Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lampy Matrix LED w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , jestem na etapie wymiany podsufitki na czarna i mam kilka pytac odnosnie swiatel matrix oraz kamery oczywiscie

1. Trzeba od kamery ciagnac jakies dodatkowe przewody ?

2.czy moja kam obsluguje matrixa

nr 8w0907217d

3. czy modul bcm jest w stanie ubsluzyc matrix ? Nr 8w0907063dc

Jesli ktos ma jakies info prosze o wiadomosc , dzieki z gory

Opublikowano

1. Przewód CAN do bcm trzeba ciągnąć
2. Każda obsługuje
3. Na szybko Ci nie powiem czy ten BCM obsługuje, jeśli masz światła LED to na 100%, jeśli xenon to do wymiany

Edytowane przez XXXXXXX

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za odpowiedz ;) pytam bo dowiedzialem sie ze podobno nie kazda kam obsluguje matrix

Opublikowano

Po części to prawda. Jeżeli w aucie nie było matrixów to należy przeprowadzić parametryzację kamery.

Opublikowano
  • Autor
39 minut temu, Muskel1 napisał:

Po części to prawda. Jeżeli w aucie nie było matrixów to należy przeprowadzić parametryzację kamery.

Z tego co wyczytalem na innym portalu trzeba 2 przewody dorzucic ?

Opublikowano
  • Autor

Niema spryskow wiec pewnie led , po czym mozna je odroznic ?

Opublikowano

Led mają prostokątne soczewki. Xenon ma okrągłe soczewki.

Xenony nie miały spryskiwaczy jeżeli nie były jako extra wyposażenie zamówione.

Opublikowano
  • Autor

Mam okragle soczewki
 

Opublikowano

To masz xenony. W takim przypadku najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić także MCE. W wersji z xenonem nie były wstawiane MCE wersji highline. 

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, Muskel1 napisał:

To masz xenony. W takim przypadku najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić także MCE. W wersji z xenonem nie były wstawiane MCE wersji highline. 

Chodzi o bcm ? 
a pytanie z innej beczki , jezeli mam xenon i chcialbym przejsc polke wyzej tzn full led , sa potrzebne takie same modyfikacje jak do matrixa ? Czy plug and play ?

Opublikowano

W zasadzie takie same, z tym że nie trzeba ciągnąć CANa do kamery

Edytowane przez XXXXXXX

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, XXXXXXX napisał:

W zasadzie takie same, z tym że nie trzeba ciągnąć CANa do kamery

Ok kanpuje , czyli bcm itak do zmiany na wersje high w przypadku full led i mateix led ?

Opublikowano

tak

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 15.01.2022 o 19:07, Muskel1 napisał(a):

Po części to prawda. Jeżeli w aucie nie było matrixów to należy przeprowadzić parametryzację kamery.

Jeśli miałem wymieniane światła na matrixy i wcześniej miałem kamerę która czytała znaki i obsługiwała aktywny line asist i asysten świateł drogowych, to po założeniu nowych lamp matrix muszę wykonać parametryzację kamery żeby matrix dobrze działał czy wystarczy , ustawić światła na stacji diagnostycznej (wysokość itd.) ???

Opublikowano

Jest specjalna procedura kalibracji kamery pod matrix i to należy wykonać.

Opublikowano
Teraz, Muskel1 napisał(a):

Jest specjalna procedura kalibracji kamery pod matrix i to należy wykonać.

To stacja diagnostyczna tego nie zrobi ...

Opublikowano
2 minuty temu, dawid195a napisał(a):

To stacja diagnostyczna tego nie zrobi ...

Raczej nie. 

 

Opublikowano

A czy parametryzacja kamery jest konieczna jeśli matrixy się włączają i znaczek auto robi się niebieski i system działa? Pytam bo wydaje mi się że oślepiam auta wtedy oraz że powinny włączać się częściej matrixy ,(w momencie włączenia trybu auto). Po parametryzacji coś to pomoże? Światła ustawiłem na stacji diagnostycznej dzisiaj.  

Opublikowano

Nie trzeba przeprowadzać parametryzacji skoro działają. Należy ustawić /przeprowadzić kalibrację funkcji matrix.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.