Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1BA zmiana na 1BE (Problem auto wysoko stoi) )


Damian_97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , miałem 2 tylne sprężyny pęknięte w zawieszeniu 1BA postaniolem kupić cały zestaw zawieszenia Silne 1BE (przód i tył) 

4x sprężyny i 4 amortyzatory sline 

Zamontowalem narazie sam tył, (przód nie bo problem z odkreceniem śruby od zwrotnicy)

Mam taki problem ze auto stoi bardzo wysoko , wizualnie tył 1BE stoi wyzej niz 1BA z przodu, opona 225/40/18 zrobione ze 200 km od wymiany i nie siadlo

Wysokość do nadkola:

Tył Sline : 67cm

Przód zwykle: 67cm

Czym moze to byś spowodowane? Sline ma inne gumy pod sprężyny, wahacze albo stabilizator? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

A jakie są klasy wagowe sprężyn 1BE, które włożyłeś?

Tu znajdziesz wykaz:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, black4 napisał:

Witaj 

A jakie są klasy wagowe sprężyn 1BE, które włożyłeś?

Tu znajdziesz wykaz:

 

Tył; Niebieski Różowy Różowy Różowy klasa 10 

Przód: Niebieski Zielony Zielony Zielony klasa 7

Mówił ze to jeden zestaw był , czyli sprzedał mi przód i tył inny? 

Da się jakoś obniżyć ten tył czy szukać inna klase? Wcześniej miałem klase 8 jak patrze po tych kolorach przodu, a tyl nw bo były zamienniki 

 

 

5 minut temu, black4 napisał:

 

 

 

 

Edytowane przez Damian_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą w jednym aucie być różne kategorie wagowe. Masz na wlepce jakie powinny być z przodu i z tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rob@kNo ale możliwe ze sama klasa tyle zmienia? Gdzieś pisali ludzie 1BE powinno mieć chyba 65cm , wahacze, lacznik czy cos nie trzyma? 

Gumy pod sprężyny sline z tyłu nie sa inne? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy pod sprężyny na tyłbyły chyba różnej  wysokości. Może tam jest problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rob@k napisał:

Gumy pod sprężyny na tyłbyły chyba różnej  wysokości. Może tam jest problem. 

No ja założyłem te co miałem w 1BA sprężyna pasowala idealnie w początek i koniec, masz moze nr katalogowy tych innych gum? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rob@k napisał:

Znalazłem takie cos

 

Te 2 to chyba zwykle zeby ustawić sprężynę a te jedne to żeby podwyzyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z tyłu 8kl i na 16 jest 63cm, znajomy 9kl i jest ok 65cm ,obydwa auta avant,także możliwe że masz za wysoką kl. wagową i sedan pewnie lżejszy ma tył,co do gum znajomy miał wcześniej 1ba i tył ok 67-68cm,gumy zostały stare ,ja mam ori 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg2505 napisał:

ja mam z tyłu 8kl i na 16 jest 63cm, znajomy 9kl i jest ok 65cm ,obydwa auta avant,także możliwe że masz za wysoką kl. wagową i sedan pewnie lżejszy ma tył,co do gum znajomy miał wcześniej 1ba i tył ok 67-68cm,gumy zostały stare ,ja mam ori 1be

Założyłem przód 7 klasa i jest 65cm 

Tył jest klasa 10 i jest 67cm

Tak sprężyny z Avanta były mówił ze bez znacznnia avant/sedan, myślisz ze 4x niebieski (klasa chyba 7) jak dam to sie obniży ? O ile moze sie obniżyć jak dam 3 klasy mniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jeśli jest 1ba i chcesz przejść na 1be bierzesz 2kl. niżej i powinno być ok,tak wychodzi z tabeli ,1be siada -20mm względem 1ba,sprężyny avant sedan ,nie ma znaczenia,też mam koła 225/40/18 i na nich przód 7kl 1xniebieski,3x zielony 64,5mm tył 8kl 1xniebieski,1x różowy prawie 64mm

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg2505 napisał:

Przeważnie jeśli jest 1ba i chcesz przejść na 1be bierzesz 2kl. niżej i powinno być ok,tak wychodzi z tabeli ,1be siada -20mm względem 1ba,sprężyny avant sedan ,nie ma znaczenia,też mam koła 225/40/18 i na nich przód 7kl 1xniebieski,3x zielony 64,5mm tył 8kl 1xniebieski,1x różowy prawie 64mm

Przód mam to samo  65cm swiezo po wymianie czyli może jeszcze z 0.5 cm siądzie, ale tył 1xniebieski 3x różowy i 67 cm... Tragedia to wygląda i nie wiem co zrobić, przód lepiej duzo wyglada ale ten tył... 

 

Edytowane przez Damian_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rob@k@greg2505

Sprężyny tyle A4 B6 i B7 sa jakieś inne? 

4x niebieski B6 klasa 7

4x niebieski B7 pokazuje klase 6

Mialem 1BA 8klasa 0YH i kupilem te 1x niebieski 3x rozowy od B7 i jest 67cm 

4xniebieski od B7 nie beda za miekkie? 

Jakie wkoncu założyć bo ten gościu moze mi wymieć ale on ma tylko z B7 sprezyny z Avantow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rob@k napisał:

Szukaj klasy wagowej

No ale jak mialem 8 1BA to mam założyć 7 1BE? Gosciu nie ma 7 na stanie 4xniebieski z B7 to klasa 6 nie bedzie za nisko/miekko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że 8kl 1ba zamienię się w 7kl 1be ,czy na 6kl nie będzie za nisko, ciężko powiedzieć,dużo zależy od stanu sprężyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg2505 napisał:

Wychodzi że 8kl 1ba zamienię się w 7kl 1be ,czy na 6kl nie będzie za nisko, ciężko powiedzieć,dużo zależy od stanu sprężyn

Ze sprężynami jest zawsze ruletka. Ja u siebie żeby wyrównać auto zmieniałem klasy wagowe, potem nowe sprężyny obniżające. Dopiero gwint rozwiązał sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rob@k napisał:

Ze sprężynami jest zawsze ruletka. Ja u siebie żeby wyrównać auto zmieniałem klasy wagowe, potem nowe sprężyny obniżające. Dopiero gwint rozwiązał sprawę. 

No ale mam teraz przód 65 a tył 67 , dziwnie to wyglada i dziwmie sie prowadzi a jak dam 4x niebieskie z b7 (klasa 6) to boje sie ze beda za miekkie i siada za nisko albo szybko pękną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...