Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI awx odcina turbo


66C7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odcina turbo przy szybszej jeździe. Przeważnie, gdy wrzucam z 4 na 5 bieg. Błędy w vcds są takie jak na screenie. Od czego zacząć ?
Pozdrawiam.

1.9tdi awx chip 170

Logi

LOG.TUNEZILLA.COM

 

 

 

 

 

IMG_20220330_144242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz podciśnienia i czy sztanga w turbo prawidłowo pracuje

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sztanga" nie będzie pracowała w pełnym zakresie, to pewne. 

Gdyby autor tematu przeczytał klika wątków odnoszących się do problemu przeładowania turbosprężarki, dowiedziałby się, że większość (jak nie wszystkie) przypadki, spowodowane są zaciętym mechanizmem zmiennej geometrii (kierownice/tzw. "żaluzja"). Mechanizm stoi.

Turbosprężarkę trzeba zdemontować i wyczyścić, szczególnie mechanizm jej zmiennej geometrii. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czytałem posty na ten temat lecz chciałem aby ktoś się odniósł do logów, które zamieściłem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2022 o 20:53, Tomnik napisał:

"Sztanga" nie będzie pracowała w pełnym zakresie, to pewne. 

Gdyby autor tematu przeczytał klika wątków odnoszących się do problemu przeładowania turbosprężarki, dowiedziałby się, że większość (jak nie wszystkie) przypadki, spowodowane są zaciętym mechanizmem zmiennej geometrii (kierownice/tzw. "żaluzja"). Mechanizm stoi.

Turbosprężarkę trzeba zdemontować i wyczyścić, szczególnie mechanizm jej zmiennej geometrii. 

U mnie sztanga chodziła gładko, ale i tak gruszkę wymieniłem, turbo rozebrałem, wyczyściłem, aczkolwiek dobrze wyglądało (zaprzyjaźniony mechanik tak ocenił). A przeładowanie i tak wraca i wrzuca mi w tryb serwisowy :(

Wkurzające to i chciałbym to wyeliminować, choć jeżdzę tak od 2 lat i czarne scenariusze o skręceniu czegoś czy rozwaleniu się czegoś tam też się nie ziściły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...