Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozłączenie akumulatora


DedykOOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak,sprawa wygląda następująco. Na wtyczce mam 7,56 V. Dzięki za schemat,który mi wysłałeś Muskel. (Z elektroniki orlem nie jestem) . Co do przewodu do Sterownik. Jak go mogę sprawdzić? Sam przewód..? Ewentualnie czy jak odepnę Sterownik z wtyczką,to narobię przysłowiowego"Bigosu" i później będzie trzeba jakoś adaptować,zmieniać itp? Co do samej pompy ona mi buczy,słuchać,czuć jak wibruje podczas wykonywania na OBD. Cały czas jest ten Check Engine i błąd wspomniany dużo wcześniej. 

Czytałem gdzieś że trzeba robić adaptacje tej pompy. Hiszpańskie Forum. Tak jak wspomniałem awaria pojawiła się po odpaleniu po myjni... Może było jakieś zwarcie i rzeczywiście trzeba ją jakoś adaptować... Tylko "głośno myślę" ...  Sprawdziłbym ten przewod pompa Sterownik,tylko czy mogę to zrobić? I ewentualnie jak. Pozdrawiam 

Edytowane przez DedykOOOO
Dopisanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DedykOOOO napisał(a):

Na wtyczce mam 7,56 V

Na którym przewodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch przewodach. Miernik pozycja prad staly ,do 20V  Przewód brazowy Masa i żółto-czerwony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć między masą a żółto-czerwonyn napięcie takie, jak na bezpieczniku. Nie bierz masy z brązowego przewodu tylko z punktu masy pod maska.

Następnie zmierz między punktem masy pod maska i brązowym na przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Rząd ST1, 12 pozycja licząc od dołu,druga od góry nie mam żadnego bezpiecznika... Puste miejsce, jest to możliwe? Może mechanik zrobił mi jakiś "żart" . Ilu amperowy bezpiecznik tam powinien być.  7,5 A patrząc na Twój wysłany schemat. Wysyłam foto 

 

 

EDIT. Znalazłem sobie punkt masowy pod maską i na przewodzie żółto-czerwonym wychodzi 11,47 V 

 

 

cyt. "Następnie zmierz między punktem masy pod maska i brązowym na przejście" , można bardziej po Polsku "łopatologicznie "?

16759549123676291873804969450812.jpg

Edytowane przez DedykOOOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dziwna sprawa. Ale kolory przewodów naa wtyczce pompy się zgadzają?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Tak kolory się zgadzają. Przewód do kompa jest koloru bialo-niebieski, nie jak na foto bialo'fioletowy. Znalazłem jeszcze coś takiego jak schemat bezpieczników.  Wszystko fajnie i pasuje nawet do Twojego opisu z umiejscowieniem bezpiecznika Pompy i nie tylko ,ale  od rocznika 2018..

AUTOBEZPIECZNIKI.PL

Schemat skrzynki bezpieczników - Audi A4 i S4 B9/8W. Lata produkcji: 2017, 2018, 2019.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli temat rozwiazałes to napisz o tym , tak działa to forum, jesli nie to zmien baterie w mierniku , spraw rezystancje miedzy pinami pompki :) tyle moge podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaki,problem nie jest jeszcze rozwiązany,nie mam ostatnio czasu,żeby tym się zajmować.. Jeżdżę tak już od paru miesięcy,w między czasie zostały rozwiązanie inne problemy,również na tym forum za co zawsze dziękuję i wyjaśniam mniej więcej. Tak jak wspomniałem nie mam zbytnio czasu ostatnio,zmiana mieszkania,przenlmeldowywanie,przerejestrowywanie itd... Miernik ma nowe baterie,mają może z 2 miesiące. Co do rezystencji,sprawdzę i dam znać. W kwietniu jadę do Polski,wstępnie jestem umówiony u zaufanego mechanika/elektromechanika. Jeżeli sam nie rozwiąże problemu a On tak,wszystko tutaj napiszę "co jak gdzie". Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...