Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fis zawyża spalanie


janecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Audi A4 B7 1.9TDI BKE. Przez ostatnie dni na fisie pokazuje mi duże spalanie. Od ostatniego tankowania do pełna przejechałem około 450km i wskaźnik pokazuje pół baku, a na fisie średnie spalanie 9l. Co to może być, bo nie możliwe, że tyle pali.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam wątek. Mam u siebie identyczny silnik i ten sam problem. Przy dystrybutorze 6-6,5l/100, a na FIS 8. Brak błędów po sprawdzeniu w vcds. Mam tak w zasadzie od samego początku i mocno mi to nie przeszkadza, ale może da się to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2008 o 07:56, lukaszr napisał:

W B6 wygląda to tak:

1. podłączyć VAG'a

2. wybrać 17 (licznik - instruments)

3. wybrać 10 (adaptacja)

4. zmienić wartość według :

Consumption Correction

,Standard: 100 %

,Range: 85...115 %

Domyślnie macie wartość 100 i można ją zmieniać co 5 - 85,90,95,100,105, 110,115 (każda zmiana o 5 to zmiana na wskazaniu o mniej więcej 04-05L)

Nowa wartość do wpisania = stara wartość * wyliczone spalanie (średnie) / przez spalanie pokazywane na FIS'ie.

Odczytujesz VAG'iem w liczniku, adaptacja kanał 3 np. 100.

np. spala Ci 7L/100km, FIS pokazuje 6.5L/100km to:

x= 100*7/6.5

x=107.6 to wpisujesz w kanał 3 wartość 105 lub 110 i testujesz ponownie (wskazania zmieniają się od razu po adaptacji i zrobieniu SAVE).

To wszystko.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mozartos aż tyle nie poprawisz, zapewne masz standard czyli 100% a min. możesz dać 85%, tak czy inaczej zbliżysz się do spalania z dystrybutora.

Zalej pełny zbiornik, skasuj długie spalanie, wypal zbiornik, zatankuj do pełna, policz różnice fis/dystrybutor, skoryguj wskazania vcdsem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Langista, @pelonek1. Spróbuję tak zrobić. Koszty i kilometry na bieżąco sobie wrzucam do aplikacji Fuelio (swoją drogą - polecam apkę). Stąd dokładnie wiem jakie jest spalanie. Zerknę na tą opcję w vcds, gdy będę miał okazję. Zastanawiam się, skąd taka różnica, bo mi wygląda to podejrzanie (komp podaje więcej paliwa?). Przejrzałem forum i nikt nie miał podobnego problemu. W większości przypadków FIS oczywiście zaniża wartość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpiąć akumulator na kilka minut i sprawdź ciśnienie w kołach. Mi pomogło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janeckiAku odpięte na jakiś czas, ciśnienie sprawdzone. Zmieniona wartość w vcds (tak jak pisał @Langista). Wyjeździłem pół baku i zatankowałem ponownie. U mnie nic to nie dało. Miałem 6.5 przy dystrybutorze, 8.2 na FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wartości się zapisały? Sprawdzałeś? Często wartości po ponownym wejściu w sterownik nie zapisują się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...