Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek z silnika


rafirator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zauważyłem że pod pokrywą z prawej strony silnika (patrząc od strony widoku kierowcy) jest jakiś wyciek. Wrzucam zdjęcia. Co to może być? 

IMG_20220405_205205.jpg

IMG_20220405_205211.jpg

IMG_20220405_205057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rafirator napisał:

Co to może być? 

Umyj silnik i obserwuj skąd cieknie, inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są barwniki świecące pod UV, które dolewasz do oleju. Podobnie jak do układu klimatyzacji.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2022 o 22:17, Muskel1 napisał:

Są barwniki świecące pod UV, które dolewasz do oleju. Podobnie jak do układu klimatyzacji.

Ok Panowie, dzięki za odpowiedzi. Tak myślę że po prostu oddam mechanikowi, zobaczymy co powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rafirator napisał:

Ok Panowie, dzięki za odpowiedzi. Tak myślę że po prostu oddam mechanikowi, zobaczymy co powie

Z Egra Ci leci, norma w tych silnikach, możesz zmienić Egra, a za jakiś czas będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2022 o 21:51, lukasz51237 napisał:

Z Egra Ci leci, norma w tych silnikach, możesz zmienić Egra, a za jakiś czas będzie to samo.

Hmm, jeśli nie będę tego robił to ma to jakieś negatywne konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafirator napisał:

Hmm, jeśli nie będę tego robił to ma to jakieś negatywne konsekwencje?

Jeśli leci faktycznie tylko z EGRa to nie ma to większych konsekwencji. Po prostu olej jest w dolocie (to normalne) i tyle. Jedynie musiałbyś sprawdzić czy leci tylko stąd. Pytanie jeszcze w jakim stanie jest turbo. Bo to jest tak, że w dolocie jest zawsze jakaś ilość oleju, ale jeśli jest jej bardzo dużo to znaczy, że turbo puszcza go już za dużo. dobrze by było ściągnąć dolny przewód (najniższy w układzie) i sprawdzić ile z niego oleju wyleci, jeśli 50-100ml to jest ok. Zwykle leci olej z ośki na której zawieszona jest klapa gasząca. Jakie robisz dolewki od wymiany do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2022 o 15:16, lukasz51237 napisał:

Jeśli leci faktycznie tylko z EGRa to nie ma to większych konsekwencji. Po prostu olej jest w dolocie (to normalne) i tyle. Jedynie musiałbyś sprawdzić czy leci tylko stąd. Pytanie jeszcze w jakim stanie jest turbo. Bo to jest tak, że w dolocie jest zawsze jakaś ilość oleju, ale jeśli jest jej bardzo dużo to znaczy, że turbo puszcza go już za dużo. dobrze by było ściągnąć dolny przewód (najniższy w układzie) i sprawdzić ile z niego oleju wyleci, jeśli 50-100ml to jest ok. Zwykle leci olej z ośki na której zawieszona jest klapa gasząca. Jakie robisz dolewki od wymiany do wymiany?

Ogólnie czuję że auto nie ma takiej mocy jak powinno (od kiedy je kupiłem). Często włącza się tryb awaryjny jak jadę.ok 100km/i z wielkim trudem auto delikatnie przyspiesza, nawet gdy depne gaz do dechy. Pierwszy raz zmieniałem teraz olej, ale wcześniej dolalem nieznacza ilość oleju (po zakupie delikatnie go ubyło, ale wtedy jeszcze nie było wyciek). Wyciek pojawił się niedawno, po wymianie oleju i jego filtra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...