Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagażnik rowerowy


wesik

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Czy może ktoś polecić bagażnik rowerowy na tylna klapę z powodu braku haka? Czy jednak lepszym rozwiązaniem jest bagażnik rowerowy na dach? 
 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wesik napisał:

Czesc

Czy może ktoś polecić bagażnik rowerowy na tylna klapę z powodu braku haka? Czy jednak lepszym rozwiązaniem jest bagażnik rowerowy na dach? 
 

Pozdrawiam

Obydwa rozwiązania są do d... ale wybrałbym już z dwojga złego dach, bo klapa przy takim bagażniku na pewno się porysuje. Co za problem założyć hak i problem rozwiązany. można wtedy 160-180km/h zapierniczać z rowerami i być pewnym, że nic się nie stanie. Polecam hak w ciemno. Koszt montażu haka elektrycznego na przycisk to ok 2000-2500 tyś zł (koszt haka uzywanego wliczony). Sam tam zakładałem:

HAK i nie tylko

FF4D757D-89F4-4728-9C5B-1B9FD4B80FB8.jpeg

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze najlepszym rozwiązaniem byłaby kwestia montażu haka. Auto jest w leasingu wiec podbicie haka do dowodu zapewne byłoby problemem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wesik napisał:

Wiem ze najlepszym rozwiązaniem byłaby kwestia montażu haka. Auto jest w leasingu wiec podbicie haka do dowodu zapewne byłoby problemem.

Pozdrawiam

W tej kwestii nie mam pojęcia, ale chyba tak. Normalnie to diagnosta, jak zobaczył hak na przycisk, to nigdzie nie zaglądał tylko wydał kwit, a potem w urzędzie wbicie bez problemów. W sumie 5 minut roboty :-) Przy leasingu właściciel jest inny i problem. Zresztą jak się auta nie zatrzyma to nieopłacalna inwestycja.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze skorzystam z Twojej uprzejmości. Musiałbym uzyskac zgode Leasingu (a  z tym pewnie nie bedzie problemu bo auto wziałem na krotki okres z niskim wykupem wiec zostaje u Mnie po skonczeniu leasingu). Zapewne wybiore podobną opcje z elektrycznie chowanym hakiem. Czy duza jest ingerencja w auto? Czy wizualnie widziałes duzą różnice do wygladu sprzed montażu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wesik napisał:

Czesc

Czy może ktoś polecić bagażnik rowerowy na tylna klapę z powodu braku haka? Czy jednak lepszym rozwiązaniem jest bagażnik rowerowy na dach? 
 

Pozdrawiam

Bagażnik na klapę to chyba generalnie najgorsza możliwa opcja. 

Wiadomo, że platforma na hak ma najwięcej zalet, ale ja korzystam z dachowego i też sobie chwalę. Tylko mocowanie za widelec, wtedy jest dużo stabilniej niż w klasycznych rozwiązaniach z uchwytem trzymającym za ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wesik napisał:

To jeszcze skorzystam z Twojej uprzejmości. Musiałbym uzyskac zgode Leasingu (a  z tym pewnie nie bedzie problemu bo auto wziałem na krotki okres z niskim wykupem wiec zostaje u Mnie po skonczeniu leasingu). Zapewne wybiore podobną opcje z elektrycznie chowanym hakiem. Czy duza jest ingerencja w auto? Czy wizualnie widziałes duzą różnice do wygladu sprzed montażu?

Pozdrawiam

Auto wygląda tak samo jak oryginał z zakupionym hakiem. Ok. 4-5 godzin roboty (ściągnięcie zderzaka, boczków w bagażniku) Goście wiedzą co robią.?. Ja miałem auto fabrycznie przygotowane pod montaż haka, ale bardziej tu chodzi o wentylator przy ciągnięciu przyczepy. Do wożenia rowerów jest to niepotrzebne.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że wepną się z elektryką odpowiednio, żeby się nie skończyło jak u mnie, że wpięli się w bagażniku i o ile światła są ok i to sprawdzałem przy odbiorze, tak samochód nic nie wie o tym, że ma bagażnik założony czy przyczepkę i czujniki parkowania nadal działają zamiast się wyłączyć...

 

Chciałem budżetowo to mam...

Edytowane przez rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rade napisał:

Upewnij się, że wepną się z elektryką odpowiednio, żeby się nie skończyło jak u mnie, że wpięli się w bagażniku i o ile światła są ok i to sprawdzałem przy odbiorze, tak samochód nic nie wie o tym, że ma bagażnik założony czy przyczepkę i czujniki parkowania nadal działają zamiast się wyłączyć...

 

Chciałem budżetowo to mam...

Bo nie zakodowali poprawnie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tłumaczyli jak zauważyłem, że się nie dało... , ale śmiem twierdzić, że nie było czego kodować bo wpięli się w wiązkę w bagażniku a nie ciągnęli niczego do wnętrza, ale tego nie jestem 100% pewien, nie drążyłem tematu w sumie, bo wożę rowery raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci powiedział, że muszą do przodu wiązkę ciągnąć? W B9 wiązkę do haka wpinasz z tyłu. Wszystko jest z tyłu w boczku, skrzynka z bezpiecznikami, masa i BCM2, do którego się wpinasz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rade napisał:

W moim przypadku to akurat Golf VII :wink:

Tu jest dział B9 więc wychodzę z założenia, że o takim modelu była mowa. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik na hak stanowi najstabilniejszą i najwygodniejszą opcję montażu. Jeśli nie robisz długich tras z dużymi prędkościami, to ewentualnie można też rozważyć takie rozwiązanie ->

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 16:41, AudiOOOOl napisał:

Bagażnik na hak stanowi najstabilniejszą i najwygodniejszą opcję montażu. Jeśli nie robisz długich tras z dużymi prędkościami, to ewentualnie można też rozważyć takie rozwiązanie ->

 

Słabe rozwiązanie, bo nie znasz dnia ani godziny. Jak mój młody złamał na rowerze rękę i wył z bólu to 200km/h zapierdzielałem z dwoma downhillowymi rowerami do szpitala. Wszedzie może się zdarzyć ?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...