Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0 T QUATTRO SEDAN USA by J4CHU


J4CHU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałem Wam przedstawić swoje nowe daily. 

Po przygodzie ze swoimi dwoma czarnymi avantami b6 w dieslu chciałem czegoś innego :think2:

Wymagania co do samochodu po przemyśleniach były dość mocno sprecyzowane. Miała to być b7 w sedanie z silnikiem benzynowym i quattro, koniecznie w wersji USA, z jak najlepszym wyposażeniem. I przede wszystkim nie czarna :thumbdown:

I tak oto po jakimś czasie szukania trafiła się sztuka w mojej upragnionej konfiguracji:

Sedan 2.0T Quattro Tiptronic USA w kolorze LX7Z  :banan:

Co do wyposażenia, to przede wszystkim elementy odróżniające wersję USA od EU, czyli małe tablice rejestracyjne na czym mi zależało, obrysówki w zderzakach, inny tunel z podłokietnikiem, lusterko z kompasem, ryglowanie/odryglowanie drzwi od strony pasażera i z tyłu, licznik w milach, a oprócz tego: 

  • pakiet zewnętrzy s-line 
  • zawieszenie 1BE
  • bixenon z systemem poziomującym i spryskiwaczami reflektorów
  • szyberdach
  • fotele skórzane w pełni elektryczne, podgrzewane z schowkami 
  • pamięć fotela kierowcy i lusterek
  • elektrycznie składane lusterka
  • kierownica skórzana multifunkcyjna trójramienna s-line
  • kolorowy fis
  • tempomat
  • 2 din
  • 4 elektryczne szyby 
  • pikowana gałka zmiany biegów tiptronic
  • listwy ozdobne szczotkowane aluminium
  • CLH
  • DRL
  • czujnik deszczu
  • czujnik zmierzchu
  • włącznik świateł auto
  • homelink
  • czujnik zapięcia pasa kierowcy i pasażera
  • fabryczny alarm z czujnikiem wnętrza i zabezpieczeniem przed odholowaniem
  • pakiet światło 
  • pakiet schowek
  • lusterko wewnętrzne fotochrom z kompasem
  • listwy progowe wewnętrzne sline
  • servotronic 

Mody i dopieszczanie:  :a4fan: 

  • montaż foteli RECARO ✔
  • swap hamulcy przód 345, blaszki ozdobne sline ✔ 
  • swap hamulcy 300 tył SOON
  • stabilizatory s4
  • sprężyny obniżające eibach sportline  ✔
  • montaż blendy usa  ✔
  • montaż obrysów  
  • radio 2 din android na wzór rnse ✔
  • nakładki aluminiowe na pedały 
  • felgi 19-pompei, dystanse 13mm przód+17mm tył 
  • lampy neon tył SOON
  • czujniki parkowania tył SOON
  • dyfuzor tylnego zderzaka custom ✔
  • obszycie kierownicy ✔
  • korekta lakieru+ceranika SOON
  • końcówki wydechu ulter 100 
  • blendy głośników bose ✔
  • oświetlenie wnętrza led 

 

Samochód aktualnie wygląda tak: 

20220509_115700.thumb.jpg.b450f56a9c6e96e3f5a2e8048cdbc02a.jpg

Fotki po zakupie: 

 

20211002_150948.thumb.jpg.397766669b36707a872d46a7a882819b.jpg

20211002_151023.thumb.jpg.f1d2617d2f769e6278c8524bbc0b1059.jpg

20210921_114302.thumb.jpg.aa3942b0f327a7da3d14711cf86915cb.jpg

 

20210921_114133.thumb.jpg.476461d1a1fbd00709a06bcf01700fcc.jpg

20210921_114103.thumb.jpg.70994bcd3d488945ea3414ad161cd2df.jpg

 

A tutaj moje dwie ex b6ki :a4fan:

5.jpg.a27f4d0f2a1ae87228c8b3476eaaa85d.jpg

 

20201025_132907.jpg.f95e771d1aac93786182faf30b73a2f3.jpg

 

 

 

Edytowane przez J4CHU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po kupnie samochód przeszedł mały serwis, wymieniony został kompletny rozrząd, zrobiona została płukanka silnika i zalany ravenol vst 5w40, tarcze i klocki tył, klocki przód, popychacz pompy paliwa. 

Do malowania był zderzak z tyłu, dlatego od razu kupiłem drugi z pdc, żeby w przyszłości dołożyć. Lakierowałem sam, wyszło całkiem fajnie. Przy okazji usunąłem oznaczenia z tylnej klapy  :thumbup1: 

20211106_155635.thumb.jpg.4bd7130577a7b94cba34e2fa89a2695d.jpg

 

 

Edytowane przez J4CHU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, J4CHU napisał:

tarcze i klocki tył, klocki przód

Nie kusiło na hamulce od S4? Felga widzę, że 17". 

Przyjrzyj się smokowi olejowemu, a dokładniej sitku.

Przydałoby się więcej zdjęc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, george napisał:

Nie kusiło na hamulce od S4? Felga widzę, że 17". 

Przyjrzyj się smokowi olejowemu, a dokładniej sitku.

Przydałoby się więcej zdjęc. :)

Klocki z przodu były w tak opłakanym stanie, że musiałem na szybko wymienić, żeby móc w ogóle jeździć. Tarcze też nie są w najlepszym stanie, więc docelowo będzie 345 z przodu, tył zostawiam 288. 

