Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wycie pompy A4 B5 1.6 1995r.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z „wyciem” pompy wspomagania w Audi A4 B5 (silnik 1.6 Benzyna z gazem)

Na poczatku mialem lekki wyciek zrobilem go i dolałem oleju i śmigało wszystko git a później znowu się zaczęło 

odrazu mówię nie ma wycieku z pompy ani magla bylo sprawdzane 

olej sie pieni i wraca po zgaszeniu silnika

ale gdzieś w okolicach zbiorniczka jest caly czas mokro i cieknie po nadkolu 

mozliwe ze to wina zbiorniczka? ??

Opublikowano

Jeśli gdzieś cieknie to zaciąga powietrze do układu i płyn bedzie się pienił.

Wyciągnij zbiorniczek i dobrze do wypłucz. W zbiorniczku jest sitko, czasami wyskakuje ze swojego miejsca i też powoduje że płyn się pieni.

Ogarnij wyciek bo płyn od wspomagania jest agresywny dla lakieru.

Jaki płyn wlałeś do układu?

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, Hezen napisał:

Jeśli gdzieś cieknie to zaciąga powietrze do układu i płyn bedzie się pienił.

Wyciągnij zbiorniczek i dobrze do wypłucz. W zbiorniczku jest sitko, czasami wyskakuje ze swojego miejsca i też powoduje że płyn się pieni.

Ogarnij wyciek bo płyn od wspomagania jest agresywny dla lakieru.

Jaki płyn wlałeś do układu?

Tylko jest problem z tym ze on wywala górą a wycieku nigdzie nie ma 

potem wszystko scieka po oslonie nadkola 

Płyn to Hipol czy jakoś tak ten z orlena

Opublikowano
  • Autor

A i dodam jeszcze ze płyn zaciąga i cofa na włączonym silniku

Opublikowano

Ten płyn to do ciągników można lać. W Audi tylko febi lub Ori.

Opublikowano

Ja u siebie zalałem zielonym mineralnym od citroena ale jaki dokładnie to nie pamiętam. Dev z forum polecał ten płyn, wystarczy poszukać.

Wymień tego hipola bo rozcieknie ci się magiel albo zatrze pompa. Bardzo możliwe że wywala ci płyn bo zalałeś jakiś szajs.

Ewentualnie zacina ci się zawór przy pompie wspomagania.

Opublikowano
  • Autor

Wiecie gdzie bym dostał ten febi? I chyba najlepiej minerał nie syntetyk? 

Albo ktos ma linka do tego oleju?

Opublikowano

Na korku zbiorniczka masz typ jako trzeba zalać, febi ma chyba tylko jeden płyn do wspomagania. Ori też jakiś mega drogi nie jest, chyba 50 zł za litr w ASO Skody.

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, Langista napisał:

Na korku zbiorniczka masz typ jako trzeba zalać, febi ma chyba tylko jeden płyn do wspomagania. Ori też jakiś mega drogi nie jest, chyba 50 zł za litr w ASO Skody.

wlaśnie korek caly czarny jest ale cos na zbiorniczku pisze

Opublikowano
ALLEGRO.PL

 

Opublikowano
W dniu 23.04.2022 o 14:44, Manti napisał:

wlaśnie korek caly czarny jest ale cos na zbiorniczku pisze

Jest napisane ;) Pisze się np. długopisem :P

A olej lej taki:

ALLEGRO.PL

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Po wielu probach pozostawilem tą pompe i wyła sobie 

ale zaobserwowałem że olej sie gotuje

po dokładniejszych oględzinach zauwazylem ze nie ma chlodnicy oleju wspomagania tylko ktos sobie ukrócił i tak zostawil w zime działało w lato nie dawało efektow i wyszedł winowajca 

także chłodnica oleju założona i śmiga

Opublikowano

A wymieniłeś ten płyn na odpowiedni? Tak samo czy zwróciłeś uwagę na to czy sitko w zbiorniczku jest na miejscu?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 17.05.2022 o 19:57, Langista napisał:

A wymieniłeś ten płyn na odpowiedni? Tak samo czy zwróciłeś uwagę na to czy sitko w zbiorniczku jest na miejscu?

Tak olej zalałem od vaga zielony

sitko na swoim miejscu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.