gdzie coś załatwić 

i teraz pytanie co dalej bo ja już nie wiem co gdzie załatwić :/ samochód kupiony w innym województwie \]

pomocy :/

Skoro auto sprowadzone z Niemiec to powinieneś mieć w dokumentacji niemiecki Brief (kartę pojazdu). Masz taki?

Na jakich dokumentach jest ta niewłaściwa data? Jakie masz dokumenty pojazdu?

Edited by Muskel1

14 minut temu, Arbatorix napisał:

Witam serdecznie 

Mam dość poważny problem, otóż kilka dni temu kupiłem Audi A4B5 2.4 Quattro , niestety po podpisaniu umowy dopiero w domu popatrzyłem do dokumentów
i tam okazało się że jest poważny bubel. Po Vin wychodzi że wyprodukowany w 2000 roku a w dokumentach jest jako 2017 :/ 
tak samo 1 rejestracja wychodzi że niby w 2017 to samo widnieje w karcie pojazdu  a na umowie z gościem napisałem że rocznik 2000. Byłem na Okręgowej stacji i diagnosta powiedział że trzeba załatwić datę pierwszej rejestracji  w Niemczech 

od sprzedającego wiem tyle że poprzedni właściciel sprowadził samochód w zeszłym roku i mam z nim kontakt tylko o co pytać gdzie coś załatwić 

i teraz pytanie co dalej bo ja już nie wiem co gdzie załatwić :/ samochód kupiony w innym województwie \]

pomocy :/

Znajdź kontakt i pogadaj z jakimś rzeczoznawcą samochodowym działającym na terenie Twojego wydziału komunikacji. 

Mi kiedyś taki rzeczoznawca bardzo dużo pomógł podczas tylko rozmowy telefonicznej.

Czy auto było już zarejestrowane w PL?

26 minut temu, Muskel1 napisał:

Czy auto było już zarejestrowane w PL?

Tak, jest zarejestrowany w Polsce 

31 minut temu, Muskel1 napisał:

Skoro auto sprowadzone z Niemiec to powinieneś mieć w dokumentacji niemiecki Brief (kartę pojazdu). Masz taki?

Briefu niestety nie mam to poprzedni właściciel sprowadził i twierdzi że wszystko zostło zabrane przy rejestracji pojazdu

1 minutę temu, Arbatorix napisał:

Briefu niestety nie mam to poprzedni właściciel sprowadził i twierdzi że wszystko zostło zabrane przy rejestracji pojazdu

W WK powinno być.

1 minutę temu, pelonek1 napisał:

W WK powinno być.

Czyli trzeba poprzedniego właściciela trzeba ogarnąć żeby wystosował pismo do WK o dokument ? 

Na jakich dokumentach widnieje ta niewłaściwa data?

Edited by Muskel1

40 minut temu, Muskel1 napisał:

Dowód rejestracyjny pojazdu w Polsce 

kartę pojazdu polski

ubezpieczenie 

Dokument Homologacji z Niemiec 

wiecej nie mam nic 

a błąd występuje i w karcie pojazdu oraz w dowodzie rejestracyjnym 

Więc musisz skontaktować się z urzędem, który te dokumenty wydał.

Teraz, Muskel1 napisał:

Więc musisz skontaktować się z urzędem, który te dokumenty wydał.

A mogę to zrobić osobiście czy potrzebuje do tego poprzedniego właściciela ? Zarzeka się że auto wyrejestrował

:decayed: jak wy kupujecie te auta

A nie pomyliłeś się w odczytywaniu? Może tam pisze data pierwszej rejestracji w PL? Bo skąd nagle 2017 r. skoro auto z roku 2000?

1 minutę temu, Arbatorix napisał:

A mogę to zrobić osobiście czy potrzebuje do tego poprzedniego właściciela ? Zarzeka się że auto wyrejestrował

Zadzwoń i zapytaj. Powiedzą Ci. Jakby nie było  Ty jesteś teraz właścicielem.

2 minuty temu, audiaudi napisał:

Pełnia księżyca tak robi :doh:

Spokojnie do odkręcenia to

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

A nie pomyliłeś się w odczytywaniu? Może tam pisze data pierwszej rejestracji w PL? Bo skąd nagle 2017 r. skoro auto z roku 2000?

