Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 1.9 TDI 131 KM 2004 r. "automat" - trzymać czy się pozbyć?


Tomaszq91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pięciu lat jestem szczęśliwym posiadaczem samochodu marki Audi, szczegóły w "tytule". Jestem jego drugim właścicielem, wcześniej przez pierwsze 13 lat i ok. 225 tys. km jeździł nim ok. 50 letni pan w Niemczech (wiem, że to za piękne, ale stan pojazdu, dokumentacja serwisowa oraz miernik lakieru nie wskazuje na to, że jest inaczej). Aktualnie licznik "pokazuje" ok. 337 tys. km. Silnik pali "na dotyk", średnio pali ok. 5,2l/100km, oleju nie bierze, zawieszenie nie "wali", skrzynia też działa płynnie, samochód zarówno w środku jak i na zewnątrz nie jest zniszczony itp. Olej w silniku na bieżąco wymieniam, rozrząd po raz kolejny niedawno wymieniłem, olej w skrzyni biegów też regularnie wymieniam. Samochód ma się świetnie i nic nie wskazuje by jego dni były policzone. Na ten moment jedyne co w nim wymieniałem (oprócz olejów, rozrządu) to klocki hamulcowe i opony, ale wiadomo, to nie "awaria". Nigdy na holu ani na lawecie nim nie jechałem, nigdy mnie nie zawiódł. Jedyne jego mankamenty na ten moment to korozja na przednich błotnikach i nieco opadła podsufitka. Zastanawiam się czy jeszcze go trzymać czy może to ostatni moment by się go pozbyć? Zastanawiam się nad Audi A4 B8 (też Diesel i automat) bądź Passatem CC o podobnych "parametrach", tak przynajmniej oczy by chciały, ale głowa mówi, by nie pozbywać się dobrego sprzętu. Moje pytanie to czy aby na pewno dobrego? Czy model B8 (lub Passat CC) również będzie taki "wdzięczny" i całkiem tani w utrzymaniu jak B6? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od stanu danego egzemplarza, jak był serwisowany, czy był "bity" itp. Wszyscy też wiemy jakie są teraz ceny i co się na rynku samochodowym dzieje, wiadomo też, że 7-10 letnia "Audica" to dość "droga impreza", pytanie więc czy warta świeczki, czy nie będzie to "zamiana siekiery na kija"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu mając pod nosem sprawne auto ktore jak sam piszesz jest pewne nie zawiodło Cie nie wymieniał bym w obecnych czasach. Owszem b8 to juz nowsza fura i korci na pewno zmiana na coś nowego ...tylko wiesz co mam na myśli -trafic prwna sztuke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci będzie sprzedać takie audi z multitronikiem i pieniędzy też za to nie nabierzesz. Jeździłbym poki skrzynia nie padnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień błotniki, zrób podsufitkę i rób kilometry. Jeden z moich A4 AVF w manualu ma już 515tyś i jedyna droga usterka to zatarta sprężarka klimatyzacji. PD czy turbo jeszcze nie ruszane. Owszem trafiają się usterki ale większość można tanim kosztem usunąć.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, --Rafcio-- napisał:

a nie lepiej zostawic sobie obecne i kupic cos nowszego

Pomysł super, ale robić dwa przeglądy, płacić za dwa miejsca na parkingu strzeżonym i dwie polisy opłacać to już "nie takie super", zwłaszcza, że jednym samochodem zbyt wiele nie jeżdżę, a wiadomo, jak samochód dużo więcej stoi niż jedzie to wbrew pozorom dużo większe koszty generuje...

34 minuty temu, przem8 napisał:

Ciężko Ci będzie sprzedać takie audi z multitronikiem i pieniędzy też za to nie nabierzesz. Jeździłbym poki skrzynia nie padnie. 

Prawdę mówiąc to zawsze zapominam czy mam skrzynię multitronic czy tiptronic. Może to śmieszne, ale mechanikiem nie jestem, do śrubokręta mam "dwie lewe ręce" itp... W każdym razie wiem, ze u mnie jest skrzynia hydrauliczna, podobno ta najtrwalsza. Nie była skatowana, ja też jej nie szarpię, ogólnie jeżdżę z rozsądkiem, popisywać się nie muszę itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokego ma multitronica ☺️ skrzynia nie szarpie nie swiruje turbo dziala ok nic zlego sie z nim nie dzieje. Lej ropke i smigaj . Tez mam multi na blscie juz 440 tys .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomaszq91 napisał:

każdym razie wiem, ze u mnie jest skrzynia hydrauliczna, podobno ta najtrwalsza.

Ładną bajkę Ci ktoś wkrecił. Kiedyś bujalem się ze sprzedazą multi rok i i tylko jedna, jedyna osoba przez ten czas zadzwoniła i kupiła wkoncu. Nie wiem jakie masz wyposozenie ale jeśli bieda edyszyn to wiecej niz 7 koła nie wezmiesz. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...