Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zapalnik Air Bag kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, pila24 napisał:

Przy sprawdzaniu miernikiem pokaże mu wszędzie opór 0 ohmów ? bo każda wtyczka wejściowa od układu  airbag ma zrobiony mostek zwarciowy by nie doszło do przypadkowej detonacji (np. Od ładunków elektrostatycznych).

Tylko żółte Cię interesują,nie gmeraj tam miernikiem tylko podegnij styki.

Te?

20220409_165900.jpg

Opublikowano

Te inne męskie licząc na drodze od poduszki kierownicy do wyjścia z modułu kierownicy.

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, pila24 napisał:

Te inne męskie licząc na drodze od poduszki kierownicy do wyjścia z modułu kierownicy.

 

20220409_233046.jpg

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, Dziurra napisał:

 

20220409_233046.jpg

Podgiałem i dalej nic. 

Opublikowano

Jak wszystkie piny podgięte i nadal rezystancja zbyt wysoko to trzeba załatwić poduszkę na podmianę.

Opublikowano
  • Autor

Tak nagle poduszka Dio wymiany? Cały czas była dobra. Jest to możliwe?

Opublikowano

Według producenta, wszystkie poduszki w aucie powinny być co 10 lat wymieniane na  nowe, także całkiem możliwe, że Twoja zwyczajnie padła. Lepiej teraz jak w trakcie wypadku..

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Langista napisał:

Według producenta, wszystkie poduszki w aucie powinny być co 10 lat wymieniane na  nowe, także całkiem możliwe, że Twoja zwyczajnie padła. Lepiej teraz jak w trakcie wypadku..

Ok a idzie to jeszcze jakoś wykluczyć? Że to na pewno poduszka a nie innym element? Np odłączyć poduszkę i zobaczyć czy błąd zniknie?

Opublikowano

Jak odłączyłeś poduszkę to błąd będzie o jej braku, a tak właściwie to ją odłączyłeś podczas podginania pinów i nic nie dało.

Opublikowano
19 godzin temu, Dziurra napisał:

Ok a idzie to jeszcze jakoś wykluczyć? Że to na pewno poduszka a nie innym element? Np odłączyć poduszkę i zobaczyć czy błąd zniknie?

Można miernikiem po odgięciu mostków zabezpieczających sprawdzić oporność zapalnika powinna wynosić około 2,7 Ohma,oczywiście musisz być świadom iż istnieje bardzo mała szansa że poduszka wtedy może eksplodować np. Wyniku przeniesienia ładunków elektrostatycznych i możesz źle to znieść jak dłonie stracisz.

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, Langista napisał:

Czyli 100 % że poduszka do wymiany?

 

Opublikowano

Nikt Ci 100% nie da bo równie dobrze może być winien sam sterownik lub instalacja po drodze gdzieś przetarta. Pisałeś, że musiałeś ponownie zdejmować kierownicę, w jaki sposób to zrobiłeś i w jakim celu?

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Langista napisał:

Nikt Ci 100% nie da bo równie dobrze może być winien sam sterownik lub instalacja po drodze gdzieś przetarta. Pisałeś, że musiałeś ponownie zdejmować kierownicę, w jaki sposób to zrobiłeś i w jakim celu?

Myślałem że mam zła manetke od wycieraczek (myślałem że od sedan dla tego nie działa wycieraczka z tylu) ale okazało się że po prostu ktoś źle zakodowal. Zobaczyłem że mam dobrą manetke złożyłem wszytko normalnie z powrotem . I teraz świeci się błąd. 

Opublikowano

Czyli coś źle poskladałeś. Nie wiem dlaczego przyszło Ci do głowy rozbieranie tego, skoro manetki z sedana nie da się fizycznie przełączyć i nie trzeba było nic demontować aby to sprawdzić.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Langista napisał:

Czyli coś źle poskladałeś. Nie wiem dlaczego przyszło Ci do głowy rozbieranie tego, skoro manetki z sedana nie da się fizycznie przełączyć i nie trzeba było nic demontować aby to sprawdzić.

Czyli może być np źle złożone?

Opublikowano

Może być, musiał byś na nowo wszystko zdemontować a do żółtej kostki za 'pająkiem' i sprawdzić dokładnie z czy wszystko siedzi jak trzeba, najlepiej potraktować je jeszcze (złącza) kontakt sprayem.

Opublikowano
  • Autor

Ok zagadka rozwiązana był luz na wtyczce.  Skasowałem błąd lecz dzisiaj rano wyskoczył znów. Myślałem że to przez te podgiete styki ale jak wyciągnąłem wtyczkę w której wcześniej podgiałem wydawały się proste.  Znów usunąłem błąd i zobaczymy czy wyskoczy. 

2 sprawa to taka że jak wyciągnąłem poduszkę to urwał się taki drut. Wiadomo od czego to ?

20220414_180746.jpg

20220414_175453.jpg

20220414_175449.jpg

20220414_175438.jpg

Opublikowano

Błąd dolna wartość świadczy o tym że rezystancja jest zbyt niska,właśnie z powodu nie do końca wpiętej wtyczki może być ten błąd bo wtedy blaszki zwarciowe trzymają i rezystancja jest bliska 0. 

Zobacz czy klakson działa bez tego co urwałeś.

Opublikowano
  • Autor
21 minut temu, pila24 napisał:

Błąd dolna wartość świadczy o tym że rezystancja jest zbyt niska,właśnie z powodu nie do końca wpiętej wtyczki może być ten błąd bo wtedy blaszki zwarciowe trzymają i rezystancja jest bliska 0. 

Zobacz czy klakson działa bez tego co urwałeś.

Klakson nie działa,  ale już wcześniej nie działał. Nie działał już przed wymiana kierownicy.  Właśnie po tym miałem się xa niego brać. 

Czyli ten błąd jest prawdopodobnie od tej urwanej blaszki? Idzie ja jakoś wymienić?

Opublikowano
9 minut temu, Dziurra napisał:

Klakson nie działa,  ale już wcześniej nie działał. Nie działał już przed wymiana kierownicy.  Właśnie po tym miałem się xa niego brać. 

Czyli ten błąd jest prawdopodobnie od tej urwanej blaszki? Idzie ja jakoś wymienić?

Przymocuj go po prostu do tej metalowej obudowy poduszki 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.