Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd P0012


Yanek78

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry jestem posiadaczem audi a4b6 1.8t bfb, po wyczyszczeniu całego układu odmy (był bardzo zaszlamiony) i wymianie oleju na Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 pojawił mi się Check engine P0012 łańcuszka nie słychać na zimnym starcie i też na rozgrzanym silniku, może być za to odpowiedzialny przytkany smok i co za tym idzie słabsze ciśnienie i dodatkowo auto jest teraz mniej zrywne ?  I druga sprawa po wymianie filtra paliwa (oryginał aso) słychać takie jakby buczenie jak poruszałem przewodami paliwowymi od strony włazu w bagażniku zmniejsza się ten odgłos może to wina przewodów że gdzieś rezonansują czy może też pompa się kończy chociaż przed wymianą filtra było cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra to może być po prostu wadliwy. Zgłoś reklamację, a najlepiej umów się z tym z nimi w aso. Wbrew pozor reklamacja takiego ori filtra nie jest prosta. 

Równie dobrze może być usskodzony solenoid. Trzeba sprawdzic jego rezystancje i inne rzeczy po drodze, jak wspomniane cisnienie oleju. Jak nowy nabytek i niepewna historia to micha w dół w ciemno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przed wymianą filtra paliwa wszystko było dobrze to musi być coś nie tak z tym nowym mimo, że ori.

Tak jak przedmówca mówi, micha w dół I dokładne czyszczenie smoka oraz miski. Zrzuć od razu pokrywę zaworów, na niej też cały syf się przykleja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...