No i to jest właśnie dziwne .. skąd to 2017 twierdzi że to pomyłka urzędnika  

data pierwszej rejestracji w PL to 2021 czyli to by się zgadzało według tego co mówił bo i jest jeszcze przegląd ważny właśnie 

Szczegółowo też mi teraz opisać co i jak jest ciężko bo w pracy jestem aktualnie 

Dokładne dane mogę podać jutro około godziny 12

Może nawet samo coc starczy

2 minuty temu, audiaudi napisał:

Spokojnie do odkręcenia to

Fajnie by było bo auto pod względem mechanicznym igła, blacharkę zrobię i elektrykę i będzie jak marzenie 😄

27 minut temu, Arbatorix napisał:

Czyli trzeba poprzedniego właściciela trzeba ogarnąć żeby wystosował pismo do WK o dokument ? 

Jak jesteś właścicielem to wydaje mi się, że Tobie udzielą takich informacji.

Przypuszczam bład po stronie urzędnika. Skoro samochód zarejestrowany w PL. 

22 minuty temu, audiaudi napisał:

Kiedyś kupiłem jedno auto i sprawdziłem nr VIN tylko na grodzi. Auto osobiście sprowadziłem z DE. Pierwszy przegląd w PL zrobiony, auto zarejestrowane, kolejny przegląd i ... . Ma Pan na tabliczce na kielichu inny nr VIN niż na grodzi oraz w bagażniku i w DR. Diagnosta obejrzał porządnie auto, mówi że nie widać że kombinowany jednak powinniśmy wezwać policję. Za chwilę oddał DR i mówi, że nie było Pana tutaj. Nie wiedziałem co robić, zadzwoniłem do pierwszego lepszego rzeczoznawcy samochodowego i opowiedziałem jaka sytuacja. Powiedział po sekundzie - zerwie Pan tą tabliczkę z kielicha i jedzie wyrobić zastępczą na SKP. Na SKP pytanie co się stało, odpowiedziałem że odkleiła się pewnie jak myłem auto pod maską. Wyrobiono nową zastępczą z prawidłowym nr VIN i od zawsze przy kolejnych przeglądach na SKP pytanie - gdzie ORO tabliczka, nic więcej.

Nie wiem co się stało, nr VIN na tabliczce różnił się tylko 3 cyframi na końcu, także może pomyłka, może coś więcej, nie wiem.

49 minut temu, Arbatorix napisał:

No i to jest właśnie dziwne .. skąd to 2017 twierdzi że to pomyłka urzędnika  

Jeśli to błąd urzędnika , to oni  między urzędami to poprawią , ale osoba która pierwsza rejestrowała i tam powstał błąd powinna to zgłosić w tym urzędzie . Teraz przy przerejestrowaniu mają okazję to poprawić . Jeśli to błąd urzędnika .

Urzędnik źle wpisał, wierzyć mi się nie chce, aby na briefie niemieckim był błąd w produkcji, oni są mega świrnięci na punkcie dokładności jeżeli o wydział komunikacji chodzi..

2 godziny temu, pelonek1 napisał:

Kiedyś kupiłem jedno auto i sprawdziłem nr VIN tylko na grodzi. Auto osobiście sprowadziłem z DE. Pierwszy przegląd w PL zrobiony, auto zarejestrowane, kolejny przegląd i ... . Ma Pan na tabliczce na kielichu inny nr VIN niż na grodzi oraz w bagażniku i w DR. Diagnosta obejrzał porządnie auto, mówi że nie widać że kombinowany jednak powinniśmy wezwać policję. Za chwilę oddał DR i mówi, że nie było Pana tutaj. Nie wiedziałem co robić, zadzwoniłem do pierwszego lepszego rzeczoznawcy samochodowego i opowiedziałem jaka sytuacja. Powiedział po sekundzie - zerwie Pan tą tabliczkę z kielicha i jedzie wyrobić zastępczą na SKP. Na SKP pytanie co się stało, odpowiedziałem że odkleiła się pewnie jak myłem auto pod maską. Wyrobiono nową zastępczą z prawidłowym nr VIN i od zawsze przy kolejnych przeglądach na SKP pytanie - gdzie ORO tabliczka, nic więcej.

Nie wiem co się stało, nr VIN na tabliczce różnił się tylko 3 cyframi na końcu, także może pomyłka, może coś więcej, nie wiem.

W Niemczech przy przeglądzie patrzą tylko na numer wybity, to ich tylko interesuje

Mnie na przeglądzie gościu nawet pod maskę nie zaglądał 🤣 a czystość spalin sprawdzał jakimś urządzeniem stricte przeznaczonym dla diesla, i dziwił się, że coś algorytm z wartości lambda mu wyliczyć nie potrafi i się zawiesza w połowie 🤦

Edited by Langista