Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie ori radia do nie ori instalacji


DizzyPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy więc nie wiem czy dobry dział ?. Mianowicie chce podlaczyc ori radio 2 din do tej pory posiadałem normalne radio z media expert. Radio kosz klimę wszystko już mam. I pytanie czy da się podpiąć gdzieś cała kostkę CAN bo z radia do auta czy tylko z zegarów można podłączyć. I która jakie wejście jest od czego. 

20220204_012238.jpg

20220204_012233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie lutuj, zainwestuj w wyjmaki z grupy VW i zwyczajnie przełóż piny. Jest poradnik na forum które piny w jakie miejsce we wtyczce przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłeś zabytek RNSD - żeby can z zegarów podciągnąć to potrzebny jeszcze Tuner TMC po drodze inaczej nic na FIS nie wyświetli - tylko do tego CAN potrzebny bo reszta sygnałów w RNSD idzie analogowo ( zapłon , podświetlenie itd. )

pinout radia masz na naklejce na górze radia , zanim zaczniesz coś planować to wyciągnij radio które masz i zobacz co masz za kabelki i wtyczki bo na pewno będzie czarna wtyczka ( zasilania , masa itd. ) i brązowa ( głośniki ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czarna wtyczkę brązowa wtyczkę wtyczkę od zmieniarki cd i jeszcze jakaś czerwona kostkę tylko ze z 3 kabelkami i nie wiem od czego ona jest i to mnie najbardziej zastanawia + jeszcze jakieś kable bez kostki tak ja by ktoś je przeciął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rns-d tej czerwonej wtyczki nie ma - ona jest w Chorus/Concert/Symphony - tam są sygnały z telefonu/nawigacji w FIS 

 

ta duża czarna wtyczka to nie jest tylko od zmieniarki ale od wzmacniacza tyłu/przodu i sygnały CAN do licznika 

w czarnej 8 linowej wtyczce nie masz potrzebnych sygnałów plusu po zapłonie , podświetlenia  bo one w innych radiach szły po CAN , a RNS-D jest jakby ze starego świata ( A4 B5 / A6 C5 ) i te sygnały szły analogowo - no chyba że ktoś je już podciągnął  

w RNSD musisz zrobić mostek ze stałym plusem do pinu SAFE , inaczej nie ruszy 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyświetlanie na fis jest nie potrzebne z tego powodu że niedługo będę zmieniał to radio na radio z androidem i mi się rozchodzi o to czy to będzie działać poprawnie bez ciągnięcia tych kabli od zegarów i ja chyba nie mam wzmacniacza bo nie mam ori tuby z tyłu i nie wiem czy mam głośniki z tyłu w drzwiach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku mam tylko navigacja na płytę cd a z tego co napisałem co sygnał can powinienem mieć w tej czarnej kostce podłużnej a ta czerwona kostka z 3 przewodami jest zbędna w takim razie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rnsd nie potrzebuje can do działania , tak ta czerwona niepotrzebna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio podłączone okazało się że mam tubę wzmacniacz itd i tył gra pięknie ale za to przód milczy ? sprawdzałem balance itd i wszystko jest ok chyba że coś pominąłem ale radio po niemiecku a u mnie on leży może ktoś wie jak to naprawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie? Wszystko działa tylko przód nie gra.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zakodowane na Bose , brązowa wtyczka podpięta?

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięta. Jak w ustawieniach wejdę na telefon vol to przód się załącza a tył wyłącza. Ale to tylko na kilka senund potem dalej sam tył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kodowania nie mam jak zmienić bo nie posiadam vag ani nic a nie bardzo wiem kto w okolicy mi to zrobi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musisz kogoś znaleźć , albo kup chociaż kabel KKL i już będziesz mógł działać 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kabel chciałem zainwestować a skąd oprogramowanie czy coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...