Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik pedału sprzęgła


Garnus

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: 

 

Zamontowałem tempomat do mojej perełeczki korzystając z poradnika który znajduje się na forum pomimo tego że wszystko zrobiłem jak trzeba i nawet wymieniłem czujnik sprzęgła bo okazał się wadliwy to tempomat nadal się nie załącza ale już to rozkminiłem 

Nowy czujnik w blokach pomiarowych pokazuje xxxxx1xx a powinno być 0    ALE gdy zrobie taki mały trik że po zapłonie wyciągne kostke z tego czujnika i wsadze  na miejsce to przynajmniej tempomat da się włączyć ale po zgaszeniu i odpaleniu znów bedzie  xxxxx1xx   aa i czujnik tez nie raguje na wciśnięcie :glupek2: 

zastanawiam się czy to nie jest problem ze zwarciem lub coś w tym stylu, bo nie wiem jakim cudem nowy czujnik może działać w połowie :eusathink:  

 

Mam jakiś tam błąd z kluczykiem ale nie wiem czy to ma jakieś powiązanie :unknown:

 

Czujnik kupiłem na aledrogo i wygląda na dość solidny 

bo do aco mi sie nie chce jechać 50 km mam

 

 

 

1.jpg

2.jpg

anc124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to drugie foto jest po odpaleniu silnika i od razu wskazuje 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż głupio się przyznać ale za pierwszym razem gdy montowałem czujnik nie przekręciłem go do końca. tylko ustawiłem równolegle do tego czujnika od pedału hamulca xd

i okazało się że nie działał on tak jak powinien, przez co wylądował w śmiechach :facepalm: Kupiłem drugi identyczny wsadziłem tak samo jak wcześniej i te same objawy zero reakcji a wystarczyło go trochę bardziej przekręcić (do końca) i normalnie zaczął działać,  teraz tempomat załącza się za każdym razem :decayed:

Ogólnie dość ciężko wchodzi ten czujnik do b7 

Morał jest tego taki że trzeba dobrze docisnąć i przekręcić do końca i wtedy zacznie działać. 

Niby prosta robota a można popełnić błąd :hi: 

44444444444444444.jpg

444444444444.jpg

Edytowane przez Garnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...