Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przestawiony rozrząd


JohnJohnsons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej A4 przeskoczył rozrząd, I moje pytanie to jakie skutki to niesie za sobą, jedni mówią że mogło dojść do kolizji tłoka z zaworem inni że dźwigienki zaworowe mogły się połamać, jest może ktoś kto miał podobny przypadek i mógł by mi coś poradzić ? Czy wystarczy tylko wymiana rozrządu i ustawienie kąta wtrysku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy o ile ząbków przeskoczył. Tak czy siak tylko kontrola wzrokowa Ci coś powie. 

Ściągnąć pokrywy obejrzeć wszystko dokładnie. Jak wyglada ok to założyć nowy pasek i zmierzyć kompresję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeskoczył rozrząd? O ile ząbków czy całkowicie się zerwał pasek ?  Ja miałem taki przypadek, że przy zerwaniu paska była kolizja silnika, połamały się dźwigienki, pogięły zawory i połamały zębatki miedzy wałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ściągnij pokrywy zaworów i zobacz jak wyglądają dźwigienki i popychacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawa wygląda następująco, po diagnozie w serwisie Bosch, wychodzi na to że połamane są dźwigienki zaworowe, i na pasku rozrządu brakuje kilku ząbków, wszystko ok, z tym że oni drogo się cenią bo za sama wymianę rozrządu wołają 3 tysiące zł (nie licząc wymiany dźwigienek) trochę bogato z tego co się orientuję ludzie za wymianę rozrządu z całą hudrauliką i robocizną płacą około 4 tysięcy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam taki przypadek z własnego garażu. W mojej kilka lat temu pękła śruba od napinacza paska rozrządu. Połamało mi prawie wszystkie dzwigienki, wymieniłem je razem z hydrauliką, założyłem nowy pasek i już prawie 20kkm zrobiłem. Głowic nie ściągałem, zawory przeżyły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...