Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich mam poważny problem z moją A4 rok 1995 1.9TDI 90 KM. Nie chce mi odpalać rano musze chełtać około 7 razy żeby zaskoczył jak odpali to już później jest ok dodam że świece zostały wymienione na nowe zaworek przeciw zwrotny na filtrze również, do tego czujnik od mwody był walnięty też wymieniłem . Jak przekręce kluczyk nie chcą się grzać świece natomiast jak odepne kostke od czujnika wody to wtedy grzanie świec mam i moge odpalić bez problemu gdzie szukać usterki. Vagiem też był sprawdzany i tylko był błąd czujnika ale został on wymieniony. i powinno chodzić .BARDZO PROSZE O POMOC bardzo prosze.. :cry:

[ Komentarz dodany przez: Murzyn: 02-04-2007, 18:28 ]

prosze o zapoznanie sie z regulaminem i nazwanie porzadnie tematu!!

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie regulamin jest zapoznany a także w dziale newbie przywitałem się ze wszystkimi.

[ Dodano: 02-04-2007, 18:36 ]

Bardzo prosze o pomoc :cry:

Opublikowano

kolega pre dal Ci juz chyba wyczerpujaca odpowiedz

Opublikowano
  • Autor

Powiem tak jeżeli mi odpali to później nie ma żadnego problamu z odpaleniem dziś zawiozłem do mechanika powiedział że może być zerwany klin na wale i mogło przestawić rozrząd ale co ma to ,wspólnego. :exclaim:

Opublikowano

bardzo duzo kolego, sprawdz kat wtrysku

Opublikowano
  • Autor

Kąt wtrysku ponoć jest ok ile powinien wynosić to może jutro coś podpowiem mechanikowi

Opublikowano

mechanicznie na pompie ok 3stopni, jak sprawdzasz vagiem to chyba 48-51 :rolleyes: poszukaj bylo na forum

Opublikowano
  • Autor

Dzięki jutro sprawdze na Vagu jaki jest kąt wtrysku. ale wydaje mi siędziwne bo mi świec wogule nie grzeje a powinien jak odepne czujnik od wody to grzeje i zapala na tyk przekaźniki też są w pożo.ale jak zapali to idzie jak burza zobacze wszystko jutro

Opublikowano

czujnik temp cieczy jest uszkodzony kup jakis porządny i będzie wszystko ok

Opublikowano
Dzięki jutro sprawdze na Vagu jaki jest kąt wtrysku. ale wydaje mi siędziwne bo mi świec wogule nie grzeje a powinien jak odepne czujnik od wody to grzeje i zapala na tyk przekaźniki też są w pożo.ale jak zapali to idzie jak burza zobacze wszystko jutro

to ze po odpieciu czunika furmanka zapala to nie znaczy ze czujnik jest walniety .... bez czujnika ECU zalewa max dawke paliwa i zapala grzanie swieczek stad brak (teoretycvzny) problemow z odpaleniem furmanki ....

P.S w dzisiejszych temp grzanie swiec nie ma najmniejszego znaczenia (jest za cieplo :exclaim: ) wiec zostaw to w spokoju ....

zrob diagnoze Vag'iem ,sprawdz kat wtrysku bo podejrzenia mechanika sa jak najbardziej słuszne :exclaim: (wiecej na ten temat dowiesz sie w opcji szukaj :wink: )

p.s czy przy ciezkim odpalaniu dymi na biało ... :question:

czujnik temp cieczy jest uszkodzony kup jakis porządny i będzie wszystko ok

zbyt pochopna diagnoza .... obawiam sie ze bledna .... :wink:

Opublikowano
  • Autor

Cześć kolego czujnik wymienony i powinno być ok a co do dymu to każdy traktorek puści dymek przy odpalaniu wydaje mi się że to szary dymek był ale puźniej już nie puszcza żadnego dymku

Opublikowano
Cześć kolego czujnik wymienony i powinno być ok a co do dymu to każdy traktorek puści dymek przy odpalaniu wydaje mi się że to szary dymek był ale puźniej już nie puszcza żadnego dymku

i znowu jestes w błedzie .... :wink:

wydaje mi się że to szary dymek był ale puźniej już nie puszcza żadnego dymku

a moze biało/szary .... :question: ... :wink:

p.s czekam na dalszy rozwoj wydarzen ....

Opublikowano
  • Autor

Możliwe że pod ten kolor podchodzi o 15 ide do mechanika po odbiór ciekaw ile mnie skasuje przy okazji zapytam się jaki jest kąt wtrysku .może mi powie :twisted: ostatnio byłem u niego to skasował mnie 40 zeta za samopodpięcie i mówił że nie było błędów tylko czujnik walnięty i wymienił zobaczymy czy coś pokombinował

[ Dodano: 04-04-2007, 09:03 ]

Witam właśnie wróciłem od mechanika i aż mi włosy zdembiały już wiem jaki był poroblem z odpaleniem wymienił dwa wtryski i napisał kartke co trzeba jeszcze wymienić za wtryski skasował mnie 800 zeta a litanie napisał na kartce i mówił że powinienem sie zmieścić w 2500 tyś z naprawą. przede wszystkim 4 wahacze pewnie wezme FEBI bo słyszałem że one są z wyższej półki klocki hamulcowe 4 szt wentylator od chłodnicy chodzi o to śmigło :cry: łożyska w kołach i najprawdopodobnie łożysko od sprzęgła bo jak wcisne to sie lekko tłucze tylko nioewiem czy takie łożysko same można wymienić czy trzeba całe sprzęgło . To tylk ach powiedział również że pozostałe dwa wtryski można przeczyścić pasowało by ewentualnie wymienić POZDRAWIAM WSZYSTKICH No to sie troche kasy pozbęde :cry::cry::cry::cry:

[ Dodano: 04-04-2007, 09:04 ]

I co otym sądzicie

Opublikowano
wymienił dwa wtryski i napisał kartke co trzeba jeszcze wymienić za wtryski skasował mnie 800

nie pamiętam dokładnie, ale to chyba dość dużo ?

Opublikowano
wymienił dwa wtryski i napisał kartke co trzeba jeszcze wymienić za wtryski skasował mnie 800

nie pamiętam dokładnie, ale to chyba dość dużo ?

za 800 zeta mozna kupic komplet nowych wtryskiwaczy ... :wink:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

...chyba ktoś cię troche wytrzepał na pare groszy :sad:...

Opublikowano
  • Autor

Ten temat został już wyczerpany więc pozwole sobie go zamknąć

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.