Co do smoka w planach mam zrzucenie miski i jego rewizję, być może od razu zrobię konwersję pompy na tą z 1.8T. Felgi 17, bo kupiłem na zimówkach, więc prawie do przelatania jeszcze na chwilę i docelowo wlatują 19. Wtedy będę robił jakieś fotki :ok2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, J4CHU napisał:

Co do smoka w planach mam zrzucenie miski i jego rewizję, być może od razu zrobię konwersję pompy na tą z 1.8T

W USA chyba wychodziły kity na bazie 1,8 T. Czy będziesz składał według przepisu z forum?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis z forum jest o kant d*py i tyle. Jak się ktoś zagłębi bardziej na zagranicznych forach ten wie czemu jest nie pełny i na co naraża to z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, george napisał:

W USA chyba wychodziły kity na bazie 1,8 T. Czy będziesz składał według przepisu z forum?

 

Nie, nie według przepisu z forum. Znam mechanika w Krakowie, który robił już takie konwersję i do niego z tym pojadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maxero napisał:

Musi taki kit wlecieć żeby to miało ręce i nogi https://www.bar-tek-tuning.com/tfsi-intermediate-shaft-oil-pan-module-removal

 

Dzięki piękne za pomoc i cenne info :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wsadzając pompę z 1.8T samą nie masz regulacji ciśnienia. Przez co na wysokich obrotach dobić potrafi nawet 10 bar. Zespół pompy w 2.0 tfsi ma w sobie regulatory ciśnienia ,w 1.8T są w podstawie filtra oleju. Sam chcę przejść na to i zacząłem szukać info. W USA trafiłem że mają problemy z wysokim ciśnieniem oleju na wysokich obrotach i rozwiązaniem jest podstawa. Czyli taki kompletny kit jak u bar-tek rozwiązuje temat.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że samochód kupiłem bez przednich obrysów w zderzaku, postanowiłem je kupić i zamontować. W każdym zderzaku są zaznaczone miejsca, gdzie dokładnie trzeba wyciąć. Zamontowałem je na taśmę 3m. Teraz tylko to samo z tyłu :whistling: 20220302_122210.thumb.jpg.614ab9238dcd20584f2730561ed22539.jpg20220302_143526.thumb.jpg.d7a1842f8de048bbaebb27d8430cffdd.jpg20220302_140732.thumb.jpg.4f4fc3081dc434de6f40b82d1af2611d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze by pasowało żeby je podświetlić  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 07:16, K4rol81 napisał:

Teraz jeszcze by pasowało żeby je podświetlić  :D 

Na razie zostawiam bez podświetlenia, jakoś nie jestem do niego przekonany. Przynajmniej nie będzie przypału z policją :police:

A Ty u siebie masz podświetlone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4CHU napisał:

Na razie zostawiam bez podświetlenia, jakoś nie jestem do niego przekonany. Przynajmniej nie będzie przypału z policją :police:

A Ty u siebie masz podświetlone? 

Oczywiście że podświetlone ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z policją nie powinno być przypału. Wychodziły takie z fabryki. Volvo V40 o ile pamiętam też miały takie obrysówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna opcja jak na stany, zwykle nie były aż tak wypasione :D Mam pytanko, bo kiedyś oglądałem jednego amerykana i tak przez mgłę pamiętam, że chyba miał dodatkową rączkę do otwierania bagażnika od środka, masz też coś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rob@k napisał:

Z policją nie powinno być przypału. Wychodziły takie z fabryki. Volvo V40 o ile pamiętam też miały takie obrysówki. 

Racja, nie raz widziałem te volva z świecącymi obrysami. Muszę się zorientować jak to prawnie wygląda w Polsce, najlepiej od jakiegoś diagnosty/policjanta. Tak czy siak, na razie nie będę montował podświetlenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KoXowniczek napisał:

Bardzo fajna opcja jak na stany, zwykle nie były aż tak wypasione :D Mam pytanko, bo kiedyś oglądałem jednego amerykana i tak przez mgłę pamiętam, że chyba miał dodatkową rączkę do otwierania bagażnika od środka, masz też coś takiego? 

Specjalnie szukałem z jak najlepszym wyposażeniem, bo moje poprzednie b6tki były słabo wyposażone, mimo, że sporo rzeczy było dołożonych. Co do rączki muszę się przyjrzeć, bo powiem szczerze, że nic takiego nie kojarzę, ale jakoś specjalnie się nie rozglądałem :dontknow: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, J4CHU napisał:

Racja, nie raz widziałem te volva z świecącymi obrysami. Muszę się zorientować jak to prawnie wygląda w Polsce, najlepiej od jakiegoś diagnosty/policjanta. Tak czy siak, na razie nie będę montował podświetlenia. 

Wszystko będzie git jeśli była homologacja na Europe, niestety niebiescy nie są głupi i bez problemu dojdą że auto ze stanów, wiec nie powinno się świecić, Volvo ma ale ma na to homologacje na Europe i nie ma problemów. Jeśli będzie fajny policjant to wiadomo że puści, no chyba ze trafisz na służbiste to może nawet dowód zabrać ale co to za zabawa bez ryzyka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do kompletu wpadły tylne obrysy. Przy okazji dołożyłem wiązkę od pdc z zderzaka. Zostało kupić tylko moduł i można skończyć ten temat :D

Naszła mnie też myśl, czy nie kupić drugiego zderzaka i spróbować przeszczepić do niego dokładki sline z cabrio. Zawsze to coś innego niż standardowa dokładka sline z sedana i avanta. 

odblask.thumb.jpg.4ab83e04dda15cd74dcdc42840030c17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...