Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem Audi


Szyszekb7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy AUDI, posiadam Audi a4b7 kombi 2006, 2.0 tdi (BPW). Mam problem z odpalaniem, dotychczas było wszystko ok, ale we wtorek po pół dnia jazdy wróciłem do domu, po 6h Audi nie odpala, tak jakby padł akumulator (auto zamknięte, żadna żarówka się nie świeci)  po podłączeniu prostownika, po ok 2h auto jakoś zapaliło. Następnego dnia po południu powtórka i pojechałem na przegląd, przy okazji podłączył komputer i pokazało błąd 0533 (sterownik zamykania drzwi kierowcy) i chwilę pojeździłem i było ok. Kolejnego dnia auto nie paliło wyciągałem akumulator, ładowałem ok 7h, i ledwo ledwo zapalił co może być nie tak? Po sprawdzeniu akumulatora, jest ok, ładowanie jest oke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie napiecie akumulatora po ladowaniu? Trzyma 12,7V czy spada od razu ponizej 11? Objawy kieruja na uszkodzoną (oberwana) celę w aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie trzyma 12,7,, z tego co wyczytałem to rok akumulatora to końcówka 2016. 

A może ten błąd 0533 , może mieć coś z tym wspólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akumulator sprawny. Dla pewności weź szczotkę drucianą i dokładnie wyczyść klemy. Dobrze jest kupić sobie takie zabezpieczenie w sprayu na klemy, przejrzyj też dokładnie kable z akumulatora, może kuna Ci się zadomowiła na chwilę i gdzieś nadgryzła.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj film jak kręci i nie odpala i zmierz napiecie po postoju te 6h

Edytowane przez nadybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu zmierz po kilku minutach od zamknięcia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję inaczej, w piątek wieczorem wyciągałem bezpiecznik 22 i do dziś(poniedziałek) stoi bez odpalania, koło południa sprawdzę pobór prądu i spróbuję odpalić i się okaże czy to przez te drzwi kierowcy bądź pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem próbę bez bezpiecznika, pierwszy pomiar poboru prądu, wyszło 1,54 po kilku sekundach spadło do 0,10, czyli chyba wszystko ok? Teraz pytanie czy problem jest w drzwiach bądź w wiązce tej w rurce podczas otwierania drzwi, czy może pod deską rozdzielcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,10 to trochę sporawo. Zrób imitacje zamkniętej maski i zmierz dopiero po 10-15 minutach od zamknięcia samochodu, po kilku sekundach jeszcze może jakiś przekaźnik pobierać prąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...