Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bagażnik rowerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc

Czy może ktoś polecić bagażnik rowerowy na tylna klapę z powodu braku haka? Czy jednak lepszym rozwiązaniem jest bagażnik rowerowy na dach? 
 

Pozdrawiam

Opublikowano
18 godzin temu, wesik napisał:

Czesc

Czy może ktoś polecić bagażnik rowerowy na tylna klapę z powodu braku haka? Czy jednak lepszym rozwiązaniem jest bagażnik rowerowy na dach? 
 

Pozdrawiam

Obydwa rozwiązania są do d... ale wybrałbym już z dwojga złego dach, bo klapa przy takim bagażniku na pewno się porysuje. Co za problem założyć hak i problem rozwiązany. można wtedy 160-180km/h zapierniczać z rowerami i być pewnym, że nic się nie stanie. Polecam hak w ciemno. Koszt montażu haka elektrycznego na przycisk to ok 2000-2500 tyś zł (koszt haka uzywanego wliczony). Sam tam zakładałem:

HAK i nie tylko

FF4D757D-89F4-4728-9C5B-1B9FD4B80FB8.jpeg

Edytowane przez vvalery

Opublikowano
  • Autor

Wiem ze najlepszym rozwiązaniem byłaby kwestia montażu haka. Auto jest w leasingu wiec podbicie haka do dowodu zapewne byłoby problemem.

Pozdrawiam

Opublikowano
38 minut temu, wesik napisał:

Wiem ze najlepszym rozwiązaniem byłaby kwestia montażu haka. Auto jest w leasingu wiec podbicie haka do dowodu zapewne byłoby problemem.

Pozdrawiam

W tej kwestii nie mam pojęcia, ale chyba tak. Normalnie to diagnosta, jak zobaczył hak na przycisk, to nigdzie nie zaglądał tylko wydał kwit, a potem w urzędzie wbicie bez problemów. W sumie 5 minut roboty :-) Przy leasingu właściciel jest inny i problem. Zresztą jak się auta nie zatrzyma to nieopłacalna inwestycja.

Edytowane przez vvalery

Opublikowano
  • Autor

To jeszcze skorzystam z Twojej uprzejmości. Musiałbym uzyskac zgode Leasingu (a  z tym pewnie nie bedzie problemu bo auto wziałem na krotki okres z niskim wykupem wiec zostaje u Mnie po skonczeniu leasingu). Zapewne wybiore podobną opcje z elektrycznie chowanym hakiem. Czy duza jest ingerencja w auto? Czy wizualnie widziałes duzą różnice do wygladu sprzed montażu?

Pozdrawiam

Opublikowano
22 godziny temu, wesik napisał:

Czesc

Czy może ktoś polecić bagażnik rowerowy na tylna klapę z powodu braku haka? Czy jednak lepszym rozwiązaniem jest bagażnik rowerowy na dach? 
 

Pozdrawiam

Bagażnik na klapę to chyba generalnie najgorsza możliwa opcja. 

Wiadomo, że platforma na hak ma najwięcej zalet, ale ja korzystam z dachowego i też sobie chwalę. Tylko mocowanie za widelec, wtedy jest dużo stabilniej niż w klasycznych rozwiązaniach z uchwytem trzymającym za ramę.

Opublikowano
21 godzin temu, wesik napisał:

To jeszcze skorzystam z Twojej uprzejmości. Musiałbym uzyskac zgode Leasingu (a  z tym pewnie nie bedzie problemu bo auto wziałem na krotki okres z niskim wykupem wiec zostaje u Mnie po skonczeniu leasingu). Zapewne wybiore podobną opcje z elektrycznie chowanym hakiem. Czy duza jest ingerencja w auto? Czy wizualnie widziałes duzą różnice do wygladu sprzed montażu?

Pozdrawiam

Auto wygląda tak samo jak oryginał z zakupionym hakiem. Ok. 4-5 godzin roboty (ściągnięcie zderzaka, boczków w bagażniku) Goście wiedzą co robią.?. Ja miałem auto fabrycznie przygotowane pod montaż haka, ale bardziej tu chodzi o wentylator przy ciągnięciu przyczepy. Do wożenia rowerów jest to niepotrzebne.?

Opublikowano

Upewnij się, że wepną się z elektryką odpowiednio, żeby się nie skończyło jak u mnie, że wpięli się w bagażniku i o ile światła są ok i to sprawdzałem przy odbiorze, tak samochód nic nie wie o tym, że ma bagażnik założony czy przyczepkę i czujniki parkowania nadal działają zamiast się wyłączyć...

 

Chciałem budżetowo to mam...

Edytowane przez rade

Opublikowano
7 minut temu, rade napisał:

Upewnij się, że wepną się z elektryką odpowiednio, żeby się nie skończyło jak u mnie, że wpięli się w bagażniku i o ile światła są ok i to sprawdzałem przy odbiorze, tak samochód nic nie wie o tym, że ma bagażnik założony czy przyczepkę i czujniki parkowania nadal działają zamiast się wyłączyć...

 

Chciałem budżetowo to mam...

Bo nie zakodowali poprawnie.

Opublikowano

Tak się tłumaczyli jak zauważyłem, że się nie dało... , ale śmiem twierdzić, że nie było czego kodować bo wpięli się w wiązkę w bagażniku a nie ciągnęli niczego do wnętrza, ale tego nie jestem 100% pewien, nie drążyłem tematu w sumie, bo wożę rowery raz na jakiś czas.

Opublikowano

Kto Ci powiedział, że muszą do przodu wiązkę ciągnąć? W B9 wiązkę do haka wpinasz z tyłu. Wszystko jest z tyłu w boczku, skrzynka z bezpiecznikami, masa i BCM2, do którego się wpinasz. 

Opublikowano

W moim przypadku to akurat Golf VII :wink:

Opublikowano
51 minut temu, rade napisał:

W moim przypadku to akurat Golf VII :wink:

Tu jest dział B9 więc wychodzę z założenia, że o takim modelu była mowa. 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Bagażnik na hak stanowi najstabilniejszą i najwygodniejszą opcję montażu. Jeśli nie robisz długich tras z dużymi prędkościami, to ewentualnie można też rozważyć takie rozwiązanie ->

 

Opublikowano
W dniu 23.07.2022 o 16:41, AudiOOOOl napisał:

Bagażnik na hak stanowi najstabilniejszą i najwygodniejszą opcję montażu. Jeśli nie robisz długich tras z dużymi prędkościami, to ewentualnie można też rozważyć takie rozwiązanie ->

 

Słabe rozwiązanie, bo nie znasz dnia ani godziny. Jak mój młody złamał na rowerze rękę i wył z bólu to 200km/h zapierdzielałem z dwoma downhillowymi rowerami do szpitala. Wszedzie może się zdarzyć ?

Edytowane przez vvalery

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.