Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lampy Matrix LED w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
19 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Nie trzeba przeprowadzać parametryzacji skoro działają. Należy ustawić /przeprowadzić kalibrację funkcji matrix.

Czyli jest różnica miedzy parametryzacja kamery pod matrix a jej kalibracją ?

 

Jeśli działa matrix to parametryzacja jest zrobiona ale bez kalibracji może działać niepoprawnie ...?

Dobrze rozumiem , sorki ale chce rozgraniczyć te 2 pojęcia.

Opublikowano

Parametryzacja to wgranie do sterownika odpowiedniego zestawu danych (parametrów) pod dane komponenty i funkcje, czyli np. parametryzacja pod rozpoznawanie znaków. Bez parametryzacji kamerze brakuje zestawu danych, widzi ona znaki ale nie wie co ma z nimi zrobić. 

 

Kalibracja/nastawy podstawowe to przypisanie/ustawienie pewnych wytycznych, potrzebnych do prawidłowego działania.

Jako że diody i funkcja matrix są elementami nieruchomymi, musisz kamerze "powiedzieć" w którym miejscu znajduje się wiązka światła aby kamera mogła poprawnie funkcjonować.

W czasie kalibracji matrixów aktywujesz specjalną wiązkę światła od nastaw podstawowych i odczytujesz wartości na urządzeniu do kalibracji. Wartości te podane są w minutach kątowych i należy je zapisać w sterownikach. Dzięki temu kamera "wie", w którym miejscu znajduje się nadjeżdżający lub poprzedzający pojazd i współpracuje ze sterownikami lamp, wygaszając i aktywując poszczególne segmenty.

 

 

Tutaj masz pokazane jak przeprowadza się nastawy podstawowe/kalibrację matrixóe.

 

W pierwszej części filmu ustawiają światła mijania, w drugiej części kalibracja matrixów.

 

 

 

W dniu 9.09.2023 o 17:18, dawid195a napisał(a):

Jeśli działa matrix to parametryzacja jest zrobiona ale bez kalibracji może działać niepoprawnie ...?

Dokładnie.

Opublikowano

Dzięki wielkie , przynajmniej się sporo nauczę, i nie będę opowiadał głupot. Mody w b9 to nie mody w b8 , więc trzeba iść na przód .?

Edytowane przez dawid195a

Opublikowano
1 minutę temu, dawid195a napisał(a):

Dzięki wielkie , przynajmniej się sporo nauczę, i nie będę opowiadał głupot. Mody w b9 to nie mody w b8 , więc trzeba iść na przód .?

:hi: no tutaj różnica w pewnych sprawach jest dość duża.

 

Opublikowano
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

:hi: no tutaj różnica w pewnych sprawach jest dość duża.

 

Na filmiku nie używają planszy , czyli tam nie ma kalibracji kamery tylko kalibracja matrixów? 

Do pełnej sprawności musi być kalibracja kamery pod matrix (plansza) i sama kalibracja matrixów jak na filmie ?

Opublikowano

Kamera musi być oczywiście uprzednio skalibrowana planszą, bo bez tego nie będzie się dało przeprowadzić kalibracji matrixów urządzeniem jak na filmiku. 

 

Opublikowano
9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Kamera musi być oczywiście uprzednio skalibrowana planszą, bo bez tego nie będzie się dało przeprowadzić kalibracji matrixów urządzeniem jak na filmiku. 

 

Ok czyli szukam kogoś do kalibracji lamp matrix i sprawdzenia poprawności kalibracji kamery (choć szyba nieruszana i znaki czy line assist działa poprawnie).  Na śląsku ciężko kogoś od kalibracji matrixów. 

Opublikowano

W ASO ?

Opublikowano
12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W ASO ?

No jedynie , w sumie ciekawe ile krzykną za to .

Opublikowano

W Niemczech 74€.

Opublikowano
8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W Niemczech 74€.

zadzwonię i dam znać

Jeśli spytam o kalibrację lamp matrix oraz kalibracji kamery pod matrix to będzie poprawnie ?

Edytowane przez dawid195a

Opublikowano
2 minuty temu, dawid195a napisał(a):

zadzwonię i dam znać

Jeśli spytam o kalibrację lamp matrix oraz kalibracji kamery pod matrix to będzie poprawnie ?

Powinni wiedzieć o co pytasz.

 

Chociaż w Twoim przypadku może się okazać, że ODIS odrzuci wykonanie procedury, gdyż BCM1 nie pasuje do tego auta (masz z polifta?).

Opublikowano
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Powinni wiedzieć o co pytasz.

 

Chociaż w Twoim przypadku może się okazać, że ODIS odrzuci wykonanie procedury, gdyż BCM1 nie pasuje do tego auta (masz z polifta?).

Przedlift , bcm1 i matrix z polifta

Opublikowano

O tym piszę, BCM1 z polifta:wink:

Opublikowano
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

O tym piszę, BCM1 z polifta:wink:

Może się nie podejmą jak stwierdza ze po vinie się nie zgadza , ze moduł i lampy inne … znając życie tak będzie. 

Opublikowano

Musisz zapytać.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Czy w a4 b9.5 też wystarczy zrobić parametryzacje i kalibracje  kamery żeby aktywować matrix?

lampy mam matrycowe ale matrixy nieaktywne (wersja USA)

Edytowane przez zaak_

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

@Muskel1 Czy mozesz podpowiedziec jakie pliki trzeba pobrac i jakie wgrac datasety przez VCP do D6 i D7 zeby poprawnie sparametryzowac matrixy?
Nr SW/HW moich sterownikow D6 i D7 sa takie same: 4K0 941 591 CJ/4K0 941 591 C
 

Opublikowano

Musisz wyszukać w menadżerze plików odpowiedni dla podanego numeru części.

Opublikowano

dla d6 i d7 bedzie taki sam? bedzie mial jakis dopisex matrix ?

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.